Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Kurz s J. E. Dzongsar Khjentse Rinpočhem

http://www.samtentse.cz/article/cs/dkr_2010

Samten Tse Praha a Siddhartha´s Intent Vám se ctí oznamují konání prvního učení Dzongsar Khjentse Rinpočhe v Praze.

Téma učení: „Esence Šantidévova díla – cesta bódhisattvy“

Termín konání kurzu: 30. července – 1. srpna 2010. Denně od 9:30h. do 12:30h. a od 14:00h. do 16:00h.

Místo konání: GreenPoint, Dvouletky 529/42, Praha 10.

Registrace na kurz bude spuštěna během měsíce června na webových stránkách Siddharthasintent.cz

Více o J. E. Dzongsar Khjentse Rinpočhe:

J.E. Dzongsar Khjentse Rinpočhe, Thubten Čhökji Gjamtso, se narodil v roce 1961 v Bhútánu, a byl rozpoznán jako emanace mysli jednoho z největších dzogčhenových mistrů své doby Džamjanga Khjentse Čhökji Lodro (1893-1959).

Linie Khjentse se již počínaje svým zakladatelem Džamjangem Khjentse Wangpo vyznačuje důrazem na nesektářský náhled. V duchu této tradice i Dzongsar Khjentse Rinpočhe studoval u učitelů všech čtyř hlavních škol tibetského buddhismu. Rinpočhe obdržel zmocnění a učení od mnoha z nejvýznamnějších mistrů naší doby včetně J.S. Dalajlámy, J.S. šestnáctého Karmapy, J.S. Sakja Trizina, a od obou svých dědečků J.S. Dudžom Rinpočheho a Sönama Zangpa. Hlavním guruem Dzongsar Khjentse Rinpočheho byl J.S. Dilgo Kjentse Rinpočhe. Rinpočhe dále studoval u více než pětadvaceti lamů ze všech čtyř škol tibetského buddhismu.

Rinpočhemu ještě nebylo ani dvacet let, když se zasloužil o publikování řady vzácných textů, u nichž hrozilo, že se navždy ztratí. V roce 1980 Rinpočhe zahájil obnovu kláštera Dzongsar v Tibetu. Rinpočhe založil řadu buddhistických škol i center ústraní v Indii (v Bíru a Chauntře) a v Bhútánu. V souladu s přáním svých učitelů Rinpočhe cestuje a vyučuje po celém světě a založil centra dharmy v Austrálii, Evropě, Severní Americe a v Ásii.

V roce 1989 J.E. Dzongsar Khjentse Rinpočhe založil asociaci Siddhartha's Intent, která sdružuje centra dharmy po celém světě s cílem uchovávat učení buddhismu a zároveň prohlubovat pochopení a povědomí o mnoha aspektech buddhistických učení napříč různými kulturami a tradicemi.

V roce 2001 Rinpočhe založil nadaci Khyentse Foundation, neziskovou organizaci, jejímž cílem je "stát se patronátním systémem podporujícím instituce i jednotlivce věnující se praxi a studiu Buddhovy moudrosti a soucítění."

Rinpočhe také založil organizaci Lotus Outreach, která se zaměřuje na zajišťování vzdělání, zdravotní péče a bezpečnosti pro ohrožené ženy a děti v rozvojovém světě. Původním cílem organizace bylo poskytování vzdělání pro uprchlíky, a v této oblasti Lotus Outreach nadále působí poskytováním rehabilitací pro oběti obchodování s lidmi, a také dohlížením na to, aby se dětem s ohrožených skupin dostávalo vzdělání a aby předčasně neopouštěly školy.

Kromě toho je Dzongsar Khjentse Rinpočhe také ředitelem center pro umění a kontemplaci "Deer Park, centrum pro studium klasických indických tradicí moudrosti" v Indii a Bhútánu, programu "Váz pro Světový mír" ̶ celosvětové iniciativy J.S. Dilgo Khjentse Rinpočheho, a "Siddhartha School" v Austrálii. V roce 2008 Rinpočhe založil edici Manjughosha se sídlem v německém Berlíně s cílem na požádání publikovat vzácné a ojedinělé buddhistické spisy.

Dzongsar Khjentse Rinpočhe je také filmovým režisérem, jehož dva nejvýznamnější filmy jsou "Pohár / The Cup" (1999), a "Poutníci a kouzelníci / Travellers and Magicians" (2003). Rinpočhe je také autorem knihy "What Makes You not a Buddhist"(Shambhala, 2007).

Dzongsar Khyentse Rinpoche: Projecting the Dharma - http://www.vimeo.com/771706

Dzongsar Khyentse on Dzogchen - http://www.youtube.com/watch?v=-7BP-RDJspM

Movie about Dzongsar Khyentse Rinpoche - http://www.wordsofmyperfectteacher.com

DARUMA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YMLADRIS --- 21:10:13 14.7.2010
predstav si ze to video "on dzogchen" je z youtube pryc ;-)

jinak, jedu!! ;)