Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
YMLADRIS
Oslovilo vás něco z Junga? Projevují se jungiánské motivy nějak ve vašem životě? Je pro vás užitečná teorie archetypů? Doporučíte knihu s Jungem či jungiánstvím související?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ARGONC --- 15:14:21 22.6.2009
???:
Myslel jsem si to:-) Hmmm seznamovat se s Jungem za deště (nejlépe při sklenici dobrého vína) to má svou poezii:-) Skoro bych se nedivily, kdyby tu a tam knihovna zapraskala a nějaká ta kniha vylétla z police (ideálně pak Freud:-)). Úvodní knížka je to celkem jednoduchá, ale divila bys se kolik „jungiánů“ neví o Jungovi ani tolik, kolik najdeš v tomto komiksu:-) Lidé si velmi často nechávají „Jungem“ zastřešit své esoterické, nebo léčebné, nebo komerční učení, aby tak lépe načichlo puncem odbornosti a vědecké práce. Až zjistíš, co Tě na tomto pánovi zaujalo, můžeme doporučit např. některý díl ze sebraných spisů, kde se Jung vyjadřuje k dané problematice. Ale pozor! Jung je nesystematická liška podšitá a pokaždé rozumí pod stejným pojmem něco jiného. Obsahy základních pojmů kterými operuje, nabývá v různých jeho dílech různých obsahů!
??? --- 7:52:33 20.6.2009
ARGONC: zkusila jsem toho Junga v komiksu, nejdřív jsem k tomu měla nedůvěru, protože komiks... to bude určitě něco hrozně hrozně zjednodušenýho... ale teda musím říct, že to nebylo tak špatný. Hlavně je to takový první uvedení do Junga, jeho života a díla, na získání představy, čím se zabýval a tak... včera jsem u toho strávila asi tak tři hodiny ve studovně MZK, zatímco venku pršelo, pršelo a pršelo.

NICO_PSYCHE: Ty Vzpomínky, sny, myšlenky jsem si objednala v knihovně, ale asi budou k dispozici až za dlouho, někdo to má nadlouho vypůjčený...

LOOK: dík, to je prima, že je to i na netu. Zkusím!
LOOK --- 22:11:22 18.6.2009
???: doporucuji Analytická psychologie - Její teorie a praxe, taky znamou jako Tavistocké přednášky. tady je dokonce na webu: http://jung.sneznik.cz/knihy014.htm :)
na zacatek by taky byla ok Duše moderního člověka.
Vzpominky sny myslenky bych naopak doporucoval az clovek neco malo vi.
ARGONC --- 16:54:18 18.6.2009
???:
Jako úvod navrhuji levnou a snadnou komixovou knihu od Portálu http://www.arara.cz/t/product.php?id=174615&ref_id=zbozi. Pokud nějaká oblast jeho díla nebo života, zaujme tak napiš jaká a můžeme poradit dále:-)
NICO_PSYCHE --- 11:54:08 18.6.2009
???: Doporučuji Vzpomínky, sny, myšleny od něj. Takový hezký úvod k "němu samotnému", jde o jeho biografii, ve které popisuje, jak se dostal tam, kde byl... Velmi poutavé, velmi čtivé. :o)
??? --- 7:58:21 18.6.2009
Ahoj, roky kolem Junga jen tak "mlsně" popocházím, ale hrozně mě zajímá, (spíš jsem sem tam četla něco o něm a jungiánské psychologii než přímo něco od něj) jenom jsem neměla čas číst navíc něco, co nebylo k oboru, který jsem studovala (úplně něco jinýho než psychologie, bohužel).

Teď už čas mám, tak se ptám: s čím bych měla začít, co mi navrhujete?
YMLADRIS --- 16:09:09 1.6.2009
???: access granted, vrhni se na to
??? --- 13:48:33 1.6.2009
YMLADRIS: co nakou novou, jungianskou, anketu? treba, na jakem archetypu jedete zrovna dnes? a dava? :-D
ORLOCK --- 21:56:04 31.5.2009
EVAD: super! dik moc:)
EVAD --- 21:18:36 31.5.2009
ORLOCK: tu http://www.stinstromu.net/krize/perry.pdf je k tomu moc pekny clanok