Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.last.fm/event/1624372

Clay Ruby (aka Burial Hex) je enigmatická postava amerického hlukového undergroundu s mnoha překvapivými přesahy. Rozptyl jeho tvorby je fascinující –

Burial Hex & Glad To Get Away 11.9.2010 v K4http://www.last.fm/event/1624372


Burial Hex vlastním jménem Clay Ruby, je enigmatickou postavou amerického hlukového undergroundu s mnoha překvapivými přesahy. Rozptyl jeho tvorby je fascinující – na nahrávkách uslyšíte mystický industrial, analogovou elektroniku, black metal, neofolk, psychedelický rock i polámanou klasiku. Málokdy se sváří vše pohromadě, Clay vždy spíš v řadě několika počinů nachází zajímavé možnosti srůstání jeho oblíbených inspirací a pak se posune dál.

Estetikou a tvorbou jsou mu hodně podobní třeba Sorc’henn nebo současný Xela. Hodně napoví i jím citované původní vlivy: Conrad Schnitzler, Sun Ra, Maurizio Bianchi nebo Olivier Messiaen. Co se týče další faktografie, má na kontě vydařené split album s Nika Roza Danilova (aka Zola Jesus, též rodačkou z Wisconsinu), často hrává se Sylvester Anfang II (s nimiž má taky split) a tvoří podstatnou část kapely Jex Thoth (Sabbathy nasáknutý psychedelický stoner rock, co nejen díky výraznému ženskému vokálu připomene Rose Kemp). Najdete ho i v sestavě free folkových The Second Family Band (dřív Davenport) nebo metalových obskurností jako Wormsblood nebo Journey to Ixtlan.

Přestože vynikal i u svých hlukových nahrávek schopností netradiční kompozice, současná tvorba má přece jen blíž k obvyklejším skladbám. Neznamená to ale vždy ústup od psychopatické katarze.

Předskakovat bude české uskupeníGlad To Get Away, za nímž stojí duo Gustav Tutre a Edgar Graves. Ne náhodou se jmenují podle jednoho Jandekova alba – spontánně vznikli právě po návštěvě jeho koncertu a jejich disharmonická rozjímání mu rozhodně nejsou tak vzdálená. Zatím převážně koncertní projekt chystá první studiové ep.

Koncert proběhne v sobotu 11.9.2010 zhruba od 20:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 – vchod z průchodu FFUK) díky spolupráci dvou produkčních spolků: Arkham a Letmo. Vstup: 200,- pouze na místě.

http://www.myspace.com/burialhex
http://gladtogetaway.virb.com
http://www.myspace.com/gustavtutre
http://www.myspace.com/edgargra

http://www.letmo.net/productions
http://www.arkham.hys.cz
http://www.myspace.com/k4studentsclub


JONY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OVERDRIVE --- 9:48:51 15.9.2010
skoda, nebyl jsem v cas ani na webu ani v Praze. dekuju za pozvanku, snad to priste vyjde a stihnu na ni i odpovedet