Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


www.papirovyhlavy.cz

VERNISÁŽ A KONCERT PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

SRDEČNĚ ZVEME NA VERNISÁŽ VE ČTVRTEK 16. ZÁŘÍ OD 19 HOD V TRAFAČCE - - -

Vernisáží odstartuje výstavní projekt Papírový hlavy, jehož cílem je nový pohled na básnickou tvorbu českého undergroundu z doby před rokem 1989 očima mladých výtvarných umělců.

- - - PROGRAM - - -

19.00 zahájení
19.30 divadelní performance Pokládání věnců pod zemi
20.00 PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE
23.00 fireshow KO.MIX.X1 souboru AMANITAS
24.00 DJský set dívčího tria POXXOXO DJs

- - - vstup zdarma - - -

Výstava PAPÍROVÝ HLAVY / odkaz českého undergroundu ve vizuálním umění představí názory a náhledy současné generace na životní pocity umělců tvořících v nelehké době a pokusí se nalézt témata, která obě skupiny, starší i mladší, spojují, i rozdělují. Texty undergroundových básníků Egona Bondyho, Milana Kocha, Pavla Zajíčka, Petra Lampla, Věry Jirousové, Ivana Martina Jirouse, Roberta Wittmanna a Jana Hedla posloužily jako inspirace současným umělcům do 35 let, kteří je výtvarně zpracovali. Na styčných bodech obou generací výstava ukáže, nakolik je odkaz undergroundu aktuální, a také, do jaké míry jsou či nejsou životní pocity undergroundových komunit nadčasové a nezávislé na společenské, politické a ekonomické situaci.

VYSTAVUJÍ: Michal Cáb - Michal Cimala - Veronika Daňhelová - Adéla Doušová - Karolína Heřmánková - Markéta Hlinovská - Anna Hulačová - Matěj Hájek - Jakub Janovský - Tomáš Kofroň - Markéta Korečková - David Landa - Silvie Milková - Jakub Musil - Marko Pajič - Magdaléna Peševa - Jan Šimánek - Pavel Tichoň - Jan Wolfchen Vlček - Katka Zochováwww.papirovyhlavy.cz

KARALLINKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.