Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

142 uživatelů půjde

hledání


http://www.realbeat.cz

5 scén a k tomu live Toots & The Maytals, T.O.K. & 303Band (JAM), General Levy, Top Cat, Deadly Hunta, Mungo´s Hi-Fi (UK)...!

Festival letos nabídne rekordních 5 scén a hafo vzácných hostů ze zahraničí.

Hlavním headlinerem akce je bez debat jamajská legendární skupina Toots & The Maytals, která stojí u kořenů reggae i ska a svým hitem „Do the Reggay!“ dala název celému žánru! Zpěvák a leader této kapely Toots Hibbert je přezdíván jako „jamajský James Brown“ a ve své hudbě již přes 40 let nadčasově propojuje ska a gospel i reggae a rock. Toots byl velkým vzorem mj. pro Boba Marleyho a inspiroval i muzikanty, jako jsou třeba Eric Clapton nebo Rolling Stones. Toots Hibbert je i ve svých 63 letech stále plný sil, právě mu vyšlo nové album a jeho český koncert je velkou událostí etošní festivalové sezóny!

Druhým headlinerem festivalu bude jamajský vokální kvartet T.O.K. se svou kapelou 303Band, která letos v létě v Evropě vystoupí jen na Summerjamu a právě na RealBeatu! O této partě hitmakers, kterou si hodně oblíbil třeba Shaggy, je známo, že má svůj vysoký level kvality a co zazpívá ve studiu, to dá i naživo.


Velká parta přiletí do Žizníkova taky z Británie.. Budou to samý prukopníci, kteří přesahují žánry a u mikrofonů se proslavili vlastním originálním stylem , kterým zbourali nejednu party. Top Cat je veteránem žánru, který vedle reggae a dancehallu často hostuje i na drum´n´bass nebo raggajungle parties a mimo jiné je autorem příručky o tom, jak být dobrý MC. Určitě taky nepropásněte koncert týpka jménem General Levy, který se v 90. letech proslavil breakbeatovou peckou „Incredible“ v produkci M-Beat, ale dnes je jeho hlavní a velmi úspěšnou doménou právě reggae a dancehall. V Čechách vystoupil zatím jen jednou na akci Let It Roll, teď to ale bude s živou kapelou! I třetí zpěvák z britského výsadku nad Českou Lípou má charakteristický hlas a naprosto nezaměnitelný styl. Deadly Hunta se proslavil po světě peckou „Talkin Loud“. Vedle reggae a dancehallu má taky hodně blízko k hiphopu - vystupoval třeba s Wu Tang Clan, Ice T nebo se Supernaturals, s kterými projel v rámci turné celou Ameriku. Je dobře známo, že Británie patří v rámci muziky mezi nejproduktivnější evropské země, a tak jsme pro vás domluvili ještě jednu velkou lahůdku z ostrovů – Mungo´s Hi-Fi, které přijede do Žizníkova s vlastním soundsystémem, z kterého bude po tři dny a noci hrát to nejfajnovější roots, dub i dubstep.

Nesmíme taky zapomenout na Forward March Foundation Corner, Dancehall Yard nebo El Jimador Latino stage. Letos totiž bude v Žizníkově hned 5 scén! Teď už jen, aby bylo dobrý počasí, program je dosud nejluxusnější v jedenáctileté historii festivalu..

CURLYLOCK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUCISZKA --- 7:49:58 7.7.2010
pecka to byla :)))
ADELAIN --- 22:01:52 4.7.2010
wybornej festacek zdrzela sem se od ctwrka az do nedele ... tesim se uz na pristi rok...
VLASTA78 --- 9:46:51 3.7.2010
čaj vezmem dneska odpo 3 lidi (4 little gas money) 728 26 91 20 Vlasta
MEDIS --- 21:06:29 2.7.2010
budete mít někdo volné místo v sobotu odpoledne ?? pošta díky :)
DIVADOMINIKA --- 14:54:30 2.7.2010
halóóó, najde-li se někdo, kdo jede z Prahy a má jedno volné místo, nechť se ozve do pošty co nejdříve.děkuji.viva la musica!
OUBI --- 13:38:55 2.7.2010
čau, mame 3 volny místa z prahy - odjezd pozdější odpoledne (k večeru).pošta :)
DUBPRINCESS --- 16:03:16 1.7.2010
máme v pátek až 4 volná místa na Real Beat - odjezd 16 - 17 hod.
7ONDRA7 --- 12:16:55 1.7.2010
zdravím , máme dvě volná místa v autě, odjezd z prahy neska mezi 4 a 5 :) pište kdyžtak do pošty
YYUGH --- 1:31:35 1.7.2010
Nebude mít,prosím, někdo z Prahy v pátek dopoledne v autě dvě volná místa směr RB?
CURLYLOCK --- 20:22:18 29.6.2010
Projekce, osvěta, propaganda..
FMP Foundation stage dá prostor i jiným aktivitám než zpěvu a tanci. Dojde i na informace, vědomosti a diskuzi. Ale nebojte se, nebude to žádná nuda. Nemůžeme si namlouvat, že česká reggae scéna vzkvétá, že je plná lidí, kteří jsou opravdovými fanoušky. My, organizátoři FMP Foundation stage, vidíme část příčin v nízké informovanosti, popletení pojmů i v chybném přístupu publika k samotné reggae music. To nejmenší, co můžeme udělat, je předat vědomosti dál. Proto se několik erudovaných selektorů dalo dohromady a připravilo pro ctěné publikum sestručněnou multimediální “prezentaci” na téma “Soundsystemová kultura - základ reggae music". V programu trvajícím jeden a půl hodiny vás provedeme jednotlivými etapami jamajských (i světových) soundsystemů; ochotně vysvětlíme, proč je soundsystem pro reggae tak důležitý; předvedeme si mezníky, osobnosti a jména, o kterých byste měli vědět. Můžete očekávat video a audio ukázky soundsystemů jako Sir Coxsone's Downbeat, Jack Ruby’s, Sir Coxsone Outternational, Volcano, Jammy's, King Addies, Saxon Studio a další. Ale abyste se nemýlili: nepůjde o projekci pro projekci, každá ukázka představí některý z důležitých aspektů ve vývoji soundsystem kultury a tím pádem i celé reggae music. A jestli se na konci programu rozpoutá konstruktivní debata, můžeme prohlásit, že máme z půlky vyhráno! Projekce začíná v pátek 2.7. od 18:00. Těšíme sena vás! A.B.O.R.M (Akční Buňka Osvěty Reggae Music)
CURLYLOCK --- 20:21:57 29.6.2010
Co všechno vás čeká na FMP Foundation stage?
FMP Foundation stage se celá ponese v rytmech, které utvářely současné reggae a dancehall. Foundation jsou základy a bez pořádných základů barák nepostavíte. A když se někdo zeptá: ´Co to ty základy reggae music jsou?´ odpovíme zvědavé osobě: ska, rocksteady, early reggae a roots reggae! Někdo za foundation může považovat i celé období originálního rub-a-dub stylu (počátek osmdesátých let), a proto i tento zařazujeme do programu celé stage. Obránci foundation reggae music budou na Real Beatu 2010 například: neohrožení Forward March Posse (na každý den mají připravený speciální set!), legendární Royal HiFi, nedostižní Peeni Walli, hostující Lud Dub z dalekého San Franciska, energičtí JBC Emergency Station, slibní Jahovia Sound a další. A teď pár specialitek a zajímavostí: Jelikož v sobotu na Real Beatu vystoupí živoucí legenda legend Toots Hibbert (originální člen The Maytals, ve hře už od roku 1961!!!), před jeho vystoupením přiblíží dobu začátků této osobnosti dva "soundy” zaměřené na rocksteady a early reggae. Jedná se o Fat & Dread Stereo (se speciálním hostem) a stálice Rudeboy Rythm!
CURLYLOCK --- 12:46:09 21.6.2010

MUNGO'S HI-FI SOUND SYSTEM STAGE
na Real Beatu v Ziznikove!


Poslechnete si exkluzivni mixtape od Mihaala obsahujici tracky vyhradne z jejich produkce.

DOWNLOAD
www.mungoshifi.net
www.realbeat.net


Kenny Knots - Don't Let Them Break Your Heart
Kenny Knots - Rock Inna Dancehall
Mikey Murka - Back On The Scene
Carl Meeks - Higher Level
Brother Culture - ING (Mary Jane Mix)
Top Cat - Herbalist (Mary Jane Mix)
Top Cat - Herbalist (ING Mix)
Soom T - Did You Really Know
MC Ishu -Under Arrest
Lyricson - Rest Of My Days
Ranking Joe - I Love Jah
MC Ishu - Belly Ska
Marina P - Divorce A L'Italiane
Omar Perry - Live In Peace
Daddy Freddy - Dread Inna Armagideon
Tippa Irie - Ruff Mi Tuff
Mikey Murka - Old Time Dance
Marga - Bun Dem Down
Murry Man - Yogga Yogga
Murry Man - Mash Up
Lyricson - Grudge And Vanity
Afrikan Simba - Media
Brother Culture - Wikkidness (refix)
Brother Culture - Wikkidness
Brother Culture - Warning
Kenny Knots - Rasta Meditation
Conny Ras & Steady Ranks - Crisis
Warrior Queen - Good Looking Boy
YT - Scream
Mungo's Hi-Fi - Fire Pon Dubplate
Mungo's Hi-Fi - Dubplate Fi Dem
Mungo's Hi-Fi - Haffi Rock
Mungo's Hi-Fi - Blessed Dub
CURLYLOCK --- 12:45:29 21.6.2010
LUCISZKA: Ale no taak, vzdyt to je i tak za pusu..
LUCISZKA --- 8:41:26 18.6.2010
ahoooj, nemáte ještě někdo lupeny s menší slevičkou?
NONOBODY --- 1:50:35 18.6.2010
TEKKET: ty máš co říkat debile, netýká se too stravy, ale stylu stravování, čti pozorně...
TEKKET --- 0:47:52 18.6.2010
NONOBODY: že zrovna ty máš něco proti masitý stravě:)
CURLYLOCK --- 13:14:55 16.6.2010
rozhodne podporuju, at se ozve na stanky@realbeat.net
NONOBODY:
NONOBODY --- 11:21:16 16.6.2010
CURLYLOCK: Kamarád co dělá stánek na psytrancech, hodně ekologicky založenej, používá omyvatelný kelímky, dřevěný nádobí, papírový talíře.
Potraviny nakupuje zásadně u místních biofarmářů.
Např. na Ozoře je to daná podmínka pro lidi, kteří chtějíí provozovat stánesk s jídlem.
To by jste mohli taky zavíst, místo hamburgrů :)
CURLYLOCK --- 20:44:23 15.6.2010
Video pozdrav od T.O.K. pro Czech Dancehall Massive!
http://www.youtube.com/watch?v=Z6Sp73FOmqQ
VODOMERKA --- 7:42:48 11.6.2010
uschovna kol je super napad!