Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

52 uživatelů půjde

hledání


DUB TURBULENCE: Hornsman Coyote meets Digital Dubs

http://www.crossclub.cz/program-detail/1315/

DUB TURBULENCE / september 2010
8. 9. 2010 @ CROSS club
Plynární 23, Praha 7
http://www.crossclub.cz

DIGITAL DUBS (Brazílie)Jednička mezi dubovými soundsystémy v Rio De Janeiru. Jednička na poli jihoamerické digital-dubové produkce. Marcus MPC, Nelson Meirelles a parta spřátelných DJs & MCs - právě ti dohromady tvoří velkou DIGITAL DUBS rodinu. Společně vlastní a obstarávají studio & label MUZAMBA, absolutní jedničku mezi latinskoamerickými dubovými značkami. Do dnešního dne vyprodukovali mnoho kvalitních dubových singlů, stejně jako pár dlouhohrajících desek. Ačkoliv mají v přízvisku slovo "digitální", dodnes zůstávají věrni vynilovým nosičům. Spolupracují s reggae legendami jako Ranking Joe (především tancovačkový hit "Bun Dem"), Earl 16, Tippa Irie nebo Brinsley Forde z Aswad. Snaží se také podporovat lokální brazilskou scénu a její více či méně známé představitele - pro zasvěcené - spolupracují s umělci jako B Negao, Ras Bernardo, Jeru Bantu, Dada Yute a dalšími. Za zmínku stojí i jejich napojení na mexického muzikanta, DJe a aktivistu Manika B, který se v Crossu představil loni v září v rámci projektu "El Otro Sonido". Také se spolupodíleli na velmi dobře přijatém brazilském dokumentu "Dub Echoes" z roku 2009, který velmi příjemnou formou mapuje původ, růst a přesahy dub music, stejně jako její absolutní přítomnost.

V posledních deseti letech šíří DIGITAL DUBS soundsystémovou kulturu nejen po celé Brazílii, ale i na mnoha festivalech jak v Latinské Americe, tak v Evropě. Domáckou scénou pro ně ale dodnes zůstavají dubové tancovačky v Rio De Janeiru. Jejich atmosféru se nám v Crossu pokusí zprostředkovat MPC ve svém autorském setu za doprovodu Hornsmana jménem Coyote. Jste připraveni na pořádnou dávku těch nejnašláplejších digitálních riddimů s nezaměnitelným zvukem? DIGITAL DUBS are coming your way!!


HORNSMAN COYOTE (Srbsko)Tento srbský muzikant, vlastním jménem Nemanja Kojić (35), rozhodně není na balkánské reggae a dubové scéně žádným nováčkem. Nekompromisní zpěvák a trombónista, syn jiného známého umělce Borivoje Kojiće, odstartoval svojí kariéru již téměř před 20 lety. Na samém počátku se pohyboval především v rámci místní hardcorové scény, ale už tehdy silně tíhnul k reggae music. Prošel několika lokálními crossoverovými kapelami, které kombinovaly reggae a hiphop s kytarovým hardcorem a aktivně se podílel na jugoslávské a-punkové scéně. V roce 1994 zakládá kapelu EYESBURN, která je dnes považována za legendu balkánského reggae/hardcoru. Na svém kontě má 7 alb. Za zmínku stojí jejich spolupráce s Maxem Cavalerou (ex-Sepultura) a jeho projektem Soulfly (tracky "Moses" a "Innerspirit", který má i video).

Coyote i nadále zůstává nekompromisním kritikem poměrů ve společnosti a angažovaným umělcem. Např. v roce 1999, při "humanitárním" bombardování Srbska sílami NATO, pořádá undergroundové dubové tancovačky - jak sám říká: "vždy od půlnoci do prvních ranních sirén". Realita války a život v utlačováné společnosti dodává jeho tvorbě na intenzitě. Ostatně kritické texty a angažovaná hudba, to je směr, kterého se drží dodnes. Čím starší ale je, tím více se realizuje právě v dubové soundsystémové kultuře. Spolupracuje s labely jako (Ras Muffetovým) Roots Injection, Jah Works, Irie Ites, Unitone a dalšími. Kromě zpěvu a hry na trombón se věnuje i studiovému inženýringu. V roce 2010 se přidává k turné brazilské dubové jedničky DIGITAL DUBS. Právě v této kombinaci je máme možnost vidět a slyšet i v pražském CROSS clubu. A zážitek to je - podle živé zkušenosti z letošního Uprising festivalu - opravdu velkolepý. So blow ya horn, mr.Coytoe!!


UNITED FORCES OF DUB (Praha, CZ)United Forces Of Dub tvoří respektovaný kolektiv české dubové scény. Již několik let udávají tempo dubových akcí, pořádají vyhledávané klubové večery i poctivé soundsystémové tancovačky. Selektoři a producenti Yukimura aka Mustakillah Sound, Wild-I aka Dubble-U a Nattynational Rockers aka Red-I & Kool Dread zároveň působí v rámci pražského multižánrového soundsystému Roots'n'Future. Jsou známi také spoluprací s předními zahraničními umělci ve světě reggae a dubu: Vibronics, Echo Ranks, Madu Messenger, Mr. Parvez aka Dub Factory, Bush Chemists, The Disciples, Jonah Dan, Dubateers, Iration Steppas, Jah Free, RDK Hi-Fi, Radikal Dub Kolektiv, Kenny Knots, Culture Freeman nebo YT. Se stejným zaujetím podporují UFoD i místní projekty. Na dnes již zavedené párty "Dub the Capital" dávají pravidelně prostor dalším domácím selektorům i producentům jako například Dub Liberation Front, Ngomau nebo Studio Ajar.

Po mnoha zkušenostech vznikla touha ustanovit a posunout dosud roztříštěnou českou dubovou scénu pod jednu solidní a originální značku. Spontánním vyústěním dosavadního konání UFoD je proto nově vznikající label, jehož vizí je otevřít dveře místním autorům. Společně s jejich tvorbou bude vycházet i produkce spřízněných zavedených i nevšedních zahraničních umělců. Leitmotivem UFoD labelu tak zůstává, co jest naznačeno v názvu domácího soundsystému Roots'n'Future - vůle reprezentovat kořeny a tradici, jež se budou spojovat se současností a vytvářet budoucnost.2nd STAGE (dole):

FAT & DREAD STEREO

Reggae, Ska & Soul.VSTUPNÉ: 60 Kč před 21:00 --- poté 90 Kč.BIOKÁF:

Film PROTEKTOR (2009, CZ)

od 18:00, 20:00 a 22:00 v sále v 1. patře.


links >>>
DIGITAL DUBS > http://www.myspace.com/digitaldubssound
HORNSMAN COYOTE > http://www.myspace.com/hornsmancoyoteeyesburn
EYESBURN > http://www.eyesburnmusic.com
UNITED FORCES OF DUB > http://unitedforces.cz
ROOTS N FUTURE > http://www.rootsnfuture.org
FAT & DREAD STEREO > http://www.facebook.com/pages/Fat-Dread-Stereo/112727208752132

CROSSCLUB > http://www.crossclub.cz/ > http://www.crossclub.cz/program-detail/1315/

KH_B
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
AMIGOS --- 10:01:42 10.9.2010
Supa to bylo :-)
CURLYLOCK --- 16:43:51 9.9.2010
Jeste ted slysim v usich DUBWISE!-)
LORENZO --- 10:58:25 8.9.2010
21:00 - 22:15 UFOD
22:15 - 23:15 Digital Dubs
23:15 - 00:00 Hornsman Coyote
00:00 - 01:30 Digital Dubs
01:30 - ??:?? UFOD
MIHAAL --- 10:38:28 8.9.2010
vi se jak to bude cca casove?
EFFKA --- 9:31:53 8.9.2010
...to se mi zas bude rano blbe vstavat :-)
IN_DIE --- 21:13:37 6.9.2010
a protektor je taky dobrej:)
DONATIEN --- 17:43:45 2.9.2010
BOOOOOOOM
CURLYLOCK --- 10:05:54 1.9.2010
Tesim se!
KH_B --- 16:17:15 31.8.2010
pro zajímavost - spolupráce Coyota se Soulfly (Maxe Cavalery) - track INNERSPIRIT: http://www.youtube.com/watch?v=brq531zlY0M
KH_B --- 14:28:31 31.8.2010