Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

24 uživatelů půjde

hledání


Pražské hudební fanoušky čeká 3. května malý svátek: do České republiky dorazí duo Fuck Buttons. Jedno z nejopěvovanějších jmen současné (nejen) brits                                                                         

                                                                        


 


Dvojice, která si naprosto podmanila hudební publicisty i fajnšmekry přitom existuje jen od roku 2004. Tehdy začali kamarádi Benjamin John Power a Andrew Hung pomocí laciných synťáků, dětského magnetofonu s mikrofonem a kytarových efektů tvořit plochy a beaty připomínající vzdáleně tu rozostřené shoegazové kytary, tu nesmlouvavé řinčící elektro. Svými koncerty zaujali šéfy legendárního festivalu All Tomorrow Parties, kteří jim na sklonku roku 2007 vydali pilotní singl Bright Tomorrow a po sérii vyprodaných koncertů také debutovou desku Street Horrrsing produkovanou kytaristou Mogwai Johnem Cummingsem. Po necelých dvou letech vyšlo v loni v řijnu album Tarot Sport, které prohlubuje intenzivní poslechový zážitek, zvukově je ale podstatně barevnější.


Večer zahájí shoegazoví A Sunny Day in Glasgow z americké Philadelphie, kteří představí zasněné kytarové plochy ze své zatím poslední kritikou ceněné desky Ashes Grammar z loňského září. Ta působí proti odzbrojujícímu debutu Scribble Mural Comic Journal z roku 2007 vyzráleji, ale pořád si zachovává si charakteristické surreální motivy a dává vzpomenout na příbuzné jj nebo Memory Tapes.


Koncert je součástí klubové série Bohemian Like You, která za více než dva roky své existence zprostředkovala pražskému publiku mj. koncerty The xx, Why?, The Black Lips nebo HEALTH.


www.myspace.com/fuckbuttons

www.myspace.com/sunnydayinglasgow

www.myspace.com/bohemianlikeyounight


Vstupenky / Tickets: 290 CZK + poplatky/fees

Předprodeje:

http://www.ticketportal.cz/podujatie_search.asp?id=126502

http://web.ticketstream.cz/czts/presentation.event.jsp?event=46180POLAR_BLAZE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MENTOL_ --- 0:07:44 6.5.2010
Diky :)
MONOMO --- 22:32:37 5.5.2010
Ty jo...tak za ty fotky klobouk dolů....skvělé...tleskám ;)
JIMMI15 --- 14:26:58 5.5.2010
ty fotky jsou skvele!
TOMICK --- 13:45:13 5.5.2010
dost dobry:)
POLAR_BLAZE --- 13:43:53 5.5.2010