Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postmoderni Filosofie
KAATHA
Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
Vice info na home.

flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TYKVE --- 16:22:11 9.2.2012
LUBOB: tak teď jsi mi připomněl, že jsem to ještě nedopsala.. ach jo:)


LUBOB --- 15:30:06 9.2.2012
TYKVE: jeste by bylo potreba znat lyotarduv nazor na tebe, protoze jak dobre znamo, dva imbecilove se bez problemu shodnou na tom, ze jsou oba genialni, ale dva geniove se budou navzajem oznacovat za totalni magory :-)
TYKVE --- 22:23:28 16.1.2012
pardon, potřebuju si postěžovat, píšu jednu práci na lyotarda a už z toho cvoknu.. a upřímně ..myslím, že on byl cvok taky :) ráda si vyslechnu pokárání..
SEEKER --- 10:33:31 6.1.2012
???: asi tak
??? --- 3:15:01 6.1.2012
Útočník zcela minul bránu a nyní se již dokonce nachází mimo hřiště. Snad brzy najde cestu zpět.
SAMWE --- 20:25:58 5.1.2012
HANOCRI: Měl bych tedy dvě poslední věci. Jednu otázku a jeden praktický příklad. Věřím, že jste čestný a spravedlivý člověk, a na tu otázku si odpovíte upřímně. Opravdu se domníváte, že bych nebyl schopen, na každý z Vámi vyjmenovaných argumentů, vyjmenovat dva, které dokládají zcela opačný trend? (využijte k tomu jakýkoliv informační zdroj)
Abych demonstroval bídnost takovýchto teorií, vezmu si k tomu pana Bátoru. Ten, jak známo, je médii poslední dobu označován za pravicového extremistu, nebo něco takového. A víte odkud se vzal na vyšších státních postech? Jmenoval ho tam ministr školství, který je původem z politické stany Věci veřejné. Jedním z nejsilnějších lákadel, které tato strana použila k dosažení úspěchu ve volbách bylo... a to si myslím všichni budou pamatovat... posílení PŘÍMÉ DEMOKRACIE. Ten člověk tam vůbec není kvůli nějakému zhouceníse nějaké liberálně demokratické politické utopie! Je tam z touhy lidí po posílení demokratických principů!!! Patrně nikdo z těch lidí ho tam potom neviděl rád, nikdo z nich to nechtěl. A jeho post není ničím jiným, než soustavou pragmatických úvah několika málo lidí. Analyzujte prosím situaci kolem sebe! Zjistíte, že jediné co se hroutí, jsou právě takové dalekosáhlé teorie o "hroucení se bůhvíčeho" Víc už asi nemohu pomoct.
Bylo mi ctí.
HANOCRI --- 19:22:30 5.1.2012
SAMWE: mužeš si je stáhnout na internetu. Hroucení liberálně politické utopie je například vidět, v tom jak čím dál více prostoru zaujímají lidé jako Hájek, Joch, Bátora a celá iniciativa D.O.S.T. Žižek nemyslel, že by se zhroutilo fungování parlamentní demokracie, ale liberálně politická utopie...diskurs, jeho premisy. Celej Breivik, válka proti islámu, proti multikulturalismu je hroucení liberálně politické utopie. A v tomto ohledu je 11. září nepochybně zlomovým bodem, protože odstartovalo válku proti terorismu a určitou paniku kolem muslimů apod.
SAMWE --- 18:55:37 5.1.2012
HANOCRI: Mrzí mě, že mi takhle křivdíte. Já opakovaně zdůrazňoval, že žádná převratná "chytrost" k posouzení takovýchto textů nutná není! Já nevím, řekněte mi upřímně, jestli někdo (kdokoliv) viděl 11. září hroutit se nějakou liberálně demokratickou politickou utopii (mě by zajímalo jak to vypadá)? Zatímco "ekonomická utopie globálního tržního kapitalismu" zůstala nedotčena (kluci arabský míříli vedle)! A proč zrovna 11. září, proč né, když spadlo ledadlo nad Skotskem? Jakou argumentaci zde chcete? Že myšlenky nejsou jako kostičky? Jedna spadne druhá stojí? Kdo přial ten patriotic act? Snadné né nějaký parlament, když se nám liberálně demokratická utopie zhroutila! Vždyť to je tak odtržené od jakékoliv reality, tak směšné! Každopádně mě ale těšilo. Snad mi někdy nějakou knihu pujčíte. :-)
HANOCRI --- 18:30:08 5.1.2012
SAMWE: Stalo se daleko víc věcí než "pouhé" spadnutí mrakodrapů, viz. válka proti terorismu, patriot act apod., zásadní omezení některých svobod a počátek jejich zpochybňování,myslim si, že dál tenhle roz hovor nemá cenu...schazuješ to, neargumentuješ a jen opakuješ, jak seš chytrej, že si všechno už věděl a nemáš žádnou vůli skutečně o Žižkovi vést debatu, protože to by si potom nezůstával u jeho projevů, ale přečetl si nějakou jeho knihu...
SAMWE --- 18:19:53 5.1.2012
HANOCRI: Ta věta s Fukuyamou je úžasná!
"Skutečnou utopickou érou byla podle něj (Žižka) ona šťastná 90. clintonovská léta se svou vírou, že jsme dospěli na „konec dějin“(:-D), že lidstvo nakonec objevilo zázračnou formuli ideálního socioekonomického uspořádání…Tato utopie zemřela dvakrát, protože zhroucení liberálně demokratické politické utopie 11. Září 2001 (ve skutečnosti toho dne spadly jen dva mrakodrapy) ponechalo ekonomickou utopii globálního tržního kapitalismu netknutou (největší legraci mám z toho, co by na tyhle žvásty řekl ten arabský terorista, co všechno jsou si schopní tihle kavárenští kecalové z jednoho teroristického útoku vymyslet, to by člověk nevěřil!); pokud má finanční kolaps z roku 2008 nějaký historický smysl (á - historický smysl, už je to tu), tak je to zvěstování konce ekonomické tváře Fukuaymaova snu."... Smekám.