Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://nod.roxy.cz/?p=972

Koncert polské skupiny.

Pustki - jedna z nejpopulárnějších mladých polských kapel současnosti zahraje v sobotu 15. května v Experimentálním prostoru NoD. Nechte se okouzlit pulzujícím a mnohotvarým spojením chytlavých melodií, alternativních instrumentálních „odboček“ a lyrických textů…
Pustki patří mezi polskou hudební špičku. Začínali už v roce 1999, nicméně od té doby skupina prošla „generační proměnou“ a před 4 lety začala hrát v prakticky zcela nové sestavě. V Polsku jde o zavedenou značku, určitým mezinárodním důkazem jejich kvality může být i letošní pozvání na jeden z největších světových festivalů alternativní hudby SXSW v Austin v Texasu.
V Praze Pustki zahrají v sobotu 15. května v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé 27 na Starém Městě. Koncert je součástí doprovodného programu veletrhu Svět knihy, jehož čestným hostem je letos právě Polsko.
Proč zrovna Pustki a knižní veletrh? Vedle špičkové kvality jejich hudby byl výběr motivován jejich poslední deskou „Kalambury“, která pracuje s texty řady významných polských básníků 20. století.
Hudba a poezie – toto spojení může navozovat atmosféru komorních literárních setkání nebo nudných „školních“ programů. Polská kapela Pustki Vás přesvědčí o tom, že z této kombinace může vzejít organický a inspirující celek, i když jde o žánrově nezařaditelnou směs rocku, popu a dokonce i jazzu. Jak totiž píše jeden z kritiků: „Výjimečnost kapely Pustki spočívá v tom, že se neustále mění, vyvíjejí. Hudba je stále lepší, ale také je stále těžší ji někam zařadit“. Přijďte se přesvědčit sami!

Vstupenky v ceně 120 Kč jsou k dostání před koncertem v pokladně NoD.

www.pustki.pl

HELEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.