Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postmoderni Filosofie
KAATHA
Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
Vice info na home.

flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GHONZALES --- 21:44:13 27.8.2010
DONWANT:
The body without organs is an egg: it is crisscrossed with axes and thresholds, with latitudes and longitudes and geodesic lines, traversed by gradients marking the transitions and the becornings, the destinations of the subject developing along these particular vectors.
:))
RUDOLF --- 2:07:50 27.8.2010
Frieze Magazine | Archive | The Art of War
http://www.frieze.com/issue/article/the_art_of_war/
DONWANT --- 23:00:35 26.8.2010
Jeste to pochopit, to jenom takovej detail ,) Jaky se daj pod pojmama jako "desiring-machines" nebo "body without organs" predstavit konkretni jevy z realnyho sveta? Spravna hadanka
DUNAR_ --- 22:49:43 26.8.2010
DONWANT: :)) cte se to dost blbe, ale jde to.
VIR_KENNY --- 21:05:10 26.8.2010
T8M: vo jaky revoluci to zase blabolis?
DONWANT --- 20:07:33 26.8.2010
Zkousel nekdo cist Anti-Oidipa od Deleuzeho a Guattariho? Zamerne se ptam "zkousel", je to prece jenom dosti hardcore zalezitost.
T8M --- 23:09:48 25.8.2010
VIR_KENNY: To bys, ale Kalouska a Jocha zklamal. Čekají celí natěšení, jak proti nim někdo bude dělat revoluci, aby mohli patřičně utáhnout šrouby, a oni se ti "levičáci" zmůžou tak akorát na to, zahrát na varhany.
VIR_KENNY --- 20:00:00 23.8.2010
to jsou moudra, mam chut to doprovodit na varhany
T8M --- 11:06:11 23.8.2010
XCHAOS: Pro mě za mě, ať si antipsychiatrické hnutí kritizuje diagnózu jakou chce. To ještě neznamená, že se musím bavit s někým (třeba s neoluddity), koho považuju za blázna.

RUDOLF: Jistěže někteří "odpůrci" neoliberalismu jsou paranoidními schizofreniky (bez ohledu na to, jestli je to psychiatrická diagnóza, nebo jen extrémní případ bytí zmanipulován a sebezmanipulován).

Sebemanipulace vs. shoda. No to bychom se museli vydat dál - k tomu, nad čím vlastně ta intersubjektivní shoda vzniká a k tomu, co je to fenomén. Opět velmi zjednodušeně řečeno intersubjektivní shoda vzniká nad věcmi samozřejmými - věcmi, které se samy ukazují, tj. fenomény. A ještě jinak, sebemanipulace nikdy nevzniká sama o sobě, na počátku je vždy manipulace někoho někým jiným. A ještě manipulace a sebemanipulace se vyznačuje právě tím, že říká o samozřejmých věcech, že samozřejmé nejsou, že se jedná o "jevy" hlubších "podstat", které zná jen manipulující. Manipulovaný pak získá přístup k těmto "podstatám" přijetím víry manipulovaného. (Samozřejmě tento "proces" není vždy na první pohled zřejmý, velmi často bývá umně "za-krýván".)