Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://petra.adamovska.sweb.cz/cptHelle-Callexie/

Přednášku cpt.Helleho o nalezištích whisko-čistého ledu pod Střechou světa
doplní degradovaný lékárník SantaFreud o sociologickou sondu do života

OMI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OMI --- 8:02:51 22.7.2010
Upoutávka na přednášku cpt.Helleho o nalezištích whisko-čistého ledu pod Střechou světa
tajná "Čajovna pod dekou" oznamuje, že proběhne další díl tradičního cyklu "Čumíme za plot."

Přednáška kapitána Helleho z jeho objevitelských cest po Callexii, kam byl vyslán Sdružením přátel Whisky s úkolem najít, prozkoumat a zajistit nová ložiska kvalitního ledu, náhradou za stará, ohrožená globálním oteplováním.
Kapitán Helle přijel do země právě přesně mezi 364.prosincem a 1.prosincem. Tento den se jmenuje "úterý" a slaví se svátek "Malování léta," kdy se namaluje okolní sníh nazeleno a rozvěcí se žertovné květinky, zdobí se rampouchy a cvrnkají se lodičky po zamrzlém umyvadle. V této zemi znají furt jenom prosinec. A jedno úterý, kdy prosinec není.
Na autentických snímcích předvede kapitán Helle, jak se účastnil ledových dožínek (o kterých v naší čajovně přednášel již v lednu). Dále vystoupil až pod samotnou Střechu světa a odhalil významné zásoby nesmírně kvalitního ledu Whiskové kvality.
Bohužel to byly posvátné megality a tak bude přednáška zakončena poutavým popisem boje proti místním ozbrojencům.

Přednášku pak doplní degradovaný lékárník SantaFreud o sociologickou sondu do života Cellexiů.
Kuktura této země je ohrožena stejně jako kdysi indiánské osady přivezením alkoholu a neštovic, stejně jako sibiřské kmeny zavedením elektřiny a sociálních dávek. Zdejší společenstva, která jinak zamrzla hluboko v době ledové, jsou zcela rozvrácena poté, co interferencí nezvykle silné korupce na Slunci byl signál družice Astra 1 viditelnný v polární záři pouhým okem.
Reklamy tak zaplavily nevinný svět, do té doby stavící se chladně k čemukoliv pomíjivému (nejvyšší uctívanou hodnotou zde byl poctivě zamrzlý šutr do ledu).
Zatímco pubescentní část populace je decimována vlnou "c-o-o-l", při které už několik vyznavačů zmrzlo, rodinný život je ohrožen epidemií frigidity žen. Muži potom často vykazují znaky zastydlé puberty, nebo jsou přímo diagnostikováni jako notoričtí vymrzovači.
Byla úspěšně vyzkoušena fytoterapie, konkretně ledové čípky z odvaru lustů ledového salátu, ale tamní vláda odmítla zmrazit ceny této nedostatkové byliny, místní obchodnícise chtěli napakovat a tak poslali celou věc k ledu. S ledovým klidem.