Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

285 uživatelů půjde

hledání


http://bio.psytrance.cz

9. ročník psychedelic a goa trance festivalu pod širým nebem navazující na Bio-Nebio, Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex a Plexus Solaris

Tradiční psychedelická rekreace ve známém přípotočním jarovisku „Tišina“ na Rakovnicku *** Last minute pobytové i poznávací nájezdy speciálním autokarem „Ikarus Merry Pranksters“, fakultativní výlety do okolních hvozdů, poučné astrální pamětihodnosti, pestrobarevné slunečníky, lenošivá lehátka, lechtivé flashbacky, plavba po širé louce s dýmajícím kapitánem dle Vašeho ctěného hudebního gusta na 3 pódiích, školení průvodci a průvodkyně, záplava suvenýrů, seznamovací italská diskotéka, písničky na přání, Zona di Bambini, celní pobavení pod záštitou našeho zkušeného delegáta, cirkus, pantomima a jiné alegorické úlety za kulturou a rozšířením vnímání našich rekreantů *** To vše od pátku 21. až do pondělí 24.května 2010
-----------------------------------------


Live Acts :
SOLAR FIELDS (Solarfields.com, Ultimae records, Sweden)
Zdeněk Bína acoustic project (Mr.Beana a Jan Urbanec, ex -123minut, CZ)
PANTOMIMAN (myspace/Pantomiman, RUS)
GappeQ (myspace/GappeQ, Parvati records, CZ)
Haraburda (myspace/Haraburda, SK)

Djs :
Rawe (Sonic Distortion retro, CZ)
Eg-bot & Lauryn (Peak records, Swiss / USA)
Martyzan (USE)
Psyrix (Hedonix)
On von onoff (Out of Disorder)
000333 (Out of Disorder)
Nem (OXYBukelaCZka z Barcelony)
Jarin a Transformer (Yupisashi)
Kerray (kerray.cz)
Plech (MaelBrainström experience records)
Psyla (Nezmar records)
InkFlo, Truskawiec (Jahodový komponent českého desertu), Dacube/Delicatesound live (NoiseTribe, Slovácko), Funkomas (acidJazz/Funky), lesní směsss...

ChillOut :
MYTHEMATICA live (mythematica.com)
FATCAT & AMBIENTIUM live (Ambientum.com, Fatcat.cz)
FLOEX & Líba & Zka4T live (Floex.cz )
GEM REFLECTION live (Gemreflection.cz)
SUKULENT live (sukulent.wz.cz)
SEMTAM live (semtam.eu, Kaktus recordings)
KUBATKO live (myspace/Kubatko, last.fm/Kubatko)
ODDI live (myspace/Oddi)
STANZIM (techno/Stanzim, Quazidelict rec.)
JOSEF SEDLOŇ ( Radio1 essencial typos, myspace/MyJosef)
Nika77, Kerray, Peky, Darjeel, Todzo, H2O, Radar, and of course... Halluciano Pavarotti & Acido Domingo classics

Alternative Ventil stage : BreakBeat, DnB, DeepHouse, Bollywood, Latino, Balcan, italská video-diskotéka & macho di sicurezza show, písničky na přání - Djs Plow-Jacques & Arnosh-tekk, Globus, NetDave, Tlapkinova bába, Fany exOzalit, Mash, PukPuk, Kev and Rich Take the Piss !! Step424 deephousličky, Ja-ne, Bibione allStar team, jitřní psy-biograf, přes den kino BAMBINI

VideoTriple screen dome : PerpleX, MIMO-TV , Nomm, Kashmir&Alisia, Koza, Siggy, atd...

DecoArt :
laser-lighthouse beach show by QUIX, Bio-TRIP-tour gadget team, 00033&EviCZka, Výtvarný kroužek čtvereček , CyboFunk, Cyreal, Elemental, TripoFuego fireshow, Cirkus Ubrousek Revival puppet show, atd.

Vzpupné: 350 Kč/den, 450 Kč/víkend, 550 Kč/ pátek-pondělí // držitelé italského pasu vstup zdarma !!
předprodej ZDE
všechny ceny v sobě zahrnují palivový příplatek, nezvratnou zálohu a poplatek za rušení ročního klidu

==> více viz http://bio.psytrance.cz nebo www.psytrance.cz

urlaub trailer

Tamagoči Okamura radí a informuje:)

GoaBase /// fotky z loňského BIO-NEBIO např. ZDE /// Last.fm/Bibione
-----------------------------------------

Dovolená Vašich snů na pobřeží Kožlanského potoka jen pár metrů za hranicemi Středočeského kraje může být již zanedlouho hutnou skutečností. Tři dny a tři noci Vašeho poznávacího pobytu budou tentokrát pomyslně rozděleny do 3 prolínajících se částí. První se ponese opět v duchu RETRO, tj. goa a psy produkce přelomu milenia a první půle uplynuvší dekády, zatímco sobotně-nedělní kulturní zážitekk by rád aspiroval na přehlídku aktuálních trendů ve vybraných směrech psychedelické taneční i ambientní hudby současnosti.

O sobotní podvečer se podělí dva vzácní hosté, kteří patří ve svém živlu ke skutečným esům:
Jedním z nich bude Magnus Birgersson aka SOLAR FIELDS. Je považován za mistra ambientních a nenuceně rytmických variací s naprosto přesně propracovanými postupy a krystalicky čistým zvukem. Jako multiinstrumentalista je prý bytostně propojen s jakýmkoliv zvuk generujícím zařízením a se svými 6 sólovými alby a více než padesáti skladbami na tematických kompilacích se řadí k nejrespektovanějším psy-downtempovým skladatelům současnosti. Sám svoji snahu nazývá celkem výstižně a poeticky... socháním hypnotických harmonií:)

Druhým vzácným hostem bude kytarový velmistr Zdeněk Bína v doprovodu baskytaristy Jana Urbance, kteří spolu od počátku tohoto roku tvoří velmi přínosné akustické duo. Bína právě kvůli posunu těžiště zájmu směrem k orientálně a hispánsky vířivým zpěvům za doprovodu čistých strun nedávno rozpustil velice úspěšnou a mezinárodně uznávanou blues-rockovou formaci „ Minus 123 minut “, k nemilosti skalních fandů defacto na vrcholu popularity a sil. Ovšem kdo měl tu čest již jeho nový akustický projekt slyšet, dá nám za pravdu v tom, že byla genialita tohoto hudebníka v plné síle pouze přesměrována poněkud specifičtějším směrem. Krom zářivě květované duše oplývá tato solární bytost i nadáním hlasové improvizace oprašující vzpomínku i na jeho oblíbeného Nasrat Ali Fateh Khana, takže snad absence taneční elektroniky po dobu jejich vystoupení nikoho z rekreantů drasticky nepoznamená:) Malá ochutnávka tvorby tohoto čersvého uskupení : bez kytary (skoro:) // s kytarou // o podhoubí projektu.

Třetí lahůdkou festivalu bude bezesporu skutečně živé vystoupení talentovaného zástupce nastupující generace ruského turbo-psytrance v podobě PANTOMIMANA, jehož velkým vzorem byli staří dobří Parasense a který poslední dobou s přeživší půlkou tohoto legendárního projektu dokonce na některých nových tracích přímo spolupracuje. Ukázky z netu jsou staršího data, nejnovější skladby ze společné dílny s Alexem Parasense už do jeho vystoupení na Bibione z pochopitelných důvodů asi neuslyšíte. Projekt Pantomiman je zajímavý ovšem i z jiného důvodu. Civilním povoláním tohoto mladíka je skutečně pantomima a řemeslo cirkusového klauna, takže svá vystoupení umí náležitě vyhrholit všelikými doprovodnými kejklemi.. A to z Moskvy pro jistotu přicestuje rovnou se dvěma pomocníky pozemním astraplánem plným překvápek.. Každopádně je Pantomimanova hudba pestrá, vtipná, plná cirusových fanfárek a alieních rýmovaček a přesto šlape v noci i k ránu, takže nás pan Pantomiman vyprovodí na začátku neděle ze tmy až do orosených barev.

Eg-bot a Lauryn je pingpongový pár cestujících freaků z USA (on z Filadelfie, ona z Bostonu) a na Bio se prý chystají už třetím rokem, tak snad jim to letos vyjde a neuříznou si ostudu:) Pro úvodní RETRO dýchánek se kromě osvědčených jistot typu Martyho, Psyrixe, Kerraye, Tranďáka s Jarinem apod. můžeme těšit na další archivní ex-SonicDistortion vystoupení, letos pro změnu v podání mistra RAWEho:)

Chilloutové šapito se zvětší a prodlouží, k tradiční čajovně přibude pestrý výběr exotických (převážně vegetariánských) teplých jídel. Programově bude chillout tradičně zaměřen zejména na prezentaci a podporu originálních autorských projektů ve spojení s vícevrstevnatými vizuálními podněty z netradičních zdrojů. V neděli odpoledne se mainstage přestěhuje do původního chilloutového stanu a festival bude pokračovat finálovou směsicí toho nejzajímavějšího z uplynulého víkendu až do pondělního odpoledne - v neformální, leč vytříbené podobě, již bez kravat, podpatků a upjatých korzetů...

Alternative VENTIL stage
Odpad ze sluníčkové energie nám někdy zhoustne a je zapotřebí nahromaděné přebytky puritánské estetiky ventilovat v podobě osvobozujícího bulváru všedních dní. K tomuto účelu letos zřizujeme alternativní estrádní stage určenou k regeneraci od psychedelických vlivů přírody a repetetivního hluku z ostatních parketů. Ve skrytu půdních prostor nad umývárnami vás může potkat prakticky cokoliv. Chybět by neměla seznamovací italská video-diskotéka s písničkami na přání a dámskou volenkou i spásnými ploužáky, indický Dj Mash si chystá nejžhavější novinky z Bombajské klubové scény, ušetřeni nezůstanou ani příznivci latinskoamerických a balkánských rytmů, breakbeatu, československé klasiky apod. Nad ránem rozloží záchranné sítě mistři hypnotických vln deephousového moře. Přes den se vynasnažíme přetavit Alternativní stage do podoby dětského biografu a snad i kina s otrlejší tematikou.
Pozn. k písničkám na přání: své oblíbené úlovky mějte nachystané na rozumném datovém nosiči (ideálně audioCD, popř. DVD pro videoverzi) a mějte se svými nároky dostatek trpělivosti. Nejjistější bude ponechat nosič s popisem na vstupu, aby si Djs měli šanci předem skladby poslechnout a vhodně do repertoáru zařadit.
V prostorách Alternativní půdy platí striktní zákaz kouření. Součástí programu videodiskotéky bude přítomnost chovného vyhazovače typu Musculocephalus, který bude na dodržování podobných výdobytků v rámci svého zorného výseku bedlivě dohlížet.

Barter Simpson flee market
Po loňské zkušenosti neopouštíme ani vděčný model DIY vkladu samotných účastníků, proto letos bude po celou dobu festivalu probíhat velký bleší trh s nefalšovanými psychedelickými suvenýry (vč. těch vlastní výroby), a to formou cyklického směnného obchodu za suvenýry přinesené jinými rekreanty a šmelináři. Chcete-li posunout hranice kýče až za horizont zbarvený odrazem zapadajícího slunce, popustit uzdu kreativní improvizaci a zároveň se zbavit již okoukaných bizarních zbytečností ze svého okolí, máte jedinečnou šanci. Pak už jen stačí zaplevelit centrální bleší Bibione-avenue svými suvenýry a nechat se překvapit, s čím a kým se nakonec budete z našeho zájezdu neradi vracet.
K většině chatek bude přistaven erární prodejní (resp. směnný) pult s lavicí, pompézní vývěsku každého stánku však vytvoříte především opět z chatky samotné. Do holportu ke stánkům se tedy doporučuje nájemníkům chatek přibrat i vhodné kreativní bezdomovce, notabene se zásobami kompatibilních suvenýrů. Prapodivný zdroj osvětlení (s prodlužkou) a vkusný ubrus by měl být však dobrým základem.

Při projektování bohaté výzdoby stánků a výrobě suvenýrů mějte na paměti, že jedněmi z nejvděčnějších návštěvníků tržiště budou přes den určitě dítka našich spolurekreantů a polopenzisté ve stavu dětskému rozpoležení blízkém.

V areálu je tradičně kvalitní technické i sociální zázemí (teplé sprchy, tryskající voda), necelý kilometr po proudu potoka pak lesní koupaliště s krásnou (ale nefunkční) hospůdkou..

Ubytování ve čtyřlůžkových apartmánech typu CHATKA s podestýlkou bylo bohužel rozebráno krátce před započetím přijímání rezervací.., tradičně se ale někdy po 21h v pátek objeví nějaké promlčené. Zejména pro rodinky s dětmi a choulostivější rekreanty je pak vhodnou alternativou rezervace apartmánů u nedalekého rybníka Ožeháku s vlastním Aquaparkem (telef. 373 396 656 - p. Hanzlík, pouze po-pá plus/minus kolem oběda, na více pokusů úspěch zaručen:), 4lůžk. Chatky, 170/noc/os., žádní psi/ něco málo ještě zbylo, chce zálohu 500/chatku).

Ustanovení Rekreačního řádu, dle kterého musí nájemce zvelebit chatku do podoby odpovídající charakteru festivalu v obdobném duchu, jako je uvedeno na str. http://bio.mimo.cz/bionebio/chatky.html posledního vydání internetu z r. 2009, se v případě zvelebení do podoby směnného stánku se suvenýry dle výše uvedených kritérií tímto ruší.Doprava zájezdovým autobusem typu „IKARUS Bibione“
V pátek v 18h vyrazí z Dejvické směrem na Tišinu blíže neurčený počet archivních zájezdových autobusů s průvodcem. Bonusem bude vlastivědná zastávka v lokální metropoli a možnost laskavějšího celního odbavení i přednostní vyřízení vstupních formalit. Cena za cestu zájezdovým busem Praha-Bibiona je 150Kč / tam i zpět za 250Kč (odjezd v neděli 16h, doprodej místenek i u delegáta na místě). Zájemci o cestu BioBusem z Prahy na Tišinu nechť se projeví na adresu „polopenze_bibione@mimo.cz“ nebo poštou na ID VERO. Uzávěrka rezervací BioBusů a následné potvrzení počtu busů/míst proběhne 17/5.

Navigace
Na Tišinu se letos dostanete samozřejmě nejlépe v doprovodu našeho školeného delegáta, ale rekreanti s dobře fungující dlouhodobou pamětí si jistě poradí i jinak. Pokud ne, klasická navigace k dohledání např. zde.
Vzhledem k omezenému parkovacímu prostoru tábořiště bude letos vjezd do areálu dle situace omezen (přednost mají zájezdové autobusy, obytné dodávky, mikrobusy a vozítka s plně využitou kapacitou). Pro případ přeplnění kapacity parkování na Tišině bude zřízeno záchytné parkoviště na začátku polní cesty před lesem a zajištěn svoz kyvadlovou dopravou mikrobusy spřátelených cestovních kanceláří. V jednání je i úschovna věcí v prostorách velké budovy Tišiny.
Západ slunce je zhruba v 19:30 a východ ve 4:05:)

-----------------------------------------
2010 - International Year of BIOdiversity

PERPLEX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PERPLEX --- 14:52:47 1.6.2010
tak tady foto/video pokupe,.. jeste se ocekavaji vyzivne fotky od Slunculaka, Markofona a Sendyho minimalne, pak prihodime..:

photoreports:
http://gallery.me.com/vaclav#100149&bgcolor=dkgrey&view=grid best from Vaclav
http://www.hypno.cz/bibione210510/index.html traditional Hypno.cz by Alef
http://picasaweb.google.cz/vj.kashmir/BIBIONE2010# plenty by Kashmir
http://1fiona1.rajce.idnes.cz/Bibione_10/#album
http://mimo-bibione2010.webnode.cz/fotogalerie/
http://kejka-korka.rajce.idnes.cz/Bibione/#album
http://s856.photobucket.com/albums/ab121/nnf_cz/Bibione2010/ trip to Bibione
http://www.facebook.com/home.php?#!/album.php?aid=31970&id=1644347720
videoreports:
http://vimeo.com/12188688 Bibione medley
http://www.youtube.com/watch?v=jiNF99AzoR4 minidocument _ the TibetSun
http://www.youtube.com/watch?v=JyBtyR9a7Io&feature=related 7min throughout
http://www.youtube.com/watch?v=N_uvcrSHo4w&feature=related fireshow big
http://www.youtube.com/watch?v=DFfElctjRJw&feature=related laser show Lindushka
http://www.youtube.com/watch?v=PknTftULKBk&feature=related fireshow fire arc
http://www.youtube.com/watch?v=nGb7glMwtR0&feature=related Solarfields baby
http://www.youtube.com/watch?v=Xv95u88cju0 sukulent drummers
http://www.youtube.com/watch?v=6BCOkLD7Vxc&NR=1 pantomiman litter morning
http://www.youtube.com/watch?v=c8yxNE0ZK5Q ribbon lady screen dance
http://www.youtube.com/watch?v=zQM63MqffV0&NR=1 ribbon lady 2
http://www.youtube.com/watch?v=uOqBGQEkmCQ&feature=related lady screen morning dance
http://www.youtube.com/watch?v=hc16EagL-zQ&NR=1 Kubatko chillout
KOUNI --- 13:12:13 1.6.2010
MAGICM: super videjko!
MAGICM --- 17:31:40 31.5.2010
ksfusadlrjmqwfůovxcliujwq)perowpe412sd0f543sd
fv)=wúíáerfu)jpsd§ů

http://www.youtube.com/watch?v=jiNF99AzoR4

:)

PSYTRANCE007 --- 18:22:28 29.5.2010
:-D
ROMCAS --- 17:24:55 29.5.2010
Já říkám, že každý rok je lepší, ale opět to bylo luxusní, díky za skvělou akci...:)
CORDELL --- 11:38:26 29.5.2010
PROSTE_LO: pristi rok to slunickowe nebude... pristi rok to bude Biohazard
SKYPPER --- 15:09:09 28.5.2010
tady jedno kraťoučký video z ranního bubnování na chill outu :)
http://www.youtube.com/watch?v=Xv95u88cju0
MLIBREVIRGEA --- 17:35:28 27.5.2010
jojo, Linduška byla krutá! .)
PERPLEX --- 4:32:24 27.5.2010
PSYTRANCE007: no dobry bylo, jak se se vzdalenosti od projektoru menila velikost postav... tam jednu chvili honila velka postava malou a v procesu se oba zvetsovali nebo zmenšovali jak v Alence.. a pak byla supr ta slecna od Infiniti, co mezi platnem a projektorem tocila tou velkou hlinikovou krychli, toho mam kousek i natoceno
MASOO --- 20:08:51 26.5.2010
000333: aby byl pristi rok pekny travnik?:)
PROSTE_LO --- 19:12:11 26.5.2010
THX_1138: s hezkejma houbickama? :)
000333 --- 18:34:34 26.5.2010
THX_1138: ale houby s voctem, ja mluvil o spiritu .)
THX_1138 --- 18:16:50 26.5.2010
JANCICEOPICE: Při té příležitosti prohlásil 03: Všechna sluníčkovost zateče do země a vyroste z ní hezká travička:)
000333 --- 17:54:31 26.5.2010
PSYTRANCE007: a ja si rikal, kdo nam to tam dela stinovy divadlo pred platnem ... chvilema to delalo celkem pekny kompozice dohromady
KASHMIR --- 17:17:30 26.5.2010
PSYTRANCE007: tak to jsem rad, ze se projekce libila ;D
JANCICEOPICE --- 16:52:02 26.5.2010
PROSTE_LO: Takyže sme byli uplně v jiné galaxii kotě:-) Já se vracela z Bib one a od Prahy chcalo a chcalo, hromy a blesky bily....:-)
PROSTE_LO --- 16:22:34 26.5.2010
THX_1138: tady u nas doma na Morave pry cely vikend prselo, doma se vsichni divili, ze na Bibione bylo slunickove :)
SHKRK --- 12:31:51 26.5.2010
THX_1138: jestli to nebude tim ze se odvezli ty orgonity :D
PSYTRANCE007 --- 12:29:38 26.5.2010
http://www.youtube.com/user/HonzaBednar i ja pridam par videi....bohuzel ke konci mi dosla baterka takze se vzdycky natocilo jen par vterin a fotak zdechnul:-(