Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

19 uživatelů půjde

hledání


http://ghostcafe.sweb.cz/

Po šestnácti letech do Prahy zavítá jedna ze zásadních gothic rockových formací, živoucí legenda darkwave scény, kalifornští Faith and the Muse.FAITH AND THE MUSE /USA/,
Support: CHRIST VS. WARHOL /USA/


Pátek 6.srpna 2010, Music Hall Exit Chmelnice, Koněvova 219, Praha 3–Žižkov.
Start 20:00.


Po šestnácti letech do Prahy zavítá jedna ze zásadních gothic rockových formací, živoucí legenda darkwave scény, kalifornští Faith and the Muse.

Avantgardní hudba FATM jde napříč žánry a kulturními styly. Uslyšíte v ní hutné kytary v duchu temně alternativního rocku, folkové a středověké motivy, stejně tak i úderný punkový drive. Připočteme-li časté přesahy do world music, musí být jasné, že kalifornské duo se prezentuje velice originálním a tvůrčím způsobem.Všechno začalo v roce 1993, kdy se potkali Monica Richards, zpěvačka rozpadajících se Strange Boutique z Washingtonu a losangeleský kytarista William Faith. Ten působil v kapelách jako Shadows Project, Mephisto Waltz, Christian Death či Sex Gang Children. Málokdo by v tu chvíli předpokládal, že toto setkání položilo základy jedné z nejzajímavějších gothických kapel devadesátých let i současnosti.

Zde se podívejte na krátký dokument o FATM

Dá se říct, že to byl právě William Faith, kdo svým způsobem hry na kytaru dosáhl v osmdesátých letech pro death a gothic rock tak typického, nostalgicky melancholického zvuku nástroje. To následně ovlivnilo sound řady dalších interpretů. Jeho umění spočívá v dovedné kombinaci nezkreslených tónů s echy a téměř psychedelickými hradbami kytarových stěn. Zároveň je nepopiratelně ovlivněný punkem, díky čemuž výsledný koktejl rifů a harmonií dostává patřičný říz. Není divu, že se tento kalifornský veterán a hudební producent věnuje vystupování s čistě punkovými partami Anima Mundi a Conflict. Přestože je na nahrávkách vokální složka přenechána Monice, výjimku pravidelně tvoří jedna či dvě skladby, kterých se zhostí William. Jeho interesantní vokální projev je tak na deskách dávkován coby vzácné koření nejvyšší kvality.Také Monica Richards je z těch, kdo byli obdařeni mimořádnými hlasovými dispozicemi a k tomu navíc obrovským charismatem. Spojuje v sobě nespoutanost punkové výtržnice i záhadnou moudrost starověké vědmy. Podmanivá barva jejího hlasu, excelentní práce s melodií a intenzitou projevu, to je prostě zážitek, při kterém až naskakuje husí kůže. Monica však svým výjimečným talentem hudební svět přesahuje. Věnuje se výtvarnému umění, poezii i próze, a to především ve vztahu k velšské a keltské mytologii. To se pak promítá i v textové náplni písní. Má za sebou množství výstav věnovaných jejím ilustracím, kresbám a malbám. Zároveň její záliba v divadelním světě přináší zajímavé pojetí ve ztvárnění kostýmů a image na pódiu.

Mezi další poznávací znamení kapely patří klasická orchestrace, kdy především smyčce, klavír a masivní perkuse umocňují nálady jednotlivých skladeb. Monica a William se proto při koncertech obklopují doprovodnými hudebníky, aby feeling z alb přenesli také tam. Právě violoncello a housle dodávají živým vystoupením FATM jedinečnou atmosféru, kterou budete moci vychutnat i na pražské zastávce jejich turné. Unikátní i tím, že v žižkovském klubu Exit Chmelnice přijdou návštěvníci koncertu do bezprostředního kontaktu s hudebníky, což prostředí velkých festivalů neumožňuje.Letními koncerty v Evropě kapela podporuje vynikající aktuální počin „:ankoku butoh:“. Šesté album opět nabízí gothic rock té nejvyšší jakosti, tentokrát inspirované nikoliv keltskou, ale starou japonskou kulturou šintoismu. Kdo měl možnost vidět FATM na letošním Wave Gotik Treffen ví, že jsou hudebníci v nejlepší kondici a právem patřili k ozdobám festivalu. O to více se můžeme v Praze těšit na skvělou klubovou show.

Zde se podívejte na krátký trailer k aktuálnímu albu :ankoku butoh:Zatímco v roce 1994 se FATM v tehdejším Bunkru představili coby předkapela elektronických rouhačů Das Ich, tentokrát si support přivážejí sami. Pražská zastávka tím dostává další punc jedinečnosti, neboť vystoupení otevře jiná kalifornská parta, čistě death rockoví Christ vs. Warhol. Kapela, která po dobu svého krátkého působení stačila odehrát první show na WGT 2010 a vydat debutové album nazvané „Dissent“. Přesto její členové nejsou na scéně žádnými nováčky. Za mikrofonem najdeme vynikající frontwoman eveghost (ex-Scarlet’s Remains a Purnama). Dále je pro Christ vs. Warhol charakteristická zefektovaná kytara Stevena Jamese (ex-All Gone Dead a Scarlet's Remains; aktuálně působí v projektu Lucase Lanthiera The Deadfly Ensemble a ve Faith And The Muse). Eklektické basové linky obstarává Marzia Rangel (ex-Kastle Greyskull a Scarlet's Remains; aktuálně členem The Deadfly Ensemble a Faith And The Muse) a za bicí baterií Geoff Bruce (ex-Sunshine Blind; v současnosti Anima Mundi a Faith And The Muse).

Zde se podívejte na klip z koncertu Christ vs. Warhol

Praha dostane nejžhavější zásah ze špičky současné kalifornské gothic a death rockové scény!

Nepropásněte!!!


Pořádá ghostCafé, Bat Country a Mother Dance.

Vstupné 250,- na místě.

INFO: ghostcafe@gotik.cz

http://ghostcafe.sweb.cz/

http://www.exitchmelnice.cz/kontakt.php

http://www.mercyground.com
http://www.myspace.com/faithandthemuse

http://www.myspace.com/christvswarholmusic

MXL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GOTIK --- 10:48:55 1.8.2010
GOTIK: jo a jeste jsou na to DVD nejaky bonusy: Sovereign Video, Tourfilm, Tourtrailer, Personal, Rehearsal Files, WGT Liveimpression Bushido
GOTIK --- 10:25:32 1.8.2010
na Chmelnici by mělo být k sehnání (mimo jiné) zbrusu nové live-DVD :shoumei:

Tracklist:
01. The Women and the Snow
02. Kamimukae
03. Blessed
04. Battle Hymn
05. Cantus
06. Bushido
07. Nine Dragons
08. Scars Flown Proud
09. Sredni Vashtar
10. Paul Mercer – Solo
11. The Burning Season
12. In Dreams Of Mine
13. Cernunnos
14. Plague Danse
15. Sovereign
16. Annwyn, Beneath the Waves
17. Sparks
GOTIK --- 20:09:06 18.7.2010
BEOWULF_CZ --- 2:50:36 17.7.2010
NEPHILIM : no teda!
GOTIK --- 4:30:03 16.7.2010
banner:
NEPHILIM --- 14:03:49 12.7.2010
bohužel hraju kámošovi na svatbě a pěkně mě to sere...
tohle bude super akce!
M4LL0RY_KN0X --- 23:53:37 10.7.2010
sem pryc kurva
MXL --- 10:33:35 10.7.2010
SYNTHIE: ...to já jsem z toho celej pryč :D
SYNTHIE --- 10:20:03 10.7.2010
já jsem pryč :(