Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

26 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/program-detail/1359/

Hitlerjugend a další projekty výchovné politiky Třetí říše - start: 19:00 - zdarma

 • Hitlerjugend a další projekty výchovné politiky Třetí říše
 • přednáší: Mgr. Radka Šustrová
 • Přednáška se bude věnována mládežnické organizaci Hitlerjugend (HJ) a zmapovaní její geneze a činnosti. Koncept „státní mládeže“, jenž později počítal s povinnou službou každého chlapce a dívky v jejích řadách, byl pojat poměrně široce. Úzká spolupráce Hitlerjugend s SS určovala rovněž jeho paramilitární charakter a předznamenávala budoucí válečnou zkušenost německých chlapců v řadách Waffen-SS. Za hlavní funkci HJ lze tak považovat ideologickou branně-výchovnou činnost.
 • Podobný projekt měl být rovněž aplikován na českém území za druhé světové války v podobě Kuratoria pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě. Jeho uplatnění ovšem naráželo na nedokonalé podmínky pro vlastní „převýchovnou“ činnost a v podstatě nezájem české mládeže.
 • Mnohem lepší předpoklady se z hlediska vlastní činnosti HJ paradoxně naskytly za druhé světové války. Byť se Německo těžce vyrovnávalo s následky letecké války nad Německem, ohrožená německá mládež z velkých průmyslových měst byla evakuována do bezpečnějších oblastí na východ od Německa v rámci akce Erweiterte Kinderlandverschickung (KLV). Izolovanost a několika měsíční délka pobytu vytvořily ideální podmínky pro výchovu v táborech pod správou HJ.

 • o Na dolní stagei možnost odreagování při world music již tradičně v režii Afro-nomad sound systemu: http://www.mys­pace.com/afro­nomadsound
  * Tento projekt je realizován za podpory Magistrátu hl.m. Prahy

 • AMOPRA
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  KACZER --- 13:00:38 29.9.2010
  :) sem slepej :)
  LORENZO --- 13:54:48 28.9.2010
  KACZER: ??
  AMOPRA --- 10:26:26 28.9.2010
  Jak to? vždyť se to koná až 24. října.)
  KACZER --- 7:21:37 28.9.2010
  sakra... to sem prosvihl..