Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Anonymita na internetu :: TOR - FREENET - FREEPROXY - ...
LITTLEBOY

[https://keybase.io/images/blog/series_a/pgp_xkcd.png]

Temata


 • novinky ze sveta #security #privacy obecne, nejen #tor #pgp ale taky app pro telefony, sifrovani disku [#truecrypt, #luks/#dm], bezpecne #backupy
 • ocenovany jsou navody a howto pro ruzne novacky, pokud mate, dejte vedet, dame i na home
 • aktualni admin: Overdrive, takze pokud neco, klidne piste do posty
 • PROSBA: pokud linkujete, vzdy napiste co to vlastne linkujete, ne, ze by jeden neveril neznamemu linku, ale je to tak prehlednejsi

 • Spratelene kluby: [ PGP, SSL & Co. ] -- [ Technoparanoia (Facebook, Google latitude a další) + NSA + účinné postupy při obraně soukromí ] -- [ Cyber.Punk: cyberpunk is not dead! cyberpunk is NOW! : SubHuman, PostHuman, TransHuman, InHuman ]
  Know & Howto: [ Pretty Good Privacy - Wikipedia ]
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  ??? --- 23:05:10 28.12.2009
  ???: oni neusetrej zrizenim CA a vydavanim certifikatu - vzdyt to pro ne ted delala treti strana a za vydani certifikatu platil uzivatel. Ja jsem tu zpravu pochopil tak, ze je moc prace prechazet na SHA2, takze zridej vlastni CA, ktera bude vydavat SHA1 certifikaty, kdyz je nikdo jinej nechce vydavat.
  ??? --- 21:00:16 28.12.2009
  SHINNITCHIKA: o zabezpeceni cehokoli, pod cim je podepsana VZP jsem dneska ztratil veskere iluze:
  Od 1. ledna 2010 mají podle vyhlášky č. 378/2006 Sb. akreditované certifikační autority povinnost vydávat certifikáty pro zaručený elektronický podpis na bázi kryptovacích mechanismů SHA – 2 (Secure Hash Algoritmu s délkou 2048 bitů).

  VZP ČR dopady tohoto předpisu podrobně analyzovala. Analýzou nákladů úprav aplikací vyžadujících elektronický podpis jsme zjistili, že by bylo nutné vynaložení neúměrného množství finančních prostředků. Proto se VZP ČR, vedena snahou o co nejefektivnější nakládání s finančními prostředky, rozhodla zřídit certifikační autoritu vlastními silami.

  Tato certifikační autorita bude zdarma vydávat certifikát nutný pro zabezpečenou elektronickou komunikaci s VZP ČR těm klientům, kterým vypršel jejich certifikát.
  Certifikáty budou vydávány od 1. ledna 2010. O této skutečnosti budete podrobně informováni na webových stránkách VZP a u zaměstnanců všech pracovišť VZP ČR.

  V případě, že vašemu certifikátu končí platnost do 1. ledna 2010, doporučujeme, abyste si do konce roku 2009 pořizovali pouze certifikáty s kryptovacím mechanismem SHA – 1.

  zdroj

  Jinymi slovy kdyz uz se podarilo prosadit, ze Ceska posta nebude vydavat dnes jiz neduveryhodny sha-1 certifikaty, udela si VZP vlastni certifikacni autoritu... zajimalo by me, co na to UOOU.
  SHINNITCHIKA --- 3:43:22 21.12.2009
  Hmm, tak nevim co je hezci, jestli ten projekt zdravotni knizky, coz je hezka myslenka, kdyby to bylo nejak rozumne zabezpecene cemz pochybuju nebo to, ze vypis muze clovek dostat i na poste:

  http://zpravy.idnes.cz/jake-mate-brat-leky-vam-nove-reknou-na-kazde-poste-fb9-/domaci.asp?c=A091220_204839_domaci_abr  ATTILAH --- 14:17:17 2.12.2009
  Snad neva trocha inzerce/poptavky:

  Zavedená nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe) hledá motivovaného a schopného kolegu pro agendu watchdogu-vedení kampaní v oblasti ochrany soukromí a podílu na fundraisingu a organizaci v programu Lidská práva a technologie. Nabízíme práci na 0,5 - 1,0 úvazek dle dohody

  Požadavkem je
  - orientaci a zkušenost v tématu ochrany soukromí,
  - VŠ vzdělání,
  - komunikaci v AJ,
  - organizační a manažerské dovednosti,
  - samostatnost a systémové uvažování,
  - zájem o práci v neziskovém sektoru.

  Předchozí práce v neziskovém sektoru je výhodou.

  Nabízíme
  - zajímavou a zodpovědnou práci s možností seberealizace,
  - možnost podílet se na rozvoji programu
  - odměnu ve formě fakturace výši cca 30 000 Kč měsíčně při plném úvazku, později s rozvojem projektů možnost zvýšení
  - pro právníky možnost výkonu koncipientské praxe; samozřejmostí je bezproblémová účast na povinných školeních ČAKu, volno na přípravu na advokátní zkoušky.

  CV, motivační dopisy, informaci o rozsahu úvazku a možném datum nástupu zasílejte na e-mail svatosova@iure.org.
  Více o aktivitách organizace naleznete na www.iure.org, www.uzijsisvaprava.cz, bpp.iure.cz a www.slidilove.cz.
  Místo výkonu práce je Praha 7. Nástup ihned či 1.1.2010 event. dle dohody postupně dle projektů.
  JESSE_MORENO --- 18:59:36 20.11.2009
  SATAI: Tak ty kamery a omezeni noseni zbrani jsem myslel ze je v britanii uz stara vec.... boj proti terorismu, no to radeji ani nekomentuju :o)
  SATAI --- 19:04:36 15.11.2009
  JESSE_MORENO: kamery, omezeni noseni zbrani, "boj proti terrorismu"
  JESSE_MORENO --- 13:15:44 15.11.2009
  SATAI: nevim nic, pravda moc jsem se cilene nezajimal.
  SATAI --- 8:52:15 14.11.2009
  JESSE_MORENO: To jsi asi nesledoval to, co v Britanii posledni leta delnicka strana podnika.
  JESSE_MORENO --- 8:47:36 14.11.2009
  Ja se spis divim ze s tim zabozrouti neprisli jako prvni... ale at tak nebo tak jestli to projde tam tak je to do deseti let v cele unii.... brazilie vola :o)