Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
3. světová válka aneb kam náš svět směřuje? Status: 2018 - ISIS bye bye, Kim welcome
CZECHGRAPHICS


[https://image.ibb.co/mRCFm5/64017058a51723d2da73ef7e943332b7.jpg]

[https://image.ibb.co/i9O3Ka/ww3_nyx.jpg]"Válečné přípravy bývají občas přerušovány - válkami." Gabriel Laub

V případě publikování odkazů obskurních portálů typu Wertyz | Czechfreepress | Zvedavec & spol., následuje RO, případně ban.

Upřednostňujeme kvalitu informačních zdrojů, nejlépe ověřitelnýchConflict News - TwitterMáte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 11:13:45 22.3.2018
* Proběhne konference: Role Spojených států amerických v evropské bezpečnostní architektuře – 100 let poté
* V Senátu vystoupí v úterý s projevem na téma česko-amerických vztahů třetí muž administrativy Spojených států Paul Ryan, který vede Sněmovnu reprezentantů.
* Prezident Miloš Zeman se však s Ryanem nesetká.
* Pár dní zpět ale kancelář prezidenta oznámila, že chtějí do Česka pozvat Putina

Třetí muž USA Ryan promluví v Praze o svazku s Českem, prezident Zeman ho nepřijme | Domov | Lidovky.cz
https://www.lidovky.cz/...ent-zeman-ho-neprijme-gif-/zpravy-domov.aspx?c=A180321_092913_ln_domov_jho

[https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f3/Speaker_Paul_Ryan_official_photo_%28cropped_2%29.jpg/220px-Speaker_Paul_Ryan_official_photo_%28cropped_2%29.jpg]
SCHWEPZ --- 9:58:43 22.3.2018
K tomuto souhrnnému článku SCHWEPZ: od Turečka a vyšetřování ex-prezidenta Sarkozyho - to číslo mě docela překvapilo

Aliance podnikla mimo jiné šestadvacet tisíc náletů a zničila na šest tisíc objektů (...) síly NATO bombardovaly libyjské vládní jednotky i státní instituce
Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/...-total-war-v-libyi-ffk-/tema.aspx?c=A180320_150626_pozice-tema_houd

* "Jednali jsme plně v souladu s historickým mandátem ...prohlásil generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Ve skutečnosti NATO zásadním způsobem podpořilo rebely, přispělo tak ke Kaddáfího pádu, ale i k následnému chaosu a bojům

* Moskva se při schvalování mise nechala v OSN přesvědčit, aby při hlasování návrh na zapojení NATO nevetovala – Rusové se tak spolu s dalšími čtyřmi státy zdrželi hlasování a plán prošel ostatními deseti hlasy. „Postup Západu v Libyi měl dalekosáhlé dopady pro celý Blízký východ,“ upozornil na širší souvislosti těchto diplomatických manévrů tehdejší šéf izraelské Rady pro národní bezpečnost Ja´akov Amidror. „V Radě bezpečnosti Západ přemluvil Rusy argumentem, že jde o pomoc civilistům, o svržení režimu nikdo nemluvil. Rusové dnes proto říkají, že byli Západem podvedeni.

* Vojenské angažmá západních mocností mělo řadu podob. Už v prvních dvou měsících, kdy síly NATO bombardovaly libyjské vládní jednotky i státní instituce, vyšlo najevo, že na straně rebelů operují neoznačení bojovníci a instruktoři ze Západu, ale také zpravodajští důstojníci a příslušníci britských SAS a katarských speciálních sil. Za hlavního strůjce tažení proti Kaddáfímu je však považována Francie.

pro připomenutí - kandidátka na prezidentku USA:

Hillary Clinton Libya war genocide narrative rejected by U.S. intelligence - Washington Times
https://www.washingtontimes.com/...s/2015/jan/29/hillary-clinton-libya-war-genocide-narrative-rejec/

"Americký list The Washington Times přišel za vlažné reakce veřejnosti s odhalením americké zpravodajské služby Defense Intelligence Agency (DIA), že volání bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové po intervenci NATO do Libye v roce 2011 bylo založeno na falešných informacích. (...)

Přestože hlavní důvod pro zásah Severoatlantické aliance do občanského konfliktu v Libyi tkvěl v ochraně civilistů ohrožených libyjskými vojáky, či dokonce v zabránění údajné genocidě na civilistech v městě Benghází, nyní se z oficiálních dokumentů DIA dozvídáme, že tomu ve skutečnosti bylo poněkud jinak.
List The Washington Times, jak už bylo řečeno, publikoval znepokojující závěry americké zpravodajské služby DIA o tom, že vlastně neexistoval „kouřící revolver“, jinými slovy záminka, aby se NATO mohlo angažovat v libyjském konfliktu.

Američtí zpravodajci dokonce získali od svého prostředníka komunikujícího s libyjskou vládou informaci, že Kaddáfí vydal speciální rozkaz, aby jeho armáda neútočila na civilisty, ale jen na ozbrojené rebely.
Vzdušná invaze NATO, a především pak obrovské zásilky zbraní pro rebely, destabilizovaly nejen samotnou Libyi, která se od té doby zmítá v chaosu řádění islamistických milic, ale zažehly také další ohniska sváru v Magrebu.
SCHWEPZ --- 9:52:51 22.3.2018
[http://vasevec.parlamentnilisty.cz/sites/default/files/imagecache/primary_318x221/images/2595/nadiya_savchenko_moscow_court_10_february_2015_03.jpg]

Savčenková přiznala pašování zbraní. Šlo ale o politickou provokaci, tvrdí – Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...cenkova-priznala-pasovani-zbrani-slo-ale-o-politickou-provokaci-tvrdi.html

Ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková se již seznámila s obviněními z pokusu o převrat, která proti ní vznesl generální prokurátor.
Ve středu o jejím případu jednal reglementární výbor ukrajinského parlamentu, který má rozhodnout, zda ji doporučí zbavit imunity.
Savčenková přiznala, že se podílela na pašování zbraní, podle ní to však byla akce, kterou připravil režim, aby ji zdiskreditoval, a ona se jí účastnila jen naoko, aby se pak mohla režimu vysmát.
Odmítla, že by plánovala zabíjet nevinné."
SCHWEPZ --- 9:08:17 22.3.2018
VITI: jako ...jestli je Pitomio trochu imbecil, těžké říct :) psychotesty jsem mu nedělal :)
Ale každopádně je to vzteklá liška v kurníku, ... tygr v řeznictví ...a hlavně vychcanej hajzl*
Pár let zpět v nějakém svým článku na FB z dovolené v cizině vychvaloval "multi-kulti" a cosi-kdesi a teď vede národoveckou frontu a chce ČR vyštípat z EU. Tak gratulujeme

* dneska:
Členové Okamurovy strany vypovídali na policii, že museli v e-shopu SPD kupovat šály a placky za tisíce - Seznam Zprávy
https://www.seznamzpravy.cz/...na-policii-v-e-shopu-spd-museli-kupovat-saly-a-placky-za-tisice-43966

VITI --- 8:57:24 22.3.2018
SCHWEPZ: Okamura nastesti aspon trochu imbecil je nebo je minimalne hodne spatny retor a neumi se chovat ... bude sileny az to za nej vezme nejaky inteligentnejsi demagog a posbira trikrat vic % nez japonec.
SCHWEPZ --- 8:49:48 22.3.2018
DAHY: jo no, to je podstatné, souhlasím. Ostatně: podobný soud mám i Tomiovi Okamurovi, že to není imbecil, ale že ty jeho vývody a hesla a výkřiky jsou prostě čirý kalkul, protože "si spočítal" jak a kde je poptávka mezi elektorátem.
Což je podle mě ještě horší, vychcanej zkurvenej lhář, než kdyby to byl "blbec"

[https://media.giphy.com/media/M3fYVlu7YN9Hq/giphy.gif]
FLU --- 8:23:38 22.3.2018
V Turecku se "pohresuje" vice jak sto tisic palnych zbrani ruznych razi vcetne fullauto (?) typu H&K MP5. A to se navic jedna o statistiku pouze takovych zbrani, ktere byly oficialne nahlaseny jako ztracene nebo odcizene.

Mystery lingers over Turkey’s missing weapons
https://www.al-monitor.com/pulse/originals/2018/03/turkey-mystery-lingers-over-missing-weapons.html

In its 2014 report, the Interior Ministry had put the number of lost or stolen guns at 14,682, while the number of lost or stolen license plates stood at only 3,037. In its 2015 report, the number of lost or stolen guns increased more than 500% to 91,120, while the number of lost or stolen license plates hit 703,749. In the report for 2016, the year of the coup attempt, lost or stolen guns further increased, to 107,628, while lost or stolen license plates shot up to 900,383.

During the night of the attempted putsch, civilians who took to the streets to stop the putschists seized some soldiers' weapons, while some soldiers surrendered and voluntarily handed them over. Meanwhile, there have also been reports that weapons were distributed to civilians from police warehouses.

Last year, a legal case involving a murder committed during an argument near Ankara established that the suspect had used an MP5, a submachine gun, that belonged to the police. The suspect testified that he had obtained the gun on the night of the coup attempt, when weapons were distributed from a truck outside police headquarters in Ankara.


JONY --- 2:50:37 22.3.2018
Saudi Crown Prince Boasted That Jared Kushner Was “In His Pocket”
https://theintercept.com/2018/03/21/jared-kushner-saudi-crown-prince-mohammed-bin-salman/
JAKUBV --- 22:45:07 21.3.2018
LA_PIOVRA: jasně. s někým jsme to řešil a šlo mi o to, jestli se to vyskytlo i někde jinde a jestli jediný argument proti je hodnověrnost zdrojů, protože AA to evidentně docela jede. ale nic důležitého to není.
SUMAC --- 22:44:14 21.3.2018
DAHY: jo svym zpusobem je to genius, ale jen ve velmi specifickych podminkach anglie a toho jak tam ted funguje nebo spis nefuguje BBC. kdekoliv jinde na svete uz by byl i s Rees-Moggem a tim zkurvysynem Faragem odsunutej nekam, kde je ted Baudys nebo Sladek.