Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.festivaldozvuk.cz/

S nadcházejícím létem přichází jako každý rok záplava nejrůznějších festivalů. Ze všech stran se valí jména světoznámých hvězd, které naši malou repub

Co znamená festival DoZvuk?
Festival DoZvuk si za svůj hlavní cíl klade představení několika kvalitních klubových kapel širší veřejnosti. Nezůstává u jednoho žánru, ale snaží se o průřez celým spektrem hudebních škatulek, které mají něco společného s rockovou muzikou. Především jde ale o večer plný dobré hudby a dobré zábavy těsně před koncem letních prázdnin. Proto DoZvuk – symbolicky dozvuk léta a dovolených, aneb „pojďte si to ještě jednou pořádně užít!“.

DoZvuk 2010 a jeho program
Letošní ročník festivalu DoZvuk proběhne v neděli 29. srpna 2010 v klubu Futurum (Zborovská 7, Praha 5). Právě Futurum je pro takovou akci více než vhodné, protože nabízí velký a příjemný prostor s výborným zvukem, plný bar s přijatelnými cenami a dokonce i klidové zóny pro ty, kteří si budou chtít na chvíli oddychnout. Navíc má skvělou dopravní dostupnost jak ve dne, tak i v noci.


Klub se pro návštěvníky otevře v 16:00 a oficiální start programu festivalu je v 16:15. Vstupenky zakoupíte v předprodeji za 100,- Kč nebo na místě za 150,- Kč. Někteří šťastlivci budou moci vstupenku také vyhrát v soutěži.
A pozor! Prvních 100 návštěvníků, kteří přijdou mezi 16:00 a 18:00, si odnese malou pozornost jako vzpomínku na festival DoZvuk 2010.

Návštěvníci festivalu DoZvuk 2010 se mohou těšit na crossoverovou kapelu Five O’Clock Tea, která na svých koncertech překypuje energií a dělala mimo jiné support Divokému Billovi na turné k albu Mlsná nebo na Sado Disco tour kapely Cocotte Minute . Dalším želízkem bude kapela Neosound, jejíž členové jsou známí také z funkových Nukleárních Vokurek a nyní se dali na dráhu svižného crossoveru.

Příznivce tvrdší muziky bude jistě zajímat vystoupení kapely Dress Code, která už si zahrála dokonce i na Vltavě, a Area Core, jejíž hudba je na první poslech neuvěřitelně chytlavá a i díky tomu bylo její debutové demo Unknown Soldier kritikou velmi dobře přijato.

Od ostrých kytar si návštěvníci odpočinou při vystoupení kapely Genius, pohybující se v oblastech alternativního rocku, který chvílemi zabarvuje funkem a občas opepří prvky tvrdšího rázu. Dále zahraje projekt Chicken’s Flight, který slibuje neuvěřitelný mix žánrů a plno hudebních překvapení. Za zmínku stojí například to, že mezi hosty kapely patří houslistka, která absolvovala turné s Rodem Stewartem nebo violoncellista, který se stal laureátem Pražského jara. Kromě všech zmíněných představí svůj set také začínající alternativně rocková kapela Pan Dur.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. V přestávkách uvidí například vystoupení žonglérů, ohebné streetdancerky nebo beatbox rap battle. Mimo to bude připravena projekce skateboardových videí od Puzzle Videos.

Tak přijďte zapomenout na starosti všedních dní! Přijďte si pořádně užít konec léta na DoZvuk 2010!

BURDIC
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.