Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

15 uživatelů půjde

hledání


http://www.22presents.com/web/news-detail.php?kategorie=0_23&id=17

Vernisáž diplomové práce Prokopa Bartoníčka "Světy jako fragmenty / Worlds as fragments" v showroomu 22PRESENTS

[facebook event]

[process on flickr]

[map]


Prokop Bartoníček se se svým diplomním projektem Světy jako fragmenty vydal na experimentální, vědecky informovanou misi, jejímž ústředním motivem je průzkum dynamiky chování hmoty. Autor se koncentruje na v čase se odehrávající procesy vzniku a zániku ve smyslu nekončícího dělení a permanentní rekonfigurace různých hmotných celků.
Vizuálně působivá instalace změnami magnetického pole rozpohybované fluidní „planetky“ vyvolává emoci kontaktu s vesmírnými silami, které se vymykají fyzikálním zákonům, jak je běžně známe. Rozpad jednoho celku na několik částí, putování jednotlivých částí po nespočítatelných trajektoriích a opětovná kumulace částí v nový celek – to vše se odehrává v reálném čase a patřičném měřítku.
Projekt je uměleckou verzí důkazu procesuální konstituce reality, jejíž fraktálová povaha je zdrojem pokračující fascinace lidí na celém světě. Je zároveň svérázným příspěvkem do debaty o uspořádání prostoru a pozvánkou do subatomárních nanoteritorií, kde probíhají komplexní konfigurační pohyby.
Autor se již poněkolikáté odhodlal spojit náročné technické řešení se zájmem o zprostředkování nového typu divácké zkušenosti. Tentokrát se jedná o „galaktické tempo“, jehož rytmus a zákonitosti by mohly být oním tajemným předmětem naší touhy.
Pavel Sedlák / Proces a realita, 2010

SAIHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.