Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Úklid veřejného prostoru - Přijďte vyhodit volební

Přijďte vyhodit politickou propagandu i volební lístky
Nechceme být diváky, kteří jednou za čtyři roky přijdou zatleskat. Říkají nám: kdo nevolí, ať

Nechceme být diváky, kteří jednou za čtyři roky přijdou zatleskat. Říkají nám: kdo nevolí, ať si nestěžuje. My ale nechceme ani volit, ani si stěžovat. Chceme spoluvytvářet situaci, v níž žijeme – ne symbolickým vzdáním se moci jednou za čtyři roky, ale každý den aktivitou zdola. Chyba není v menším nebo větším zlu. Každý hlas je potvrzením systému, který se přitom nachází v hluboké krizi. Každý hlas je hlasem proti alternativám, proti úvahám o společenské změně.

Volby nás rozdělují – ne podle našich zájmů, ale na fanoušky toho či onoho týmu. Staví nám do cesty nejen záplavu propagandistických odpadků – billboardů, letáčků apod. – ale především nenávistných stereotypů. Na pranýř byli během těchto voleb postaveni nezaměstnaní, „nepřizpůsobiví“, chudí a levičáci. V předvolebních licitacích se v podstatě zapomnělo na životní prostředí.

Ať už volby vyhraje jakákoli strana, zůstane zachována moc velkých firem. Policie nepřestane šikanovat lidi s odlišným vzhledem či názorem či sociálně vyloučené. Ať už zvítězí kterákoli strana, ti, na kterých bude záležet, nebudou sedět v parlamentu či ve vládě. Budou dál chodit do škol či do práce, případně budou nezaměstnaní. Budeš to ty, budu to já, budou to běžní lidé z ulice. Právě na každém z nás bude záležet, jaké mantinely politikům určíme, jak moc necháme své životy a myšlenky kolonizovat jejich rozhodnutími a jejich propagandistickým blábolem. Právě na nás bude záležet, co všechno politikům a dalším, kteří rozhodují, dovolíme.

Volbami nic nekončí, ani se nedá říct, že by voliči rozdali karty. Karty se mohou rozdávat každý den – v ulicích.

Vyzýváme k úklidu veřejného prostoru. Nejde nám ale o jeho „hygienické“ uzavření pro lidi s odlišným názorem. Právě naopak – chceme jej otevřít poté, co jej nánosy komunikačního odpadu z předvolební kampaně učinily takřka neobyvatelným.

Zveme každého, kdo se chce vyjádřit účinněji než volebním lístkem – přijďte se přidat k našemu úklidu. Volební lístky a propagandu politických stran vezměte sebou, bude ji kam vyhodit.

Pražské anarchistické skupiny

T_RAVEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZUBR --- 14:04:09 31.5.2010
dejve dík za pozvání ale je to uplná píčovina
ACIDIKTATEK --- 23:57:51 29.5.2010
Podle účasti to vypadá, že aspoň někdo je rozumnej a na takovejhlech kravinách se nepodílí.
KOUTLOSH --- 20:48:15 29.5.2010
Kdyby se člověk trochu zajímal, tak by zjistil, že nějací idealisté, kteří myslí vážně to, co říkají, se dají najít. A všichni ti, co rezignují na své právo volby, místo toho, aby si dali tu práci a našli toho, koho opravdu volit chtějí, tak se akorát brání změně jako takové. Neochota volit je názor, který lze respektovat, je to také volba. Ryba však smrdí od hlavy, můžete přeleštit šupiny, ale...
V3S --- 21:30:55 28.5.2010
jsem v DC a volit jsem byl, ale uzijte si to :)