Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://nod.roxy.cz/?p=975

Koncert americké kapely z labelu Thrill Jockey. Afterparty Mikinikill Dj’s.

LAZER CRYSTAL (usa)
Trio z amerického Chicaga v současnosti vydalo svoji debutovou desku s názvem MCMLXXX. Konceptuálně pojatá nahrávka vyšla u vyhlášeného labelu Thrill Jockey a už samotný název jasně napovídá odkud vítr vane. Přepis římského letopočtu v názvu desky je 1980, a to je přesně ten rok, ve kterém by tahle deska ráda našla svoje místo, alespoň co se zvuku týká. Temné, polyfonní melodie jako vystřižené z nějakého sci-fi soundtracku z konce sedmdesátých let, melodie z prvních počítačových her, obalené elektronickými zvuky, za které by se nemusel stydět ani sám veliký elektro-guru John Carpenter. Tepající beat, občas nepostradatelná kvílivá kytara a efektem prohnaný vokál. Celek zní jako kdyby si Karel Svoboda a Zdeněk Liška svého času založili kapelu a nahráli méně známé předělávky od Joy Division do filmu o první kalkulačce. Přirovnání sice trochu pokulhává, ale na hudbu, která se dá jen těžko popsat, se tahle nepravděodobná metafora celkem hodí. Jak výstižně podotkli v jedné recenzi na serveru Pitchfork (kde tahle deska dostala sedm bodů z deseti) je to i přes nezvyklou instrumentaci přece jen popové album. A mají pravdu. Písničky s neodolatelnými názvy jako Hot Pink BMX nebo Bad Indian jsou vskutku hitovky.
Nutno ještě podotknout, že LAZER CRYSTAL nejsou žádní nováčci na hudební scéně. Přestože se jedná o jejich první desku, dva ze tří členů už nějaký čas působí pod názvem MAHJONGG a my jsme je měli možost vidět jak v Brně v rámci klubovky Itch My Hahaha, tak v Kutné Hoře na loňském Creepy Teepee festivalu.
www.myspace.com/lazercrystal

POPPPER-C (cz)
Relativně nový český projekt Popper-C reflektuje současný zvuk světové elektronické scény a zároveň se snaží být svůj. Pražsko-brněnské duo Popper-C funguje už čtvrtý rok a tvoří jej Max a Jonáš. Kluci na letošní rok chystají svůj první release na vlastním labelu City Surfer. Letos mají za sebou povedený remix pro Kazety a několik výborných koncertů.
www.myspace.com/poppercee

Mikinikill Dj’s (cz)
Babypy & Fiju, dvojice deejays s elektrický playlistem. Disko-minimal-punk. Promyšený DJ set, který nenechá vaše nohy na pochybách. Noční jízda po disko-dálnici v luxusním techno-karavanu. Vlajková loď kolektivu Mikinikill.
mikinikill.blogspot.com/

vstupné na místě 200,-/předprodej 170,- + poplatky

HELEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.