Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 2:13:33 25.1.2013
ZTOHOVEN: Svoboda, ekonomika, korupce
DOX 4. 2. 2013 od 18:00 do 19:30


Program s otevřenou diskuzí odpovídá na otázky:

Co je svoboda a jaká se za ní skrývá filosofie?

Budou s příchodem kryptoanarchie dále vznikat monopoly a může se také svobodný trh mimo kontrolu států stát obětí mezinárodních korporací?

Jak si lze představit ochranu majetku, ochranu osobních práv, systém zdravotnictví a regulaci bank bez zásahu státu?

Jaká je funkce měny Bitcoin, čím se liší od zlata a je její využití cestou, jak i těm nejchudším lidem dovolit dosáhnout na přijatelnou životní úroveň?
BAARKA --- 17:06:10 21.1.2013
ahoj,
házím spam, třeba se bude někomu hodit:

Hledáme lidi, co nám vytvoří animované video + web + vizuální styl kampaně Světový humanitární den - více info zde:
Otevřené výběrové řízení - projekt Světový humanitární den - HUMANITÁRNÍ POMOC a ROZVOJOVÁ SPOLUPRÁCE
Otevřené výběrové řízení - projekt Světový humanitární den - HUMANITÁRNÍ POMOC a ROZVOJOVÁ SPOLUPRÁCE
http://caritasczech.org/o-nas/nase-zpravy-a-clanky/otevrene-vyberove-rizeni-projekt-svetovy-humanitarni-den/#.UP1jTZBGODo.facebook
KORINKOWICZ --- 20:57:05 16.12.2012
zvu vas do sousedni diskuze od QR kodech ;)

[ QR kódy - praktické použití, legrace a komunikace ]
GUMAGUAR --- 12:13:35 10.12.2012
Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy umělce-světoběžníka Karla Dudeška, která se uskuteční v pondělí 10. prosince v 17 hodin v Galerii NTK. Umělec bude osobně přítomen, prohlídka proběhne v českém a anglickém jazyce.
Vstup zdarma

You are cordially invited to a guided tour to the exhibition of Karel Dudešek on Monday 10th of December at 5pm at the Gallery NTK. Artist will be present, speech will be held in Czech and English.
Free entry

http://www.facebook.com/events/394851330594660/

[http://www.techlib.cz/public/userfiles/Image/vystavy/dudesek/vgtvgreenpropadina3.jpg]
OTAKAR_KUBIN --- 23:28:56 9.12.2012
OTAKAR_KUBIN:

a ještě jednou, tentokrát zavěrečné setkání/konference

[http://www.tranzitdisplay.cz/sites/default/files/imagecache/big/cck-images/imagosfera_pozvanka-cut.jpg]

Diskuzní mezioborové setkání nad elektromagnetickými, psychosociálními a kulturními aspekty neviditelných obrazů.

Přednášející: Filip Pospíšil, Robert Horvitz, Jaromír Typlt, Petr Makeš, Martin Howse, Lukáš Jelínek, Ladislav Oppl, Ivan Cimbolinec, Terezie Zemánková

12.12. 2012, 17-21 Imagosféra | TRANZITDISPLAY
http://www.tranzitdisplay.cz/cs/node/735
GUMAGUAR --- 10:45:31 3.12.2012
Karel Dudešek
„Příklady / Examples“


Termín výstavy 7. 12. 2012-30. 1. 2013

Vernisáž 5. 12. 2012 v 18:00
Tisková konference k výstavě 5. 12. 2012 ve 13:00

Kurátoři výstavy: Petr Vrána, Milan Mikuláštík

Galerie NTK
Technická 6, Praha 6
Otevírací doba: po-pá 10-18, so 10-16
www.galerientk.cz
Vstup zdarma

Galerie NTK uvádí výstavu umělce-světoběžníka českého původu Karla Dudeška „Příklady / Examples“. Karel Dudešek se narodil v roce 1954 v Praze, vyrůstal ale v rakouském exilu. Po studiích ve Vídni a v Düsseldorfu působil jako profesor na londýnské Ravensbourne University a vídeňské Hochschule für Angewandte Kunst. Od sedmdesátých let se věnuje umění performance, v osmdesátých letech se stal jedním z pionýrů umění nových médií. Není mnoho českých umělců, jejichž tvorba významným způsobem rezonovala v mezinárodním kontextu. Karel Dudešek se opakovaně účastnil nejprestižnější světové přehlídky současného umění Documenta v německém Kasselu, po několik let fungoval jako klíčová postava nejvýznamnějšího novomediálního festivalu Ars Electronica v Linci. Důležitým aspektem tvorby Karla Dudeška je práce v kooperaci s jinými umělci. V roce 1978 spoluzaložil v Curychu umělecko-aktivistickou skupinu Minus Delta T. Mezi nejúspěšnější projekty skupiny patřilo několikaleté putování s pětitunovým kamenným monolitem (1979-1985), během kterého umělci postupně navštívili papeže Jana Pavla II., tibetského dalajlámu Tändzina Gjamcchu a šítského Ajatolláha Chomejního. V roce 1985 založil pirátské rádio, které po dvouletém pronásledování německou policí oficiálně představil na Documenta 8, čímž vytvořil první soukromou rozhlasovou stanici v SRN. Vtipným doplňkem výstavy byla také Dudeškova Kulturpolizei, samozvané policejní komando, které symbolicky zatklo několik významných umělců i samotného ředitele Documenty pro etické prohřešky v rámci uměleckého provozu. Největší společenský ohlas měla práce ve skupině Van Gogh TV, se kterou Dudešek vytvořil celou řadu projektů rozvíjejících fenomén interaktivní televize. Tyto byly opakovaně prezentovány na festivalu Ars Electronica a konečně vyvrcholily účastí na výstavě Documenta 9 pod názvem Piazza Virtuale. V centru Kasselu vzniklo improvizované studio, ze kterého bylo možno vstupovat živě do televizního vysílání. Zájemci měli možnost ovlivňovat výsledný tvar vysílání na dálku, ovládat studiové kamery či generovat zvuk pomocí vzdáleného přístupu přes telefonní přístroj, vkládat obrazové a textové příspěvky pomocí faxu a ISDN. Piazza Virtuale tak byla předznamenáním možností internetu a sociálních sítí. V roce 1996 se obdobná komunikační platforma vytvořená týmem Van Gogh TV, tentokrát za použití 3D technologií, stala součástí uměleckého programu Olympijských her v Atlantě. Dokumentace zmiňovaných projektů je součástí vůbec první výstavy Karla Dudeška v České republice. Karel Dudešek v současné době žije v Pekingu, kde se věnuje kurátorství i vlastní umělecké práci. Výstava představí také Dudeškovu současnou tvorbu a v neposlední řadě ukázky prací jeho otce, Karla Dudeška staršího, významného evropského uměleckého knihvazače. Výstava byla připravena za kurátorské spolupráce Petra Vrány a Milana Mikuláštíka a za přispění Dudeškových uměleckých souputníků Mika Hentze a Benjamina Heidelsbergera, kteří budou přítomni na zahájení.

[http://www.techlib.cz/public/userfiles/Image/vystavy/dudesek/vangogh3.jpg]
PALO_FABUS --- 18:58:11 2.12.2012
moje přednáška příští neděli na PAFu

Přebytek možného a magnitudy nekonečna
Každý v sobě skrývá sochu, aby ji vysvobodil, řekl Michelangelo. Pokud se
zamyslíme, lze uvažovat o internetu velmi: Čím by byl pro umění, které by
se obracelo? Metafyzicky - vlastně "internetovost"? Jsou "internetovější"
než jiné? Pokud proč?

[http://www.pifpaf.cz/images/stories/paf2012/netart/magnitud.jpg]

Přebytek možného a magnitudy nekonečna | PAF
http://www.pifpaf.cz/cs/prebytek-mozneho-a-magnitudy-nekonecna
OTAKAR_KUBIN --- 21:23:03 28.11.2012
trochu nová média, trochu kyberkultura, trochu hybrid cities, trochu eko, trochu rádio

Imagosféra – co vidí stroj a nevidí člověk
Centrum pro teoretická studia AVČR, 29.11. 10:00
zasedací místnosti FLÚ, Jilská 1, 1. patro.


Jako jeden z výstupů umělecko-výzkumného projektu Imagosféra se ve čtvrtek 29. listopadu koná otevřený seminář v Centru pro teoretická studia AVČR.

Obklopuje nás daleko více obrazů a zvuků, než jsme neozbrojenými smysly schopni vnímat. Vyvíjíme prototyp imagografu – přístroje, který rozšiřuje naše smyslové pole a umožňuje percepci některých vzduchem šířených analogových a digitálních dat (obrazových a zvukových signálů prostřednitvím Wi-Fi, BlueTooth, průmyslových kamer atd.). Prezentace obsahuje seznámení s problematikou bezdrátově šířených dat, například ekologických aspektů (elektrosmog). Dále ukázku z performance s použitím imagografu ve veřejném prostoru. Po ukončení přednášky proběhne společná procházka ulicemi Prahy s praktickým předvedením funkcí vyvíjeného přístroje. Jako host vystoupí Robert Horvitz, ředitel Open Spectrum Foundation, která prosazuje větší participaci veřejnosti v komunikačním prostoru. Prostřednictvím videozáznamu se k tématu vyjádří Martin Howse, britský konceptuální umělec a psychogeofyzik.


http://cas.famu.cz/files/2012-11/121128211736.pdf

[CAS] Centrum audiovizuálních studií FAMU – Imagosféra (2012)
http://cas.famu.cz/?p=98

GUMAGUAR --- 13:37:55 23.11.2012
GULDUR --- 20:11:20 19.11.2012
GUMAGUAR: no, to byste mohli přivézt Marka Paulinea a jeho Survival Research Laboratories...