Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/program-detail/1173/

Poslední afrikanistika před prázdninami
- GHETTOLLEGE – AFRIKANISTIKA + Afronomad Soundsystem

 • AFRIKANISTIKA 2010 / 2011,
 • Afrikanistika byla vybrána jako téma pro rozsáhlý cyklus přednášek zejména z toho důvodu, že stejnojmenný obor byla na Filosofické Fakultě UK zrušena akreditace . A to i přes svou dobrou pověst, kvalitní profesory a neutuchající zájem studentů. Lidé se zájmem o studium afrických dějin, kultury a společnosti jsou v současnosti odkázáni pouze k domácímu samostudiu. Vnímáme mezeru, která tímto vznikla jako zcela zásadní a proto jsme se rozhodli oslovit bývalé vyučující i absolventy oboru afrikanistika k účasti na tomto netradičním a v celé republice ojedinělém projektu. Přednáškový cyklus Afrikanistika by měl zajímavou formou úzce propojovat historická, sociologická, etnologická, antropologická a kulturní témata. Spojení přednášek s kvalitními uměleckými workshopy s mezinárodní účastí pak umožní „studentům“ poznat Afriku nejen teoreticky, ale i prakticky a fyzicky.

 • ...............................................................................

 • TERMÍN : 20.6.2010- start 18:00 + Afronomad Sound system
 • -


 • 18:00-19:15
  PhDr. Jan ZÁHOŘÍK, Ph.D.
  Afrika a světové mocnosti
 • Přednáška se bude zabývat postavením Afriky ve světě a úlohou významných světových aktérů (EU, USA, Čína, Indie, Brazílie...) v Africe. Důraz bude kalden zejména na těžbu nerostných surovin. Dojde i na představení tomuto tématu se věnující monografie "Subsaharská Afrika a světové mocnosti v éře globalizace" (Praha: NLN).
 • 19:30–20:30
  PhDr. Alemayehu Kumsa, Ph.D
  alemayehu.kumsa@ff.cuni.cz
  Sociální změny a její překážky v současné Africe

 • Sociální změna je ústředním předmětem většiny sociologických studií a výzkumu, protože ani společnost ani její složky nejsou nikdy statické.

  Cílem této přednášky je představit sociální změny v Africe po vzniku politické nezávislosti států a její překážky, a také vysvětlit, proč je Afrika nejchudší kontinent ze všech světadílů a zároveň nejbohatší z hlediska přírodní bohatství. Tématy přednášky jsou vývoj demokratického systému a jeho bariéry, vývoj vzdělání a jeho koloniální minulost, urbanizace a expanze informační infrastruktury, politická a ekonomická korupce přiblížená ověřenými fakty z mezinárodních zdrojů.

  Dotazy k tématu lze předem zaslat na uvedenou e-mailovou adresu.

 • o Na dolní stagei možnost odreagování při world music již tradičně v režii Afro-nomad sound systemu: http://www.mys­pace.com/afro­nomadsound
  * Tento projekt je realizován za podpory Magistrátu hl.m. Prahy

 • AMOPRA
  Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
  AMOPRA --- 18:19:47 12.6.2010
  Na stránkách crossu opraveno.. Byla tam ještě verze, kterou mi poslali přednášející jako první
  ACHERON --- 17:25:27 12.6.2010
  na stránkách crossu je ale psán jiný program... ?