Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

43 uživatelů půjde

hledání


Sesterské duo CocoRosie se po třech letech vrací do České republiky s novou deskou Grey Oceans. Koncert uvádí Divadlo Archa společně s Radiem Wave.

Sesterské duo CocoRosie se po třech letech vrací do České republiky s novou deskou Grey Oceans. Koncert uvádí Divadlo Archa společně s Radiem Wave.

Diváci pražského koncertu se mohou těšit především na skladby z aktuální desky Grey Oceans, kterou CocoRosie vydaly na počátku května. Mistryně znepokojivých kontrastů, sestry Sierra a Bianca Cassidy, na ní, ale i během živých vystoupení obratně splétají své „divnofolkové“ příběhy a melodie. Snové plochy se rozplývají v drum´n´bassových rytmech, záchvěvy folku a čerokézských popěvků střídá svižné pirátské disco, operní popěvky doznívají v elektronickém příboji.

Americké průkopnice freak-folku, které zahájily společnou hudební dráhu po mnohaletém odloučení v roce 2003, opět bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů. Sierra, disponující operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca - mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ní typického kňourání. Sestrám, stejně jako během jejich prvního pražského vystoupení v roce 2007 na scéně zdatně asistuje a rytmickou linku hravě doplňuje beatboxer Spleen. Sestavu v Divadle Archa dále doplní pianista Gael Rakotondrabe z ostrova Réunion a legendární rockový bubeník Bolsa.

Sestry Sierra (matkou přezdívaná jako Coco) a mladší Bianca (Rosie) - CocoRosie vstoupily na hudební scénu debutem La Maison de mon Rêve (2004 / Touch and Go). Jejich druhá deska Noah´s Ark, na které spolupracoval mj. Antony Haegarty z Antony and the Johnsons, vyšla o rok později.
V roce 2007 vydaly CocoRosie své třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn. Aktuální album Grey Oceans vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne. U jeho vzniku stál Nicolas Kalwill, který se stal, dle CocoRosie přirozenou součástí jejich tvůrčího chaosu a nového hudebního dobrodružství. Kapela přizvala ke spolupráci na desce vynikajícího jazzového pianistu Gaela Rakotondrabea z ostrova Réunion. Ten se kromě hraní kreolské hudby věnoval i psaní a aranžování vážné hudby pro Royal Dutch Orchestra a patří k vítězům sólové kategorie pro pianisty na prestižním festivalu v Montreaux. Rytmickou složku na desce vytvořil argentinský rockový bubeník Bolsa. Společné improvizace položily základy k desce, na které se objevují i dávno skryté stopy minulosti v podobě čerokézského nápěvu, kterou nahrála maminka Sierry a Biancy v 70. letech a CocoRosie ji použily v písni Undertaker.

Koncert CocoRosie uvádí Divadlo Archa společně s rozhlasovou stanicí Radio Wave, která sérií živých koncertů rozšiřuje své aktivity. Michal Bureš, marketingový manažer stanice k tomuto kroku doplňuje: „
Po úspěšné koncertní řadě Radio Wave Live Sessions, během které každý měsíc představujeme to nejzajímavější z domácí alternativní scény, jsme se rozhodli také pro pořádání koncertů zahraničních kapel, které patří k hudební tváři Radia Wave a rotují v jeho playlistu. Setkávání v klubovém prostředí je pro Radio Wave dalším důležitým rozměrem komunikace.“ Jako první přijala v květnu pozvání Radia Wave alternativní folk-rocková parta Woven Hand ze Spojených Států.

Vstupenky v ceně 490,- (v den koncertu 590,- Kč) v předprodeji Divadla Archa a sítích Ticketpro a Ticketportal.

www.archatheatre.cz
www.wave.cz


Album Grey Oceans dováží exkluzivně distribuce Panther a.s.

BARCIA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PABLOPICASSO --- 10:11:36 25.7.2010
uzasny to bylo, proste uzasny
CELULITIDA --- 14:25:37 9.7.2010
jsem na FLUFFU.
PABLOPICASSO --- 14:20:20 9.7.2010
novy flaky zas tak uplnej suxx nejsou a nemuzou bejt zas tak furt stejny ;)
v kazdem pripadku na zivo, i pripadnej CDposlechovej sux, muze bejt uplne neco jinyho a tim padem musim tenhle koncert znovu navstivit.
tesim/e se
SHIVA42 --- 10:47:08 2.6.2010
nova tvorba uz suxx, ja si asi nenecham pokazit uzasny zazitok z Archy 12.7.2007 a prenecham miesto inym
BARCIA --- 23:52:51 1.6.2010
taky doufam v ty stary flaky ;]
CRAZYHBO --- 17:47:05 1.6.2010
tak na tohle sem čekal hodně dlouho..posledni album slabší ale doufam že daj stary flaky..
BASTOCH --- 17:43:44 1.6.2010
super! doufám, že budu v praze