Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


http://www.nouvellesvagues.com/tour.php

Koncert Nouvelle Vague v KC Vltavská v úterý 14.9. od 20:00.

Francouzská kapela se proslavila originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. „new wave“ – „nové vlny“ nebo li francouzsky „nouvelle vague“. S akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli Nouvelle Vague postpunkové písničky do zcela nové dimenze.

Na své první desce „Nouvelle Vague“ vzdali hold kapelám, jako jsou Dead Kennedys, The Cure, The Clash, Killing Joke, Joy Division či Sisters of Mercy. Druhé album „Bande a Part“ obsahuje předělávky Blondie, New Order, Billy Idola či německých Bauhaus. Na zatím poslední desce „NV3“ se podíleli dokonce i někteří autoři původních skladeb. V nové verzi Masters and Sevant zpívá opravdu Martin Gore z Depeche Mode a v Parade od Magazine se objevuje Barry Adamson. Kromě těchto hudebníků najdeme na desce skladby od Talking Heads, The Police, Garyho Numana nebo Echo & the Bunnymen. Letos v červenci vydávají Nouvelle Vague dvojalbum „Best Of“.

Zakladatelé Marc Collin a Olivier Libaux tvoří jádro kapely, ale nejviditelnějším prvkem každého vystoupení jsou 2 zpěvačky, které to s publikem opravdu umí. Skvělý hlas, šarm a schopnost navodit tu správnou atmosféru, to jsou přednosti zpěvaček, které se na koncertech Nouvelle Vague objevují: Mélanie Pain, Nadeah Miranda, Sophie Delila, Marina Celeste, Karina Zeviani, Phoebe Killdeer, Siljia, Eloisia, Anais Croze, Camille Dalmais atd. Po minulé zkušenosti není pochyb, že Nouvelle Vague jsou v živém provedení ještě silnější než na deskách. Zkušení muzikanti, naprostá symbióza mezi pódiem a publikem a střídání nefalšovaných akustických písniček s punkovými vypalovačkami, to vše dělá z jejich koncertů show, na kterou se jen tak nezapomíná.

E2E4
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIRAGE --- 15:29:50 16.9.2010
Nejake fotky z druhe pulky koncertu jsou tu: http://mi.rage.cz/2010/Nouvelle_Vague-KC_Vltavska-14.9.2010
VIKY --- 14:36:01 12.9.2010
škoda že nemám šest kil...
E2E4 --- 16:23:27 31.8.2010
Ehm, omlouvám se za zmatení, blbě jsem vložil datum, je to v úterý 14.9.
BROUCI --- 23:10:48 30.8.2010
HANYONLINE: ted jsem trosku skytla, pze jsem se podivala na cenu :(
OPRAH --- 21:41:48 30.8.2010
úžasná kapela, kterou si rozhodně nemůžu nechat ujít a na kterou musí povinně všichni chlapíci vzít své oblíbené přítulkyně!!!