Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.ekodomov.cz/index.php?id=podrobnosti_o_akci&no_cache=1&tx_cal_controller[view]=event&tx_c

Rituální svěcení Stromu splněných přánína pražském kopci Baba v údolí Divoká Šárka

Zkopírováno ze stránky:


Vážení a milí, srdečně vás zveme na obřad svěcení stromu, který provedou dne 27. září 2010 v Šáreckém údolí jihosibiřská šamanka Anisja Semizool Monguš, aztécký stařešina Xolotl a tanečníci posvátného tance Yaopiltzin a Tecciztemoc. Můžete se tak zúčastnit jedinečného propojení sibiřské a mexické kultury!Začátek obřadu je v 18:00 hodin.

Strom ve všech světových kulturách představuje spojnici mezi nebem a zemí. Jeho kmen je náš současný život, kořeny sahají do minulosti k našim předkům. Větve a listy míří do horního světa – Nebe a týkají se našich potomků a budoucnosti. Říká se, že kmen takového vysvěceného stromu stahuje z vesmíru energii a šíří ji kolem sebe jako nevyčerpatelný zdroj pro všechny potřebné. Stromy splněných přání najdeme po celém světě. Lidé jim přinášejí dárky, přicházejí k nim s prosbami o sílu, zdraví a prosperitu. Pod rozložitou korunou nacházejí útěchu, klid a naději. Stromový věk přesahuje lidské životy, a proto se stromy stávají symbolem poznání a moudrosti.Nezapomeňte vzít s sebou:

Stuhy pěti barev (bílá, žlutá, červená, zelená a modrá), které pak připevníte na strom. Můžete je také nahradit natrhanými pruhy látky. Šíře pruhu je přibližně 2 cm. Čím více stuh přinesete, tím lépe, strom bude po vyzdobení krásnější. Obětiny na oheň: chléb, špek, sýr… (neberte ovoce a zeleninu, špatně hoří).Strom splněných přání bude sloužit a pomáhat všem poutníkům, kteří k němu zamíří, aby spojily své prosby s jeho energií. Nikdy k němu nepřicházejte s prázdnýma rukama. U jeho kořenů můžete zanechat pár mincí, na větev přivázat stuhu, šátek, či drobnou ozdůbku, kterou vytvoříte svýma rukama. Pokud zrovna při sobě nic nemáte a ocitnete se v jeho blízkosti, najděte třeba drobný kamínek na cestě a položte jej u jeho paty.

KITIARA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
REVAN --- 22:39:23 27.9.2010
Zůčastnil bych se - už jsem to našel pozdě, před chvílí to vidím skončilo. :( Podobně mi utekla i rovnodennost, asi toho Xolotla potkat nemám.
KITIARA --- 19:21:04 26.9.2010
děkuju :)