Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

37 uživatelů půjde

hledání


http://www.myspace.com/bohemianlikeyounight

Kanadský multiinstrumentalista a skladatel Dan Snaith, dříve známý pod názvem Manitoba, se po dvou letech vrací do Prahy s aktuálním albem Swim, které

Kanadský multiinstrumentalista a skladatel Dan Snaith, dříve známý pod názvem Manitoba, se po dvou letech vrací do Prahy s aktuálním albem Swim, které vychází v dubnu. Caribou s kapelou vystoupí v pondělí 21. června 2010 v pražské MeetFactory.

Původně ontarijský hudebník Dan Snaith produkuje svoji hudbu už přes deset let. Na dlouhohrajícím debutu „Start Breaking My Heart“ (2001) se hudebně hledal ve stylech jako IDM nebo downtempo, na následující nahrávce „Up In Flames“ (2003) už ale jasně nastolil svůj současný styl míchání analogových synťáků, frenetických perkusí a elektroniky. Obě desky vyšly ještě pod hlavičkou Manitoba, které se díky soudnímu sporu musel v roce 2004 vzdát. Nebylo ale vše ztraceno, pod novým jménem Caribou vydal dvě úspěšné alba „The Milk of Human Kindness“ (2005) a hlavně ceněné „Andorra“ (2007) se kterým se poprvé představil i pražskému publiku.

Letos v dubnu mu vyjde nový materiál s názvem „Swim“. Nová deska je přístupnější a popovější, charakteristický zvonivý psychedelický zvuk a hypnotická repetitivnost ale zůstávají. Sám to charakterizuje jako „taneční hudbu, která zní jako tvořená z vody míto kovových sloučenin, které jsou slyšet ve většině tanečních věcí“.

Před Caribou zahrají domácí Table. Agilní duo si za pár let živého hraní vybudovalo respekt hudebních publicistů a početnou fanouškovskou základnu. Roman Štětina a Dominik Gajarský, jinak studenti pražské Akademie výtvarných umění, vydali letos v dubnu debutovou desku 'We Are No Longer The Same', kterou nabízejí zdarma ke stažení. Snoubí se na ní sugestivní zpěv a temná lo-fi elektronika, připomínající místami Xiu Xiu, Liars nebo novou tvorbu Portishead.

Koncert je součástí klubové série Bohemian Like You, která za více než dva roky své existence přivezla pražskému publiku mj. The xx, Fuck Buttons, Why?, The Black Lips nebo HEALTH.

Vstupenky 290 Kč v předprodeji, 390 na místě

Předprodej v sítích Ticketportal a Ticketstream.

Caribou Myspace, Table Myspace, Last.fm event

EFHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POLAR_BLAZE --- 7:37:55 23.6.2010
krásný to bylo...díky.)
FATBEAR --- 15:59:15 21.6.2010
mozna :)
HANYONLINE --- 15:48:00 21.6.2010
Snad po Massive Atack stihnu ještě nabitý program :)
LNDT --- 12:55:02 1.6.2010
uáááá tak to je událost!