Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.freyjafestival.cz/

Festival islandské hudby v romantickém prostředí pod středověkým hradem Točník

Festival islandské hudby poprvé v České republice! Mezi hlavními účinkujícími vystoupí Agent Fresco, Reykjavík!, Æla a islandští DJs. Akci doprovází galerie, masáž islandskými lávovými kameny, videoart, ochutnávky islandských specialit a další. Freyja proběhne pod záštitou Klubu Islandských Fanatiků, Skandinávského domu a hlavními partnery jsou Metrostav a Radio 1. Celý průběh akce bude natáčet Česká televize. Více informací Facebook Freyja Festival.

DVA (cz)
"Folk neexistujících národů", tak nazývají svůj žánr vzácná kapela sestavená ze Dvou. Jedna zpívá a hraje na dechové nástroje a druhý mění kytaru s beatboxem. Zpívají fiktivním jazykem, který je pro nás nesrozumitelný, ale islandštině tak podobný! Jestli myslíte, že nelze smíchat beatbox, folk, disko, etno a tango, tak oni to dokáží a příjemně tak rozehřejí začátek festivalu Freyja.

Agent Fresco
Islandská kapela pojmenovaná po ceně Islandské hudby jako je u nás Český slavík. Islandský polyrytmický pohodový rock s příchutí jazzu, funku a punku. Na „Islandském bojišti 2008“ získali cenu za nejlepší kytaru, bubny, baskytaru. Tato trojka se na Čechy velmi těší a stoprocentně rozhýbe celé bojiště pod hradem Točník.

Slovy hudebního kritika:

Æla
Islandské kytarové kvarteto Æla svoji hudbou narušuje vžitou představu o temném severu a introvertních Skandinávcích. Kapela, která si zakládá na své přímočarosti a hudební jednoduchosti, sype z rukávu chytlavé popěvky obestřené říznou kytarou a tvoří tak islandský ekvivalent britských punk-rockových skupin. Na rozdíl od zaměnitelných tříakordových kytarovek ale hudebníci z Æla do svého sonického koktejlu přisypávají i něco islandské podivnosti a originálnosti. Tahle chytlavá směs jim v poslední době zaručila pověst kapely, o které už se mluví i v Evropě.

Reykjavík!
Šestice islandských indie-rockových floutků se prý naučila hudebně ztvárňovat krásy ostrovní přírody před dvěma tisíci lety, kdy je sežehla horká láva sopky Hekla. Podle jejich hudební představy má Island podobu ostrých kytarových riffů, sarkastického zpěvu a místy až hardcorové agrese. Hudební základy originálně pojmenované kapely Reykjavík! pak drží pohromadě především energická rytmika, díky které se Reykjavík! řadí mezi kapely, jejichž hudba nejlépe vynikne na živém koncertě.


A islandští Djs zaručují zábavu u nás neobvyklou. Takže se máte na co těšit!

ZOEL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAKUZE --- 18:37:31 31.8.2010
jaký to bylo???