Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

20 uživatelů půjde

hledání


www.cirquedusoleil.com

KRITIKY OSLAVOVANÁ MEZINÁRODNÍ UMĚLECKÁ SKUPINA CIRQUE DU SOLEIL SE CHYSTÁ POPRVÉ V HISTORII PŘIVÉZT DO ČESKÉ REPUBLIKY SVOU MIMOŘÁDNOU PRODUKCI S NÁZVEM SALTIMBANCO. TOTO NADČASOVÉ PŘEDSTAVENÍ CIRQUE DU SOLEIL BUDE MOŽNO SHLÉDNOUT V SÉRII EXKLUZIVNÍCH SHOW V PRAŽSKÉ O2 ARENĚ OD 12. 11. DO 14. 11. 2010. SALTIMBANCO JE ZATÍM NEJDÉLE UVÁDĚNÝM PŘEDSTAVENÍM SKUPINY CIRQUE DU SOLEIL. OD ROKU 1992 JI VE VYPRODANÝCH HALÁCH V EVROPĚ, SEVERNÍ A JIŽNÍ AMERICE, AUSTRÁLII, JAPONSKU A NA NOVÉM ZÉLANDU SHLÉDLO VÍCE NEŽ 11,5 MILIONU NADŠENÝCH FANOUŠKŮ.

London Times tuto show označily za “Půvabně atletické představení“, americký Variety Magazine ji hodnotil slovy “Účinkující oslňují překypující tělesnou kulturou v jednom čísle za druhým“, a New York Times ve své neméně pochvalné kritice uvádějí “Mýtus a kouzlo se zde setkávají...... Je to obdivuhodná směs commedie dell‘arte a rauše rockového koncertu....” Saltimbanco je jedním z nejlepších klasických představení Cirque du Soleil, vzrušující kaleidoskopický svátek obdivuhodného umění a hbitosti. Soubor 50 špičkových artistů z 20 zemí světa v show Saltimbanco předvádí závratnou akrobacii a neuvěřitelné atletické výkony v sólových i skupinových epických číslech. Od zdánlivě neproveditelného balancování, skoků a piruet, přes vystoupení s čínskými tyčemi a akrobacii na ruské houpačce, gravitaci zdánlivě odporující cviky na pružných lanech a trampolíně, zábavné žonglování a akrobacii na kolech až po obdivuhodné a jedinečné klauny. Technická dokonalost a mimořádný design vytvářejí úchvatný celek s fantastickými kostýmy, podivuhodným osvětlením, humorem a okouzlující hudbou. Představení Saltimbanco je plné barev, zábavy a překvapení – je to skvělá zábavná show pro celou rodinu.

Saltimbanco - název pochází z italského “saltare in banco” ,což doslovně znamená “skákat na lavičce” – zobrazuje zkušenost městského života v jeho bezpočetných rozmanitých formách: lidé, kteří zde žijí, jejich radosti i starosti, rodiny a party, ruch a hluk ulice a nebetyčné vrcholky mrakodrapů. Celá show je inspirována pestrou strukturou velkoměsta a jeho barvitých obyvatel. Její vizuální slovník je jednoznačně barokní a celá show svou eklektickou směsí postav vtahuje diváka do fantastického, snového světa, do imaginárního města, v němž je různost důvodem k naději.

V současné době je show Saltimbanco na svém evropském turné a její přeprava od města k městu je vskutku mamutím úkolem. Celé cestovní vybavení včetně veškerého jevištního vybavení a kostýmů váží 180 tun a musí tak být transportováno celkem na 16 nákladních trailerech. Všechny kostýmy včetně bot a pokrývek hlavy byly zhotoveny na míru pro každého jednotlivého účinkujícího v dílnách Cirque du Soleil v Montrealu v Kanadě. Každý umělec vystřídá v průběhu představení tři až pět kostýmů, takže od města k městu cestuje více než 2 500 kusů kostýmů včetně 250 párů bot v 50 přepravních zavazadlech.

Světová premiéra představení Saltimbanco proběhla v Montrealu 23. dubna 1992 ve velkém cirkusovém stanu, který byl domovem tohoto představení po dalších14 let a jehož plátěné dveře se otevřely divákům, ve více než 75 městech. V roce 2007 bylo představení Saltimbanco adaptováno pro vystoupení ve velkých arénách a v současné době je každoročně uváděno ve zhruba 40 městech.

Něco o Cirque du Soleil:
Ze skupiny 20 pouličních artistů ve svých počátcích v roce 1984 se Cirque du Soleil stal význačnou mezinárodní organizací zajišťující vysoce kvalitní artistická vystoupení se sídlem v Québecu. Společnost má nyní 5 000 zaměstnanců včetně více než 1 200 artistů z téměř 50 různých zemí. Cirque du Soleil již přinesl zábavu a okouzlení téměř 100 milionům diváků v 300 městech pěti kontinentů. V roce 2010 předvádí Cirque du Soleil současně 20 show po celém světě. Mezinárodní sídlo Cirque du Soleil je v kanadském Montrealu.

KITIARA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERO --- 0:52:57 15.11.2010
SHOGUN23: bohuzel s tebou souhlasim, taky musim rict, ze me nektere casti tehle show docela zklamaly. Urcite v tom hralo roli moje velke ocekavani a taky fakt, ze Saltimbanco, ktere jsem kdysi videla v Barcelone, bylo mnohem naslapanejsi...a taky podstatne delsi. Tech 1 600,- co jsme dali za jeden listek byla opravdu premrstena cena za takoveto predstaveni... Docela me to stve - jako bysme porad byli na nejakem pomyslnem seznamu paberkaru z vychodniho bloku, pro ktere je vsechno dobre - at uz je to cirkus nebo nekvalitni a predrazene zbozi v ceskych obchodech. Nastesti se to ma ale tendenci lepsit, tak snad i CDS priste pridaj na vykonu a udelaji megashow, jakou svet nevidel;)
DRASTICS --- 20:21:38 14.11.2010
jj 1300 rozhodne moc
MIKE --- 19:52:20 14.11.2010
jj , to je tak kdyz clovek ceka vic nez nakonec dostane..... bholt budu muset nekdy zaletet do te ameeriky
SHOGUN23 --- 19:12:38 14.11.2010
VERO: promin byl sem, ale za ty peníze to fakt nestojí.muj nazor. možná sem zhejčkanej z videií,z las vegas kde to je fakt show.samozřejmě jsou tam pěknný triky ale místama mě to fakt nudilo.
VERO --- 11:30:09 3.11.2010
[ CIRQUE DU SOLEIL - SALTIMBANCO v Praze / koncertconcert / 12.11.2010 / CR - Praha - O2 Aréna Praha ]

;) stoji to fakt za to!!! Na to co tam uvidte si troufnu rict, ze je to i docela levne;)
JUTH --- 20:07:53 1.11.2010
jo kdyby to nebylo tolik, taky bych sla :(
DRASTICS --- 19:59:42 1.10.2010
uz sem nasel, 13 kil
DRASTICS --- 19:57:59 1.10.2010
kolko je vubec vlezny?