Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

790 uživatelů půjde

hledání


http://www.freezefest.cz/

Svobodný ART Festival

Freeze fest aneb Kulturu jinak mnohým z vás už ani není potřeba představovat. Možná každý, i ten nejmenší návštěvník, za dobu tří let pochopil, v čem spočívá jeho myšlenka, a co od tohoto netradičního festivalu může očekávat. Freeze fest se snaží dávat všem dostatečnou volnost, možnost se jakkoli projevit, rozhodovat se a jednat „podle své vůle“, ale také za to nést přiměřenou odpovědnost. Omezeni jste pak snad jen zemskou gravitací, jinými návštěvníky a maximálně svou sníženou příčetností či nepřiměřenou opilostí, silně omezující schopnost vnímat širokou škálu zajímavých atrakcí, které Freeze fest nabízí. Ani letos vás totiž neušetříme třídenního útoku na vaše smysly!

A na co se letos vůbec můžete těšit?

Okodóm - multimediální zóna, kde se může v průběhu festivalu stát naprosto cokoliv. Přes noc vám zde bude diktovat tempo mnoho kvalitních djs a také přijede několik živých projektů, jejichž jména zatím neprozradíme. Sekundovat jim bude několik neméně kvalitních Vjů v rámci již tradičního Vj Battlu. Letos se také premiérově představí NaturProdukt se svou audiovizuální produkcí. Před samotným Okodómem pak budete moci sledovat obří "videomapping" na protější vojenskou budovu a ani přes den nebude tento prostor nevyužitý. Proběhnou zde totiž nejrůznější přednášky a workshopy jako např. přednáška „Jak obcestovat zeměkouli s nízko nákladovými aerolinkami za pár babek“ nebo workshop Thereminu, prvního elektronického hudebního nástroje.

FREAK Stage - Místo pro bláznivé a neuvěřitelné projekty, při nichž budete trpět pocitem šílenství, takovým, který se neřídí obecně akceptovanými sociálními normami kultury, která jej obklopuje. Bude to místo jen pro silné povahy, ale ti kdo vydrží, budou mít zaručen skutečně neskutečný zážitek.

Dubstep gathering stage - "Velké rande" djů, producentů, organizátorů, soundsystémáků, cz labelů a dalších milovníků tohoto stylu napříč naší republikou. Smyslem je udržet kontakty, nasdílet zkušenosti a rozšířit si obzory, vyslechnout ostatní a hlavně tím vším přátelskou cestou pobavit a basičkou potýrat publikum. Těšit se tak můžete především na dotaženou stage, vyzbrojenou masivním soundem a nápaditými vizuály, ze které zazní pestrá směska různých subžánrů tohoto rychle se rozpínajícího stylu.

Psytrance a goa - Psychedelic art dekorace i videogeometrické instalace by měly podpořit přírodní scenerii celého palouku, již tak nakousnutou vlivem pestrolistého podzimu. Svojí účastí se chystá Freeze podpořit partička převážně tuzemských aktérů, kterým můžete nahlédnout pod pokličku na http://www.psytrance.cz nebo http://bio.psytrance.cz. Denní provoz psytrance stage, ať už se z transové části přehoupne kdykoliv, bude se prolínat do okolí převážně v DUBovém a rozumně experimentálním, převážně listnatém duchu...

Chillout - Místo určené k odpočinku, potěšení všech smyslů a rozšíření hranic v prostoru, kde se smísí neobvyklé tvary, zvuky, chutě i vůně. Uslyšíte zde zajímavé hudební projekty, uvidíte 3D objekty s UV výplety, UV plachty nebo vodní instalaci. K tomu všemu se můžete posadit na pohodlné matrace, gauče, křesla, hamaky nebo do čajovny s malým občerstvením.

Divadelní sál - Po tři dny se o vaší pozornost budou prát nejenom stálice našeho Freeze fest programu, jako je Studio Citadela, Skupina 22, Misionáři, Loco:motion company, Mýtus nebo Podpultovka, ale čekají vás i úplní nováčci jako Krutodivadlo Kachny nebo neuvěřitelné Divadlo Demago. Dále pro vás připravujeme YoYo a další exhibice, ke kterým samozřejmě nebudou chybět i praktické workshopy, kde si budete moci dané dovednosti vyzkoušet na vlastní kůži.

Venku před divadlem, v klidné zeleni pak bude připraven dětský koutek a čajovna s malou oddychovou zónou pro ty, kteří si budou chtít naprosto odpočinout od hudební produkce.

Kino - bude opět rozděleno do několika tematických bloků. Pokračovat budeme v bloku Cinema libre - zde se objeví dokumenty s názory, jež se k nám díky zvukové bariéře mainstreamových médií zpravidla nedostanou. Na loňský rok navážeme i dalším blokem - graffiti / streetart filmy a dokumenty. Novinkami bude blok filmů z Blízkého východu (doplněný vodními dýmkami a útulným interiérem kina) a konečně filmy pro pravé cinefily v režii Indiefilm (www.indiefilm.cz).


Výtvarná část – tradičně zaměřena především na alternativní žánry umění a amatérskou tvorbu. Snažíme se však také zapojit výtvarníky ze všech uměleckých vrstev a směrů. Na festivalu budou k vidění různé prostorové a abstraktní instalace, sochy, graffiti, obrazy, fotografie nebo videoinstalace.

Koloušek v Apsiku – další z real adventure games bude letos pojata ve stylu dadaistickém, nechce se překvapit!

Vstupné:
Celý víkend - 200Kč
Od soboty 21:00 - 150Kč
Děti a psi zdarma! :)
V ceně je zahrnuto parkovné a volné stanování.

Program se neustále rozšiřuje, roste a umělců přibývá, takže se můžete těšit na mnohem víc. Aktuální vývoj programu můžete sledovat na oficiálních stránkách festivalu www.freezefest.cz.

Kontakty na realizační team najdete zde:
http://www.freezefest.cz/kontakty

Veškeré komenty, nabídky, připomínky, otázky vkládejte prosím do diskuze:
FREEZE fest aneb KULTURA JINAK = 17.-19.9. 2010 = MILOVICE

TYCZKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
D_B_M --- 8:48:37 19.9.2011
Diky vsem,co prilozili ruku k dilu a prosim lidi,co spali u me v kabine,at se prihlasi o sve veci tam zanechane :)
martine a dalsi..
CHESTERTON --- 9:45:57 29.9.2010
ahooj, pokud by vás dál zajímalo naše snažení, tak si zajděte na letošní Design blok 10, na Vltavskou od 5. října...Více na: http://vkvleviathan.wordpress.com/2010/09/29/leviathan-na-design-blok-10/
SOX --- 23:19:06 28.9.2010
SI_SI --- 14:35:59 25.9.2010
PAT_POMETLO: tady je lepe videt:-)

DLOUHA_POTVORA --- 17:49:31 24.9.2010
MAYNKA: vynikajici!
PAT_POMETLO --- 17:31:07 24.9.2010
GANDALF_23 --- 13:52:43 24.9.2010
SI_SI: super, děkuju moc :)
MASOO --- 8:10:20 24.9.2010
jinak velký obdiv a vděk všem, co se vydali na úklid, já jsem jakožto oběť kapitalismu ve zušební době, dojet všas nemohla:(
EL_CUBO --- 22:47:22 23.9.2010
MONOMO: lacne cekame!! .)

este nekdo neco nahodi? uz se pocty fotografu rozsirili, ale procentualne je tu furt dost sance na uspech..
MONOMO --- 22:25:14 23.9.2010
EL_CUBO: ty jo...super my jsme něco nafotili ale nemůžem najít týpka co jsme ho poprosili aby nás u toho vyfotil...ňáký GANDALF......
Gandalfe si tu????
KRALIK --- 21:55:37 23.9.2010
MAYNKA: neuveritelny fotky
EL_CUBO --- 13:07:05 23.9.2010
termin odevzdani fotek do souteze protahujem do patku, neco mame, ale furt cekame na vic!! sup, posilejte, POLAROID cekaaaa!!!§!
SHARULINDA --- 10:11:27 23.9.2010
CHESTERTON: Jé tak vy jste dělali ty grafiky / obrazy. To mě hodně nadchlo, bylo to dost emotivní a hlavně oceňuju, že jste to vždy poctivě s každým prošli a podali k tomu výklad :))
23KACA23 --- 22:21:45 22.9.2010
MAYNKA: neuvěřitelný fotky
CHESTERTON --- 15:55:09 22.9.2010
ahooj, jsem jeden z lidí, co rekonstruovali galerii na cestě do čajovny a divadla...kdyby jste si něco od nás přáli, nebo by vás zajímala naše další činnost, tak mrkněte na náš web: http://vkvleviathan.wordpress.com/

Jinak díky moc za podporu a návštěvy, doufáme, že se objevíme i na dalším ročníku Freezu...

Jo a díky za některé fotky, co jsme od vás dostali...pár jsme jich dali na slideshow...
MASOO --- 15:11:55 22.9.2010
MAYNKA: opět luxusní!!!!
DAWYT --- 13:12:18 22.9.2010
MAYNKA: Krasne moc
TYCZKA --- 12:42:33 22.9.2010
KERRAY: že jo vid :D