Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

12 uživatelů půjde

hledání


http://www.vombf.wz.cz

Pohodová akce; barvy pozdního léta se tu snoubí s nevšední barvitostí hudebních stylů...

HISTORIE:
Z původních mejdanů a podzimních radostných zahrad se v roce 2005 vyvinula svérázná každoroční akce pro podporu nezávislé hudební, výtvarné i literární scény, která se proslavila svou jedinečnou přívětivou atmosférou: 1.ročník proběhl pod patronátem 3.Kultury na zahradě Jiřího Hanuše, 2. a 3. ročníku se ujal neoficiální umělecký spolek BOULE (o koncepcích a ambicích spolku se snadno dozvíte na stránkách Kultury) a probíhaly u loděnice vodních skautů na Krásné louce.

ZAMĚŘENÍ:
Orientuje se především na mladé rozjíždějící se projekty, hudební útvary a celky, básníky, performery, výtvarníky, divadelníky, filmaře, různé individualisty a jiné zjevy nejen z okolí Mladé Boleslavi. Částečně se vymezuje vůči běžným malým festivalům pokusem o širší stylový záběr, sondu do současné neoficiální instrumentální hudební scény. Nejvýznamnějším momentem je setkání.

PROSTŘEDÍ a PODMÍNKY:
Open air: louka, tráva, vítr, slunce, mraky, čajovna, výčep,…
Technické zajištění vystoupení: pódium, světla, zvukař (standard: mix 8-10 vstupů, PA), odposlechy, podle dohody pak aparáty 3.Kultury: bass, git, bicí základ...etc, podrobněji v čase příprav...
Pro nehudební útvary a jiné: Byl tu počítač s projektorem, Výstava na zdech technického zázemí, recitace na louce i na pódiu…


ZÁZEMÍ:
Kapela hraje obvykle za pivko pro každého účinkujícího po dohodě za cestovné, je tu místo k přespání, případně ve stanu, nebo na louce pod hvězdami, zabezpečené místnosti pro nástroje...
Upozorňujeme účinkující, i návštěvníky: Výdělek akce poputuje na dobrou věc, BOULE se rozhodla adoptovat na dálku malou afričanku, aby mohla chodit do školy!!!
Vstupné bývalo vždy spíše symbolické, aby mohl festival fungovat: 50 korun v předprodeji, 80,- na místě, svými dobrovolnými příspěvky můžete podpořit a pomoct!

KONTAKT:
Pokud máte opravdu zájem si tu zahrát, stačí dát obratem vědět a já se včas ozvu s podrobnými informacemi. Případné dotazy pište na 3kultura@centrum.cz, nebo volejte +420606472963 (jakup fix)PROGRAM


BiKiNi: rokenrollpunk/MB Letos podruhé zavítá na VOMB fest punknrollové duo. Míra Urban - kytara, Honza Pavlíček - bicí vás přesvědčí, že se s malým počtem nástrojů dá udělat velká muzika!
http://www.bikini-music.com/

Durmančiny bylinky: acoustic-folk/MB Akusticky folkové tělísko z Mladé Boleslavi letos prvně na VOMBu. Je rozhodně na co se těšit!
http://bandzone.cz/durmancinybylinky

Kabir Bedi Band: alternative-punk/Praha Vlna dobrodružných TV seriálů 80. let proměnila hry nejednoho kluka, který byl tehdy klukem, v heroické dobrodružství, nejedné dívce pukalo srdce, když se z prvního programu ČSTV ozvala znělka toho nejoblíbenějšího. KBB je do jisté míry fan-klubem, do jisté míry samozvaným státním útvarem v tomto našem státě, který holt občas naservíruje svým dětem trochu zpustlé potravy…
http://www.kabir.hlubina.com/

VObezdud: houpavý dívčí smyslbeat/Karlín "Kapela vznikla roku 2003 pod názvem 5 PIČÍ BEZDUD. Původně se skládala z pěti děvčat: 3 housle, harmonika a zpěv. Složení se postupně měnilo až do dnešní podoby: 2 housle, harmonika, trubka, bas.kytara, bicí a zpěv. . Rádi se převlékají do nejrůznějších kostýmů, hrají v tunelu z Karlína do Žižkova, na ulicích, po hospodách i v klubech. Pořádají výpravy do různých koutů světa a na cestách si hraním i trochu vydělávají. Písničky si vymýšlí sami. Mají rádi přírodu a hlavně koně..."
http://bandzone.cz/vobezdud/

Původní Bureš: psychedelicpunkfolkrock/Praha "Pražský čtyřčlenný band vznikl v roce 1988 a doposud vydal přibližně deset CD, přičemž to zatím poslední, Cesta z krimu, vyšlo v roce 2006 u Indies. Koncerty Původního Bureše se vyznačují především nadměrným hlukem, minimem tónů a absencí jakýchkoliv změn rytmu. To vše mají na svědomí Fumas (kytara, zpěv), Brut (basa), Markéta (housloviola, zpěv) a Hugo(bicí).
http://puvodnibures.wz.cz/

Sedící Kameny: rhtmnblues/Praha Kdo nezná syrovou kytaru rokenrolového pekelného anděla Petra Brandy a poetické výlety po Praze a jejím okolí Fanyho Císaře, měl by být při tom, až se do Boleslavi přikutálí jejich kulatej koncert jako jabko.
http://www.youtube.com/watch?v=192bkzuGZaQ"> http://www.youtube.com/watch?v=192bkzuGZaQ

DIN: crossrock/Byšice(střed země) Formace DIN se poprvé sešla v únoru 2001. Krom tandemu Michal Praslička - basová kytara a Zbyněk Moravec - Kytara a zpěv, došlo až do současnosti k řadě personálních změn, zejména na bubenickém postu (však víme: bubeníci - lidi kteří se nejvíc motaj kolem hudebníků:) kde se mimo jiné objevil v roce 2006 oblíbený a legendární Květoslav Dolejší!!! Poslední změny: přibrali flétnistku Marušku Jihlavcovou a v září 2007 kapela vsadila na nového bubeníka Filipa Komberce z Neratovic, se kterým se hodlá dostat dál (aspoň do Kralup).
http://stary-mlyn.tym.cz/din.html

Bugmen: lo-fi psychedelic/Praha "Když kluky omrzí stavebnice i angličáky, obyčejně si založí nějakou kapelu. Komixy, trsátka a žvejkačky se samačkama pak tahaj všude po kapsách. Nic neni víc lo-fi než sídlák na kraji města a tohle je dost možná nejlepší kapela u nás ve vchodě."
http://bandzone.cz/bugmen

Degtukas: alternativní rock/Praha Jsou lidé co nechají se zkazit četbou špatných knih, ve kterých se píše velmi mnoho o věcech o kterých téměř nikdo nic neví, protože toho nikdo nikdy nepotřebuje; A je Filip N. který autory těchto knih z prachu pozdvihne a nabádá k podobné obsesi; Naopak, nic zdravějšího nad apollinairovskou zvídavost! Určující setkání tohoto jedinečného solitéra s pražskou kapelou Degtukas dalo vzniknout podivuhodnému zvuku, atmosféře téměř magického zasvěcení!
http://bandzone.cz/degtukas

3.Kultura: psychnroll /MB Děti jsou tu doma...
http://3kultura.wz.cz/

Papírový Panenky: punk-progressive/Praha "Skoro dívčí kapela: Panenky, které se na vás zlobí, poetika rozladěných kytar, punk má mnoho podob, jedna z nich je syrová..."
http://papirovypanenky.wz.cz/

Two men whose love´s music: acoustic music/Zábřeh Seskupení tvořící a hrající hudbu na základě vnitřních pocitů, pohnutek a prožitků ve stylu obsahujícím acoustic alternative ethno mystic emotion grungeové a jiné prvky; Skupina patřila v posledních letech k nejvýraznějším objevům zábřežské hudební scény. O to víc bylo překvapivé, když loni v létě oznámila náhlý rozpad. Po půlroce se uvnitř kapely vše potřebné vyjasnilo a na scénu vyráží s novou energií a několika novými členy a nástroji: basová kytara, piano/syntezátor a občas bicí. Doporučuju nalaďte svá ouška; na
http://bandzone.cz/twomenwhoselovesmusic mají ke stažení pěkné kousky!!!

Širákum: ska-punk/Praha Hrají od počátku roku 2005. V podhoubí mají svižnější ska, na němž bují a zdárně vegetují vlivy blízké i vzdálené.
http://sirakum.org/

Veselý písničkář Helmut Muster: překvapení/překvapení Další z hudebních tváří v našich krajích takřka neznámého performera Helmuta Mustera. Je to přibližně rok, kdy se Helmut začal nepravidelně objevovat na středočeských pódiích mimo jiné jako rušivý kytarový prvek s 3.Kulturou. Jinak nemůže zapřít své severské kořeny; Z Ústeckého kraje přináší mimo jiné pozoruhodný hudební, umělecký i filosofický odkaz padlé hvězdy nonkonformních scén Rudyara Nargyho. Jen připomenu, že na loňském VOMBfestu sestavil během několika minut z přihlížejících diváků kapelu, která vystoupila pod názvem Zvuky džungle revival a odradila několik slabších povah. Letošní program je však složen z dětských říkaček, takže naopak 9 z 10-ti českých pediatrů Helmuta Mustra dětem doporučuje!
http://www.freemusic.cz/helmut-muster/Literární, výtvarná a jiná scéna:
Prázdná Vteřina: handmade časopis/MB, Praha, Olomouc Vydání 2. čísla radikálního magazínu pro kulturní rozvoj společnosti se neobejde bez nějakého toho úletu. Téma druhého čísla - kulturní recyklace…
http://jfix.blog.cz/

Básnické dílny: (připravuje se)
PAM PAM: divadlo lehkých forem/Nymburk Zájmové divadelně-filmové uskupení PAM PAM k.s. Nymburk - divadlo nenáročných forem uvede letos premiéru hed několika krátkých amatérských filmů. Připravme se na vyhrocenou absurditu běžného života, dávku improvizace, uvolněného i ztřeštěného herectví.
http://www.pampam.cz


+ chillout stánek Višná za Bory

WAKO
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.