Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://ctverec.cz/

Skoro to vypadá, že se ze Čtverce stává putovní festival. A aby toho nebylo málo, neměníme jen lokaci, ale i datum konání.

PÁTEK

- od 17.00 ve stanu v Šáťově zahradě uprostřed louky
BioBiograf
Malé, leč nepřetržité promítání nezávislých krátkých filmů, animáků,
dokumentů, klipů ... bez chemických přísad, dochucovadel, barviv a
konzervantů.
http://merunice.rajce.idnes.cz/louka_2009/#Darebaci.jpg

- od 19.00 na sále KD Rozkrok
Biorchestr
Za projektem Biorchestr stojí Aleš Pilgr, bubeník z brněnských Květů (rovněž figuruje ve Vášových Těch Syčácích) a Jana Koukalová. Kvality tohoto tělesa šlapou na paty Alešově domovské kapele. Jejich poslední album Papučka se bude jistě líbit i příznivcům Květů.
http://bandzone.cz/biorchestr

- od 20.20 na sále KD Rozkrok
Hvozd (SK)
Bratislavská kapela sdružená okolo sester Chuťkových funguje už bezmála deset let. Při té příležitosti jim snad konečně vyjde debutové album. Šepká sa volačo o Slnko Records. Kapela ve svých písních kombinuje alternativní rock, šanson, ale i slovenský folklór.
http://www.hvozd.sk/

- od 21.40 na sále KD Rozkrok
Milano
Na Moravě a Slezsku se dějou věci! Milano vydali u kopřivnických Piper Records zatím jen jedno album. Ale jaké! Srovnatelná kvalita s Esgmeq i Innoxia Corpora. Schizoidní punková nakládačka s příchutí intelektuálna, sexu a rouhačství.
http://www.piperrecords.cz/artists/milano.htm

- od 23.00 na sále KD Rozkrok
Postmodern Orchestra (DE/CZ)
Ivan Paisrt ml. je po Janě Vébrové dalším mladým talentem pocházejícím z Warnsdorfu. Nebude od věci poslechnout si kapelu, ve které hraje. Postmodern Orchestra rovná se experimentální fúze rocku, jazzu a funku.
http://www.postmodernorchestra.de/

- od 00.00 do korhání v BioBiografu v zahradě
Noční pásmo nezávislých filmů "tichoučké" že nejen sousedé neuslyší nýbrž i při filmech usínati se bude v poloze velmi uvolněné až rozvalené, ani našinci proto nezapomenou na spacák či deku.

- od 00.?? do ranní kávy na sále KD Rozkrok
DJ Vikoušek (nejlepší disko DJ široko daleko)SOBOTA

- od 12:00 na Špičce Špičáku
Jono Heyes (Aotearoa/NZ)
Měsíčňan sestoupivší k nám na Zem skrze dlouhý bílý oblak.
Představte si kdyby vás David Bowie uhranul oběma očima! Jonova sólová tvorba je ale přece jenom někde jinde, mnohem klidnější a cítit zemí, kde je čisté nebe a dobře vidět ke hvězdám. TeePee v němž bude hrát bude stát dost stranou, aby k němu přišli jen ti, co chtějí naslouchat a vnímat.
http://www.evolvingrhythms.com/audio/Recording-sessions

- od 14.00 v sále KD Rozkrok
Divadlo Demago
KOSI ČTVERCE - improvizované psychodrama z lůna přírody. Luna vychází nad obzorem a duchové předků brázdí mléčnou mlhu na nebeských traktorech. Úrodné klíny warnsdorfské půdy lákají k osevu a z mléčné dráhy kape kefír. Kefír vzpomínek na budoucnost.
http://www.demagotheatre.org/

- od 15.00 v BioBiografu v zahradě
Besedu s Antonínem Slejškou - bývalým šéfredaktorem portálu Biom.cz na téma kompostování a nakládání s biologickým odpadem.
http://www.biom.cz/
http://antonin.slejska.eu/

- od 16.00 v sále KD Rozkrok
Vlkabaret
.. inspirujících se tradicí kabaretního umění v Německu, Francii i Praze (Kabaret Elf Scharfrichter, Simpl, Chat Noir, Červená sedma, Bum, Ferenc Futurista, Ivo Rubín). Autorské písně Marka Vlka Nováka a členů Vlkabaretu citlivě převedené do divadelní formy mj. za použití hereckých scén, loutek, převleků a masek. V programu zaznívají také písně z předválečného kabaretu (Ivo Rubín z Červené sedmy), zhudebněné básně (Christian Morgenstern) a čínské písně. Tři akordeony, malá a velká kytara, klavír, xylofon, buben, perkuse. Nálada představení se pohybuje mezi šansonovou melancholií a drastickou komikou.
http://www.vlkabaret.cz/

- od 17.00 v BioBiografu v zahradě
Projekce studentských filmů Pavel Göbla - režiséra, spisovatele (držitele ceny Magnesia Litera za knihu Tichý společník) a předkřest právě vycházející knihy Penis pravdy.
http://www.kosmas.cz/knihy/153332/penis-pravdy-2012/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_G%C3%B6bl

- od 18.00 v teepee za studnami na obecní louce vedle KD Rozkrok (holínky výhodou)
MAMA YEVA (Earth)
Putující globální hudební projekt založený na souhře mnoha akustických nástrojů (kytara, perkuse, slovenská flétna, neboli koncovka, didgeridoo, housle, tibetské mísy, harmonika, basa, klarinet, co všechno už jen hrálo a co ještě bude ..). Projekt putoval nejprve po jižním ostrově Nového Zélandu, kde se potkává velká komunita domácích hudebníků, přistěhovalců i cestovatelů, také z Evropy, i z Česka. Nyní se projekt přesouvá přes Paříž, kde ho očekávají posily, do české kotliny a po Čtverci a Litoměřickém kořeni vyrazí dál na sever do Finska a pak dál a dál a dál.
http://www.myspace.com/jafroflamenco

- od cca. 19.00 v teepee na obecní louce pak naváže
TeePee Jam
Těšte se tedy také na Tomáše Vokyse, jím vyrobené didgeridoo a spoustu přátel a nástroje, které si pozve on i Čtverec sám. Kdo na něco hraje rozumí ..

- od 19.00 na sále KD Rozkrok
My Dead Cat
...vzali punk, hardcore a rock´n´roll a míchali to dohromady. „A teď tam dáme psychedelii a stoner rock,“ řekla kočička. „Stoner rock ne, ten já nerad,“ povídal pejsek, „dáme tam místo stoneru emo, to já tuze rád.“ Tak tam dali emo. „Mně se zdá, že je tam málo noisu,“ řekla kočička, „musíme tam dát několik hlukových stěn.“ – „A discopunk, abychom nezapomněli,“ řekl pejsek a nasypal ho tam. „A to hlavní!“ povídala kočička, „přece indie kytarovku tam musíme dát!“ Dali tam plný hrnec kytarovky. „A trochu post rocku,“ řekl pejsek a dal tam post rock... (ze stránek kapely).
http://www.mydeadcat.cz/

- od 20.20 na sále KD Rozkrok
Michael´s Uncle
Ve své době byli Michael´s Uncle vlivnou a inspirativní kapelou, která se s nesmlouvavou sžíravostí vypořádávala se socialistickou přetvářkou druhé poloviny osmdesátých let a představovala to nejprogresivnější z československé postpunkové scény. Žádná číra ani klišé zavánějící no future pózou, ale vzteklé výkřiky do šedi pokrytecké perestrojkové reality. Přijďte a přesvědčte se sami, nakolik jsou Majkláči inspirativní dnes.
http://www.michaelsuncle.cz/

- od 21.00 v BioBiografu v zahradě
WolKrovky
Krásné pražské tanečnice z klubu Wolkrovka přitančí na naši louku ve svém představení ŽNĚ.
http://wolkrovka.net/

- od 21.40 na sále KD Rozkrok
Sporto
DIY dance music z Proho. Punk v zádech. Nadstandardně potentní a vynalézaví ve vydávání vlastních releasů. Chlapci nám už pár let vtloukají do hlav, že kapelu může mít skutečně každý. To jistě ano, jen ne každý může být Bourek.
http://www.temnysily.cz/

- od 22.00 v BioBiografu v zahradě
Projekci a besedu s Kateřinou Mikulcovou
Káťa vystudovala publicistiku a následně animovanou a multimedialní tvorbu na FAMU. Kateřina je navíc krásná a zábavná, a tvrdí o sobě, že dobře vaří, což bude moci prokázat v naší festivalové kuchyni ..
http://zpravodajstvi.ecn.cz/index.stm?x=1975378
http://www.erudia.cz/erudia-filmy/spolecnost/paralely-tvorivosti/
http://www.fdb.cz/lidi/115270-katerina-mikulcova.html?filmografie_hodnoceni=1

- od 23.00 na sále KD Rozkrok
Neočekávaný dýchánek
Balkán, pražský šraml, punk, Pogues, energie, tanec, metalová kytara, chlast, pot, domina, inteligence i animální pudy, upřímnost, skvělý lidi, skvělá zábava ...
http://www.neocekavanydychanek.cz/

- od 00.00 do korhání v BioBiografu v zahradě
Opět noční pásmo nezávislých filmů opět "tichoučké" že nejen sousedé neuslyší nýbrž i při filmech usínati se bude v poloze velmi uvolněné až rozvalené, oproti pátku možnost změny polohy místa či partnera

- od 00.?? do skonání těl na sále KD Rozkrok
DJ Šumák DoubickýNEDĚLE

Dojezdná na Mělníku
- od 12:00 se můžete připojit v jedné skvělé Warnsdorfské hospůdce kde pan vedoucí moc dobře vaří k závěrečnému hudebnímu obědu za zvuku heligonky, kontrabasu, slovenské flétny a bůhví čeho jiného.DOPROVODNÉ ZÁZEMÍ

- Berberská ČAJOVNA
Lahodné čaje, intimní prostředí pro festivalové odpočinutí, dobrou náladu vyvolávající dětsky nevinné úsměvy a možná i něco tónů písničkářovy kytary a chraplavého hlasu přivezou naši oblíbení čajovníci Tomáš a José.

- Vegestan
Tak tady budou naše milé kamarádky pořád něco vařit, nejen pro účinkující, zdravě, pokud možno bez chemie, budete do toho moct kecat a budete se k tomu moct posadit a zapít to spoustou moštíků, kozím mlýkem a spoustou jiných vesnických lahůdek.

- Sousedská výpomoc
Jo, né každej soused je prudivej kokot! Jsou i tací co umí točit lahodné warnsdorfské pivo Kocour, grilovat kotlety a možná i Vás vcucne jejich pohostiná náruč, a zahradní posezení pomalu se měnící v kamennou tvrz. Původní stavení brzy stane se podhradím, výtejte v na statku pána z Schönwaldu.

- SleepOut v TeePee na obecní louce pro ty jež nemají vlastní stan a preferují tižší prostředí s romantikou doutnajícího ohně.

- SleepOut v BioBiografu pro ty jenž rádi usínají v obejmutí jiné "reality".

- SleepOut v Rozkroku, pokud by přišla velká voda, everybody sleep in Rozkrok.++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

MÍSTY NEKUŘÁCKÁ AKCE
S ohledem k vystupujícím i k návštěvníkům a na četná jejich přání budeme vděční všem návštěvníkům za to, že budou respektovat naši dohodu nekouřit na sále. V hospodě a na terase Rozkroku možno ovšem kouřit dle libosti. Děkujeme za pochopení.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

VSTUPNÉ:

jen pátek: 100Kč
jen sobota: 100Kč
oba dny: 200Kč

GIRK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.