Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


http://meetfactory.cz/lang/en-us/1982/kempink-galerie-kostka/

Druhou výstavou v novém výstavním prostoru galerie MeetFactory s názvem „Kempink” vzdáváme hold létu 2010, které konečně přichází.

Petra Steinerová vzděláním fotografka - v roce 2005 absolvovala pražskou FAMU - a momentálně také galeristka (Galerie 35m2) představuje svůj aktuální dokumentární cyklus mapující dočasnou architekturu objevující se každoročně u břehů česk‎ých jezer a řek. Domácky vyrobené obytné přívěsy, neoficiální stanová městečka a komorní etudy odehrávající se pod pálivý‎m letním sluncem uprostřed prázdnin jsou tématem série vystavěné ze statických a citlivě odtažitých neinscenovaných kompozic.

Michal Pěchouček se suverénně pohybuje mezi videem a klasickým obrazem. Jeho práce cílevědomě vtahují stopy lidskosti do odcizeného prostředí kanceláří, nemocnic a bytů se ve svých plastických tkaných objektech/obrazech dostal k zjednodušení každodenních předmětů na znak (stůl, židle, lavice…). Pro čistý prostor galerie vytvořil vlastní kolekci „zahradního nábytku”, která spíše než funkční inventář funguje jako geometrická kompozice - extrakt notoricky známého místa odpočinku a vzpomínek.

Automše // Happening 5.5. 2010 21h

Projekt automše vznikl jako naše odpověď na současnou adoraci sportu.Domníváme se, že masivní uctívání sportovců je složitý fenomén a cítíme silnou potřebu ho kriticky reflektovat. Automši koncipujeme jako vizi
společenského setkání za účelem znovuprožití emotivních chvílí a pospolitosti (která překoná ekonomickou či intelektuální rozdílnost). Zajímá nás kde se bere ve společnosti tak silná poptávka po prožívání společných
emocí a čím byla uspokojována předtím. Chceme se podrobněji podívat na sdělení, která se nám dostávají od sportovců. . Automše je tedy prototypem moderního duchovního zážitku.

Jan Martinec a Lukáš Kellner

OTAZKAKONCE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.