Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARKIE --- 13:40:05 28.10.2014
FISHEYE_100: no, ja dufam ze to tu zaspatu instituciu posunie dalej a v buducnosti uz nebude "odkazana" na tento druh "outsourcingu" a bude tieto veci riesit aktivne a oficialne. pre mna je to nieco ako "investicia" do buducnosti (nie mojej)
FISHEYE_100 --- 12:26:16 28.10.2014
DARKIE: Aha, takže SNG z toho bude mít potenciálně zajímavou aplikaci a idea-pool zadarmo a účastníci z toho budou mít dobrý pocit, že se podílejí na něčem prestižním. To zní lákavě. Nemyslím, že je to konkrétně problém SNG, stává se to i v lepší společnosti.
DARKIE --- 9:50:48 28.10.2014
FISHEYE_100:
disclaimer - nemam so SNG nic spolocne.. :)

Chapem tvoj pohlad. Na druhu stranu, to vnimam pri skostnatenosti a zaseknutosti tejto institucie ako vyrazny posun vpred, iniciatorom tohto hackatonu su moju kamarati ktori v SNG pracuju prave na podobnych veciach, tj zlepsuju IT infrastrukturu, robia miniaplikacie k expoziciam atd.. Pre mna to znamena ze SNG sa konecne otvara novym technologiam a formam, a zaroven to pre mna znamena ze okej mozem spravit nieco cim SNG o kusok priblizim k tomu co by som od nej ocakaval, a nie len pindal na to ako je zaseknuta v rokoch 80tych potazmo 90tych..
FISHEYE_100 --- 18:39:50 27.10.2014
DARKIE: Popravdě z toho mám rozporuplné pocity, když státní instituce loví prekarizované umělce a programátory.
DARKIE --- 16:22:27 27.10.2014
Slovenska Narodna galeria poriada hackaton..

https://www.facebook.com/events/297172700491523/

SNG uchováva a vystavuje výtvarné umenie nielen v jeho materiálnej, ale aj digitálnej podobe. Naše digitálne zbierky postupne otvárame verejnosti a chceme vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí ich budú tvorivo využívať, alebo nám pomôžu pri vývoji digitálnych služieb.

Hackathon SNG je prvým z podujatí, kde sa stretnú programátori, grafickí dizajnéri, zvukoví majstri a ďalší kreatívci, aby počas dvoch dní navrhli a vytvorili projekt s využitím našich dát.

Ak vás láka možnosť vytvoriť audiosprievodcu k nestálej expozícii gotického a barokového umenia, získať dáta z Webu umenia a vylepšiť ho alebo digitálne analyzovať farebnú paletu maliara Bazovského, zapojte sa! K dispozícii budú zdrojové kódy, digitálne reprodukcie, metadáta o výtvarných dielach, veľa kávy a sprievodný program, ktorý vás bude inšpirovať pri realizácii nami navrhovaných alebo vašich vlastných projekov.

Odporúčaná je účasť v tímoch, najlepšie projekty budú na záver vyhodnotené porotou a "ovenčené" zaujímavými cenami.

Hackathon SNG | 28.-29.11. 2014
http://hackathon.sng.sk/
LENNIEG --- 22:37:02 20.10.2014
The real cyborgs - in-depth feature about people merging with machines
http://s.telegraph.co.uk/graphics/projects/the-future-is-android/index.html
DLOUHA_POTVORA --- 12:18:14 15.9.2014
Grafička předstírala, že cestuje po Asii, byla přitom doma. Podívejte se | Wave News
http://www.rozhlas.cz/...ficka-predstirala-ze-cestuje-po-asii-byla-pritom-doma-podivejte-se--1395719
SGNLR --- 9:25:18 24.4.2014
tranzitdisplay, Raqs Media Collective - Jeebesh Bagchi, Monica Narula a Shuddhabrata Sengupta: komentovaná prohlídka, čtvrtek 24.04.2014 v 19.30

mimo jiné: ODPOLEDNE NEZAZNAMENANÉ NA RICHTEROVĚ STUPNICI
Videoprojekce upravených a animovaných archivních fotografií. 3:35 min, smyčka, neozvučeno, 2011.

Odpoledne nezaznamenané na Richterově stupnici je projekce v podobě videosmyčky, v níž Raqs Media Collective prostřednictvím řady jemných posunů proměňuje archivní fotografii zachycující místnost v koloniální Kalkatě plnou zeměměřičů.
Původní název této fotografie zní „Duffingova sekce fotografického oddělení Indické zeměměřičské společnosti “. Byla pořízena v roce 1911 britským fotografem Jamesem Waterhousem.

Raqs do fotografie zasahuje s úmyslem vyčarovat na kreslicím prkně souhvězdí a vyvolat otřesy příliš jemné na to, aby byly zaznamenatelné na Richterově stupnici, zjevit vysněnou poušť, přinutit čas běžet zpět, obarvit odpoledne indigovou modří a vnést do odhodlané nehybnosti geometrů pilně mapujících impérium šum a váhání. Dílo nabývá formy meditace nad soustředěním času ve fotografickém obraze i jemně vrtošivého vyrušení při plnění vážného úkolu spočívajícího v zaznamenávání a zavádění řádu do vzpírající se krajiny. Zeměměřičské oddělení se odděluje od impéria a je připojeno ke společenství snů.Raqs Media Collective je umělecká skupina z indického Nového Díllí. Její členové Jeebesh Bagchi, Monica Narula a Shuddhabrata Sengupta ale nejsou typickými umělci. Zabývají se natáčením filmů, vytvářením internetových projektů, publikováním knih, spoluprací s místními komunitami, od kurátorování mezinárodních výstav až po filosofické provokace. Jejich hlavním záměrem je kritika globalizace a dopadů modernizačních procesů na život indické společnosti a především obyvatel Nového Díllí. Jejich jazykem je poetická směs současných technických prostředků a referencí k mytologických kořenům lidského prožívání skutečnosti. Účastnili se mezinárodních výstav Documenta 11, 51. benátského bienále a byli jedním z kurátorů Manifesta 7.
DARKIE --- 13:43:55 2.4.2014
KORINKOWICZ: nj, mne s atam dost nepaci to tlacenie google technologii :/