Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
3. světová válka aneb kam náš svět směřuje? Status: Battle for Mosul, NOW!
CZECHGRAPHICS
[http://i258.photobucket.com/albums/hh253/Mugen42/ww3_nyx.jpg]"Válečné přípravy bývají občas přerušovány - válkami." Gabriel Laub[https://dl.dropboxusercontent.com/u/20807101/Cn_t8kmWgAAIDRB.jpg][https://dl.dropboxusercontent.com/u/20807101/worldburn.jpg]V případě publikování odkazů obskurních portálů typu Wertyz | Czechfreepress | Zvedavec & spol., následuje RO, případně ban.

Upřednostňujeme kvalitu informačních zdrojů, nejlépe ověřitelnýchConflict News - TwitterMáte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KEB --- 0:07:34 25.10.2016
NEBULA: Předminulý vánoce vyzýval farář u nás na půlnoční k modlitbě za naše Asyrské souvěrce :)
NAGASAWA --- 23:16:57 24.10.2016
Police training centre attacked in Quetta, 7 policemen injured
http://www.youtube.com/watch?v=Qf1hf_GZUpU

NAGASAWA --- 23:14:34 24.10.2016
Sledujete nekdo situaci ohledne utoku v Quetta v Pakistanu? Pakistanci na socialnich sitich obvinuji automaticky Indii a zacina to byt ponekud hystericke.

[https://pbs.twimg.com/media/Cvj-vjRWEAEa84u.jpg]

Pakistan militants attack Quetta police college - BBC News
http://www.bbc.com/news/world-asia-37757914

A major security operation is under way after armed militants attacked a police training college in Pakistan's western city of Quetta, officials say.

At least 20 people, including police recruits, were injured after the attackers entered the building and began firing, media reports say.

The officials believe at least five militants stormed the college.

Pakistani troops - backed by Frontier Corps - are taking part in the security operation.
The attackers are believed to have entered the college through the front gate late on Monday before storming the college's hostel.

Hundreds of police recruits are believed to be in the building.

Gunfire and explosions could be heard later on, local media reports say.
"Our security forces have the capability to combat such attacks and threats," Balochistan's Home Minister Mir Sarfaraz Ahmed Bugti was quoted as saying by Pakistan's Dawn newspaper.
CRS1138 --- 22:43:32 24.10.2016
NAGASAWA: ha, ha – se vsadim, ze Anglani i Francouzi a vlastne cela EU se cerneho koure z Kuznetsova skutecne zalekli, neb zcela urcite prekracuje limity stanovene direktivou Evropske Komise (Directive 97/68/EC) pro 'non-road mobile machinery' zhruba 10.000.000x a urednici do ted resi, komu poslou blocek.
GOBERS --- 22:30:23 24.10.2016
NEBULA: K tomu farari - ona totiz jela ted nekolik dni vyzva, aby se na pripominku obeti v Aleppu kazdy den zvonilo. A mnoho kolegu to vyuzilo k nejake osvetove cinnosti. Ja mam pomerne dobre kontakty s melchitskym patriarchou, tak vim dost nezprostredkovane, ze je to tam docela cocka... Taky tech duchovnich uz par zarvalo.
NEBULA --- 22:00:12 24.10.2016
...z jiné perspektivy: Lenka Klicperová, Markéta Kutilová a Jarmila Štuková jsou momentálně na cestě Irák-Sýrie-Irák, jely tam dovézt nějakou pomoc a tak, takže si myslím, že můžeme očekávat fotky, reportáž atd.. Namířeno měly hlavně do Manbij. Včera byly v Barda Allah u Mosulu, kde se bojovalo..
linky:
https://www.facebook.com/jarmila.stukova?pnref=story
https://www.facebook.com/lenka.klicperova.7?fref=nf&pnref=story

jinak musím říct, že mně fakt hodně překvapil farář v naší pidivesnici na Moravě, který na nedělní mši promluvil o Sýrii, o momentálních akcích v Mosulu a o Aleppu,o cekové historii Sýrie, která je vlastně kolébkou křesťanství a o svém kamarádovi- "kolegovi"- kterej se zrovna vrátil ze Sýrie a měli spolu debatu o tamní situaci, nechtěl zabíhat do detailů vzhledem ke komplikované situaci a složení posluchačů, jeho sdělení bylo samozřejmě v nabádání k motlitbě za lidi v tísni, kteří jsou obětí konfliku, nicméně zmínil taky to, že bohužel tamní humanitární akce dost troskotají, a že tam vlastně v podstatě prakticky zůstávají převážně duchovní, což v tomto auditku není žádná novinka.....(chtěla jsem poukázat na to, jak dalece už je toto téma vnímáno českou společností, jak moc už lidé vnímají a informovanost roste, považuju to za pozitivní posun)
NAGASAWA --- 21:42:33 24.10.2016
Meanwhile in soviet russia..

Komentátor ruských novin by léčil samozvané experty na armádu v plynové komoře  – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...r-ruskych-novin-by-lecil-samozvane-experty-na-armadu-v-plynove-komore.html

Parchomenko v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Echo Moskvy řekl, že Admirál Kuzněcov by odolával útoku maximálně 50 minut. Stejný názor měl i britský expert Igor Sutyagin, který ale hovořil o celém uskupení lodí v průplavu. „Flotila není schopna vydržet ve vysoce intenzivním boji déle než 50 minut. Pak by už neměli palebnou sílu,” tvrdil.

Parchomenko si přisadil, že žádné ruské letadlo, které operuje v Sýrii, by podle něj nebylo schopno na palubě letadlové lodi přistát, protože na moderní stroje není Admirál Kuzněcov připraven. To ovšem už není relevantní tvrzení, protože stroje létající z pozemních základen běžně nemohou na palubách letadlových lodí přistávat, protože k tomu nejsou uzpůsobeny. A Suchoje Su-33 i novelizované MiG-29K, jaké si objednala Indie, jsou moderní letouny odpovídající i současným standardům.

Bude chránit molo a dílny
Bránit ruskou základnu Tartús v Sýrii, což je podle úředního sdělení další úkol letadlové lodi, podle něj není ani potřeba, protože tam jsou jen „dvě opravárenské dílny a molo”. Otázkou ale spíše je, proč by tuto obranu nemohly dál vykonávat letadla, která už Rusko v Sýrii má, popřípadě tam jsou dislokované systémy protivzdušné obrany S300.

Kritické hodnocení kvalit Admirála Kuzněcova pobouřilo Sergeje Leleky: „Jestliže se někdo stal vojenským expertem, pak ho z toho může vyléčit jen plynová komora”. Černý dým podle jeho slov loď v Lamanšském průplavu vypustila proto, aby zastrašila nepřátele. Toto tvrzení ale zase nesvědčí o jeho kvalifikaci.

[http://g3.delphi.lv/images/pix/520x315/CZLvWlpPwWE/74e4a580b73375560a-48060527.jpg]
TIGRE --- 20:06:36 24.10.2016
jinak rebels údajně oznámili konec ofenzivy na pozice SDF u Tak Rifát a naopak oznámili ofenzivu směr al-Bab.
TIGRE --- 19:21:52 24.10.2016
zajímavý článek na možné výhledy rebelů na dobytí al-Babu

Turkey's Syria Intervention: No Guarantee of Easy Victory at al-Bab
http://warontherocks.com/2016/10/turkeys-syria-intervention-no-guarantee-of-easy-victory-at-al-bab/
MARSHUS --- 17:48:10 24.10.2016
In Russia’s ‘Frozen Zone,’ a Creeping Border With Georgia - NYTimes.com
http://mobile.nytimes.com/...world/europe/in-russias-frozen-zone-a-creeping-border-with-georgia.html