Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRANA --- 20:43:21 11.3.2011
Crowley and Jung 9/12/2010 - Paul Weston1 | Internet Radio | Blog Talk Radio
http://www.blogtalkradio.com/paul-weston1/2010/09/12/crowley-and-jung
A lecture presentation that I will not be taking calls on, featuring a comparative look at Crowley's Book of the Law [ Aleister Crowley ] and Jung's Seven Sermons to the Dead in search of a wider perspective to understand them both and the roots of Crowley's magick as part of the Gnostic revival. Jungs intense experiences with Philemon, the Mithraic Aion, and Abraxas form an intriguing counterpoint to Crowley with Aiwass, Horus, and the concept of the New Aeon.
Avalonian Aeon Publications: Jung
http://avalonianaeon.blogspot.com/search/label/Jung

Septem Sermones ad Mortuos (1916) - BRANA - 14:30:43 15.3.2008

BRANA --- 13:24:07 24.2.2011
DARJEEL: hm konstruktivni .) ... destrukce asi prave vic drasticka, stejne jako oziveni, nektere formy bylo treba znicit, nektere rekonstruovat. Nasla jsem v jungovi pochopeni, stejne tak u samanu, treba terapie tmou, nebo autoregrese, znicit stare zazite, pokrivene, postoje, smysleni, zvyky a zacit znovu, jako novy clovek, on i orgasmus je nekdy pro me takova mala smrt .)
... to mi pripomina, jak se nekteri ve svych zlomovych situacich snazi zacit znovu a jinak, nebo trochu jinak, divky si po rozchodu s patnerem strihaji dost casto vlasy, zmeni svou image, nekteri zmeni uplne bydliste a kolektiv, atd.

Ja ti rada nejakou rostlinu daruju ;)
DARJEEL --- 11:58:56 24.2.2011
BRANA: jo, jasný, vítej do klubu .) jen nevím jestli já osobně spojuji dekonstrukci a destrukci, dekonstrukce mi příjde taková, hm, konstruktivní :D
Jinak dobrý, dobrý, to je fajn state of mind (a když se k tomu kvalitně uzemní, tak to pak fičí :)
Jasně, jasně, bohulibé! Budu rád potom za nějaký Tvůj koment nebo názor na tu knihu... :) přeju ať rostou a kvetou :)
BRANA --- 11:35:23 24.2.2011
DARJEEL: ano ,) ... jsem takovy dobrodruh se sklony k destrukci, ze me to i bavi, rozlozit, slozit, znicit, obnovit ... strasaci uz nejsou strasakama, laska neni jen bolest a trapeni, jsem tu a nejsem
Ted jsem vlozila par financi a energie do rostlin, tak kniha jeste pocka ;)
DARJEEL --- 15:57:28 23.2.2011
BRANA: mhm. No ale bestie a neřádí jsou taky součástí psyché a jistě si zaslouží alespoň trochu pozornosti a lásky... ono ty potvory jde osedlat a využít k prospěšným účelům, stejně jako explicitně prospěšné aspekty psyché.
Jo, tak recenzi taky neřeším, docela pochybuju - pokud to nerecenzuje fakt dobrej jungián nebo relevantní psychonaut -, že tu knihu může recenzent, byť zčásti, pobrat. Ale třeba jo :)
Tak a jaktože jí ještě nemáš?! :D
ATOMINATOR --- 3:48:30 23.2.2011
× Dovolím si takovou vsuvku. Uvědomil jsem si, že 6.6. 2011 to bude 50 let, co C.G. Jung opustil tento svět. x
BRANA --- 15:10:48 15.2.2011
Byl, protoze bych jinak propasla svou sanci neco s tim udelat, a vsechno by bylo jinak... je na to treba spousta casu, klidu a samoty. Neni to zrovna vzdy prijemne, kolikrat ozivis ruzne bestie a nerady :o)
Jeste ji nemam, DARJEEL, ale at je recenze jakakoliv tak ji chci .)
DARJEEL --- 3:38:47 15.2.2011
BRANA: á vida, pěkný záměr. Byl a už není? Já to ještě nikdy neposkládal fakt tak, aby to bylo stabilní a měl bych klid... tak to kolo stvoření občas znovu roztočím a kouknu se na to na všechno od začátku a zkusím tu skládačku dát. Nejradši mám takovou lokální 4 hodinovou okružní poznávačku, stanice s raketoplánem lze najít každý podzím pod listím :o)

mmchdm viděla jsi tu červenou knihu, četla jsi ji? Co na ní říkáš konkrétně Ty? Z hlediska náboženství, magie, zaniklých civilizací a dalších témat, kterým se věnuješ?
BRANA --- 21:24:51 14.2.2011
DARJEEL: a proto ma Jung muj obdiv ;], byl to i muj hlavni osobni zamer v zivote, rozlozit a slozit svou osobnost. V nekterem nabozenstvi se to zove apokalypsa ;]
_BENNY --- 0:31:42 8.2.2011
pokracovani zde: [ Existuje svobodná vůle? ]

a uz toho fakt necham ;)