Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Nietzsche & Schopenhauer - filosofujeme kladivem !
WHITESCORPIO
Mluvim k vam, drazi bezverci, k vam kdoz lamete kridla andelum a hledate cestu, jak prekonati sama sebe ... zde neni trh, ani misto narku ! ... bodnete do vosiho hnizda, zde se filosofuje kladivem !
WhiteScorpio

Nastenka: Dilo Shopenhaurovo a Nietzscheho, Vase hodnotne prispevky Anketa: pojetim sveho zivota predstavuji spise ...

Spratelene kluby:

Martin Heidegger - bytnost, bytí, čas a nicotnění

KLASICKÁ FILOSOFIE (od starověku po současnost)=náměty,otázky,debaty=

ATEISMUS a nevíra v posmrtný život

Křesťanství -- DEBATA a filosofování.

SMRT

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DIN --- 17:00:52 30.9.2008
KAJ: a nemyslíš, že predce len trochu tím utiahnutím, a tedy prirodzeným asketizmem to v človeku vytvára jiné sily, asi jako když nekdo dlouho na sebe pracuje a pak si myslí, že je lepší jako jiný. Možná pri mne by nebyl povýšený, no až tak opovrhovať lidmy? Celkove se tím človek vydelí s celku a stráca schopnosť púsobiť na tých podle neho podlidí kolem. A viacery se vžycky spoja aby porazili lepšího. Podle mne, alespoň vždycky tá kniha vo mne vyvolala takový zápal, no jen silou dosahovať veci je príliš vyčerpávajúce. Mne se líbila to jak psal, jak si tí, co žili žiovotem svetcov brali hlúpe a nízke ženy, a pak se tvárili, že tím neco zmení a chápali to jako obetu. Tam si myslím, že na to správne poukázal, že to byla pitomosť a stratili všechen rozum, když si na krk zavesili takové husy, jak to on nazýval. Co si o tom všem myslíš, jaký m al nazor na ženy a tých, čo sa zdržujú v jejích blízkosti?

LICINDA:chápu, je to ťežký čtení, a mnohdy více rozčíli, když si človek uvedomí jaký je povl a jak sebou necháva ... . On opravdu opovrhoval všemi, co se vzdávali, a povolovali.:-) Jak píšeš, človeka to zocelí, když hledá v sebe tak velkého ducha, a sílu mysli. No proč jet proti systému, jen za cenu hrdosti, a cti.
LICINDA --- 19:39:39 29.9.2008
DIN: necetla jsem, je podobna jako Zaratusthra?
Ja si ho procitam tak podle nalady, neni to kniha, kterou muzu vzit do ruky pokazdy... ale mam ji rada, vzdy tam najdu spoustu myslenek, ktery mi v te dobe pomuzou uvedomit si spoustu veci.. nahoda....? :o) Nebo sila mysli, ktera podvedome hleda spojitosti a vychodiska? :o)
KAJ --- 13:27:12 29.9.2008
DIN: IMHO to není léčba z naivního křesťanství, ačkoliv se o něj hodně otírá. Myslím, že to má mnohem širší přesah... Třeba hned ta první kapitolu o velbloudovi, lvu a dítěti... Pro mě to symbolizuje zrání lidské mysli, překonávání určitých životních fází... Prostě mi to připadá mnohem obecnější než jen jako negace křesťanství.
DIN --- 14:34:56 27.9.2008
Linda, teťka tú knihu mám u kamaráda, ale bylo to nekde ku koncu, po tej části, jak ušel do hôr a mal už dosť ticha a samoty, a započúr hrozný rev, akokeby niekoho trápili. Tak bežal z hory a lidi, jenž stretal pozýval k sobe do jaskyni. Pak když tam usedli bez neho, všichni to skazili, až na jeho orla a hada, které též neco znamenali, tuším hrdosť a nemilosrdná múdrosť. Nekde v poslední 70 stranách to najdeš. Rád ho čtu nebo pomáha a lieči z najivného idealizovaného kresťanství. V tomhle ohledu je ješte lepší hádam Antikrist po kterém se tenhle profesor v Heidelbergu načas zbláznil. Opravdu to dáva sílu a najmä odvahu žíť naplno . Co sa páčilo v jeho dielach Tebe, čtela seš Vôľu k moci? Mne se to nedar zohnať.
LICINDA --- 18:59:06 26.9.2008
KAJ: labuznik jsem, bohuzel vsak anglictinou nevladnu.. :o( Vim, jsem traged... ale kdyby bylo ve franine nebo nemcine, to uz by byla jina ;o)
KAJ --- 19:14:09 25.9.2008
LICINDA: Anglická verze pro labužníky...věru zajímavé počtení
http://en.wikisource.org/wiki/Thus_Spake_Zarathustra/Part_Four#67._The_Ugliest_Man
LICINDA --- 15:43:01 25.9.2008
DIN: to je v zaratusthrovi? Kdyztak mi napis jmeno kapitoly, mam v knizce vzadu i vysvetlivky a rada si to prectu... akorat takhle z hlavy nevim.. :(
DIN --- 17:19:15 22.9.2008
tak dlouho sem ho už nečtel, kdysy cez prázdniny, bylo hezké, jak rozmlúval s tými všemi lidmi, z kterých každý neco symbolizoval, žebrák, pápeš, dvaja králi, a rôzne vychcané individuá.Nevíte nekdo co mnel znamenat ten mrzák, jenž se tešil, z toho, že je k ničemu a všichni ho litují, to byl opravdový aj psychický mrzák, co myslíte?
LICINDA --- 16:03:51 15.6.2008
KAJ: mas pevnou viru, by te Zara pochvalil :)
KAJ --- 16:02:14 15.6.2008
LICINDA: A to já zas věřím... Sykám akorát, když se ohlížím zpět. A tam cesta nevede... ;o)