Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

14 uživatelů půjde

hledání


http://www.bbarak.cz/article-28-everlast-se-vrati-na-misto-cinu-nabidne-ale-svou-druhou-tvar-7785

člen hiphopových kapel House of Pain a La Coka Nostra

Erik Schrody, mnohem lépe známý jako Everlast, člen hiphopových kapel House of Pain a La Coka Nostra, se narodil roku 1969 v New Yorku. Na počátku devadesátých let se objevil na rapové scéně v rámci partičky Rhyme Syndicate, kdy také za pomoci Ice T vydal své první sólové album Forever Everlasting. Zanedlouho poté se E...verlast spojil se svým kamarádem ze školy Danny Boyem a spolu s DJem Lethal zformovali legendární House of Pain.

Své eponymní album House of Pain vydali roku 1992 na značce Tommy Boy Records. Tato nahrávka se dočkala několika platinových desek po vydání hitu „Jump Around,“ který produkoval DJ Muggs s dvěma remixy od Pete Rocka. Vedle DJ Muggse se na desce objevila i další postava ze Cypress Hill, a sice B-Real ve skladbě „Put Your Head Out".

House of Pain si zvolili image neukočírovatelných fracků a vyrazili na několik koncertních šňůr po boku rapových i rockových kapel. Na vrcholu módy mísení kytar a rapu spolupracovali s drsnými Helmet a přispěli i na legendární soundtrack k filmu Judgment Night.

Everlastovo druhé sólové album vyšlo pod názvem Whitey Ford Sings the Blues roku 1998, tehdy již měl Erik za sebou konec House of Pain, srdeční kolaps a přechod k islámu. Této desky se prodalo přes tři miliony kusů díky výjimečnému propojení rapu, blues a akustické kytary v hitovce "What It's Like" i následujícímu singlu "Ends." V následujících letech se Everlast dále věnoval propojení rapu s tradiční hudbou, vyměnil si několik nenávistných songů s Eminemem a spolupracoval i na slavném albu Carlose Santany Supernatural.

V roce 2006 Everlast znovu začal pracovat s Djem Lethal a Danny Boyem, tentokrát již v hiphopové superskupině La Coka Nostra. První skladba této partičky „Fuck Tony Montana“ se na internetu setkala s takovou popularitou, že se La Coka Nostra rozhodli pokračovat a zveřejňovat další věci přes internet. V sestavě této formace najdeme i Ill Billa z bývalých Non Phixion a v jednotlivých tracích na albu A Brand You Can Trust hostují i B-Real, Snoop Dogg či Bun B.

Sílu kapely La Coka Nostra pražské publikum již poznalo, tentokrát se Everlast vrací se svou kapelou s vlastním materiálem z nového alba Love, War and the Ghost of Whitey Ford. Everlast vystoupí 13.7.2010 od 20:00 v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 500,- Kč + poplatky budou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od pondělí 17.května. Na místě pak za 600,- Kč.

BABBA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CURLYLOCK --- 10:25:41 13.7.2010
TAKZE UZ DNES!!!
BABBA --- 9:31:15 13.7.2010
LUCISZKA: to sice mas pravdu ale tenhle koncert doporucuju! byl sem na nem pred 3/4 rokem v norimberku a nejlepsi!!
LUCISZKA --- 12:39:04 12.7.2010
hmmmm ... to by chtělo bezednou peněženku, aby člověk všechno oběhal .. je toho teď hrozně moc :o(