Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://skolavafrice.cz/

4. října se od 15:00 na náměstí Míru v Praze uskuteční pokus o vytvoření nového českého rekordu v bubnování na vlastní tělo...

Pokusem o překonání rekordu bude zahájeno další kolo veřejné sbírky Postavme školu v Africe.

CO MÁM DĚLAT?

1) Dostavte se v pondělí 4. října přesně v 15.00 na náměstí Míru v Praze, kde bude probíhat registrace účastníků rekordu certifikovaným rozhodčím agentury Dobrý den. Za účastníka bude uznán každý, kdo je prokazatelně člověk:). Bubny nepotřebujete, bubnovat se bude na vlastní tělo:).

2) Vtáhněte do akce co největší počet kamarádů, spolupracovníků, příbuzných a dalších dobrých lidí.

Už jen příchodem podpoříte sbírku! ZA PRVNÍCH 100 PŘÍCHOZÍCH věnuje Vysoká škola ekonomie a manegementu 200 korun na novou školu!

O PROJEKTU:
zdroj a více info: http://skolavafrice.cz/

Postavme školu v Africe je veřejná sbírka pořádaná společností Člověk v tísni a Junákem – svazem skautů a skautek ČR, zaměřená na stavbu škol a podporu vzdělávání v Etiopii.

Nejchudší země světa se často ocitají v začarovaném kruhu, nemohou si dovolit dávat dostatek peněz na vzdělání, a přitom, aby se mohly vymanit z chudoby, potřebují gramotné obyvatelstvo a vzdělané a schopné lidi, kteří zemi vyvedou ze závislosti na zahraniční pomoci a postaví ji na vlastní nohy.

Ve chvíli, kdy se nejedná o naléhavou humanitární katastrofu, která je zpravidla centrem pozornosti médií, je daleko těžší sehnat finanční prostředky pro pomoc lidem, kteří se často potýkají s daleko většími a dlouhodobějšími problémy než obyvatelé postižení například nečekanou přírodní katastrofou.

Téměř každý šestý obyvatel planety neumí číst ani psát. Přes 100 milionů dětí nemůže chodit do školy, protože v jejich okolí žádná není, nebo musí pracovat, aby se uživily. Důsledky jsou vážné. Pomáháme proto stavět školy a zlepšovat kvalitu výuky.

Cílem sbírky je každoročně získat finanční prostředky na stavbu základních škol v Etiopii. Dosud se nám díky sbírce Postavme školu v Africe podařilo postavit devět škol pro téměř 2 000 dětí. Kromě samotné stavby a vybavení je z jiných zdrojů zajištěno i školení učitelů v moderních vyučovacích metodách a interaktivnímu přístupu ve výuce.

Etiopie je jednou z nejzaostalejších (8. podle statistik OSN) a nejvíce zalidněných zemí na světě, a zároveň je zemí s obrovskou mírou negramotnosti. Podle údajů Světové banky z roku 2001 dosahuje negramotnost v této zemi 60%, zatímco průměr v zemích Subsaharské Afriky je 38%. Chodit do školy, naučit se číst, psát a počítat je pro nás naprostou samozřejmostí. V některých zemích to však pro děti bývá nesplnitelný sen. Proto jsme se, společnost Člověk v tísni a Junák – svaz skautů a skautek ČR, rozhodli alespoň některým z nich pomoci. Gramotnou a vzdělanou populaci považujeme za východisko ze začarovaného kruhu chudoby, ve kterém se Etiopie nachází.

Člověk v tísni má v Etiopii stálou misi, vybudované zázemí, několik lokálních expertů (včetně stavebních inženýrů), platnou registraci a další nutné předpoklady k realizaci projektů výstavby základní školy (škol). A právě proto, že již existuje funkční zázemí má sbírka Postavme školu v Africe zcela minimální režijní výdaje.

Do této doby bylo postaveno již devět škol.

ELEMENT_CEZET
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DOBINKA --- 13:17:58 29.9.2010
tu zrovna zas nebudu :/ nicméně posílám také dál aspoň!
KEJKA --- 11:52:28 29.9.2010
posílám dál...