Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


AMANDA PALMER (OF THE DRESDEN DOLLS) + JASON WEBLE

Amanda Palmer je zpěvačka, klavíristka, skladatelka, textařka, divadelní umělkyně a svérázná osobnost.


19:00, Velký sál

Kč 550 – Předprodej – Prodej v Akropoli – Ke stání
Kč 700 – Na místě – Prodej v Akropoli – Ke stání
Kč 650 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – Ke stání

Amanda Palmer je zpěvačka, klavíristka, skladatelka, textařka, divadelní umělkyně a svérázná osobnost, která proslula především jako polovina punkovo-kabaretního dua the Dresden Dolls. Zatímco the Dresden Dolls už ale nějakou dobu odpočívají v umělém spánku, Amanda Palmer nezahálí. Chystá koncertní šňůru s novým projektem Evelyn Evelyn a momentálně vyrazila na turné se svým sólovým projektem Amanda fucking Palmer, které uzavře koncertem v Praze. S the Dresden Dolls naposledy vystoupila v Praze před 4mi lety a vyprodanému Abatonu předvedla, že o síle jejich živých koncertů se nemluví jen tak náhodou. Hudebně má styl Amandy Palmer do klasického punku dost daleko. Žádné rozladěné kytary a ječení do mikrofonu, ale naprosto profesionální představení kabaretní dámy, která se nechává unášet svými emocemi. Je to živel, který se během chvíle umí proměnit z jemné dívky v nespoutanou dračici a každý svůj koncert si užívá, jako by měl být poslední. Během svých show hraje všechno, kvůli čemu lidi přišli a tak nechybí osvědčené hity the Dresden Dolls, skladby ze sólového alba „Who Killed Amanda Palmer“, ale i rozmanité covery písní Michaela Jacksona, Black Sabbath, Radiohead či Leonarda Cohena.

Hostem Amandy je zpěvák, akordeonista, kytarista, písničkář, bavič a tvůrce originálních dřevorytů Jason Webley. Jason Webley hlasem připomíná Toma Waitse, ale šíře jeho talentu sahá od ztišených cohenovských melodií až k drsným a rozdováděným odrhovačkám, ovlivněným Nickem Cavem, stejně jako třeba punkovými Dead Kennedys. Na koncertech střídá akordeon s kytarou, ale používá i netradiční nástroje, jako je třeba plastová láhev naplněná drobnými mincemi. Stejně jako hudební výrazy střídá i masky a grimasy, čímž nezapře své divadelní kořeny. Začínal totiž jako herec, později se živil jako pouliční muzikant a v současnosti už má na kontě čtyři dlouhohrající alba a několik celosvětových turné (koncertuje prakticky neustále. Předskakoval již na pražském koncertě the Dresden Dolls a poté s nimi objel celé turné po Austrálii a Novém Zélandu. S Amandou Palmer momentálně hraje také v novém projektu Evelyn Evelyn, z něhož několik ukázek v Praze určitě zazní také.

V 17:00 máte šanci se s Jasonem Webleym setkat osobně v rámci workshopu Music Class. Dostanete na něm teoretické i praktické základy hry na akordeon, zjistíte, jak se dají vyjádřit emoce hudbou a co je základem pro to, aby show byla zábavná a úspěšná. Jason Webley strávil v posledních letech většinu času koncertováním po celém světě. Jaká je dnes pozice nezávislého umělce v USA?

Workshop je zdarma otevřen všem studentům, mladým akordeonistům, hudebníkům a lidem, kteří se s naším hostem Jasonem Webleym chtějí setkat. Kapacita je omezena, přihlásit se můžete na musicclass (at) palacakropolis.cz

http://www.palacakropolis.cz/program/2010-05-05
http://www.amandapalmer.net/
http://www.jasonwebley.com/

NONOBODY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.