Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

12 uživatelů půjde

hledání


Dubstep a Glitch Hop!

VERY FOREIGN AFFAIRS (VFA)
Cross Club Praha - sobota 17. duben 2010, 21:00 - 06:00
vstup: 100 Kč

Horní - Dubstep stage:
Truth (New Zealand)
z CZ: Priapus, E.S.P., Matoa, Valoa

Dolní – Glitch Hop stage:
Dewey dB (Canada), Emotional Spy (France), Ingtzi (USA)
z CZ: Claviq, Denoir

VERY FOREIGN AFFAIRS (VFA)
pražská noc "Very Foreign Affairs" (VFA)... Dubstep a různě spřízněná hudba. ... www.veryforeignaffairs.com

CROSS CLUB PRAHA - www.crossclub.cz
_____________________________

Truth (New Zealand)

Truth jsou tři hudební producenti z Nového Zélandu, kteří spolu mnoho let vytvářeli subbasovou hudbu a nikdy nevěděli, kam ji vlastně zařadit. Koncem roku 2007 hrál na jejich ostrovech londýnský producent/dj Mala (Digital Mystikz, DMZ) a setkání s ním a jeho hudbou trio Truth konečně pevně nasměrovalo - Mala jim vydal hudbu na svém renomovaném labelu Deep Medi, tak si získali příznivce po celém světě a začala se pro ně psát mezinárodní dubstepová historie:
"Truth, jeden z největších novozélandských dubstepových exportů zasáhl a ovlivnil svět undergroundové hudby svojí hluboko vybasovanou hudbou."

Hudba tria Truth se však i dále vzpírá zařazení - melodie a vokály se prolínají s v-prostoru-poházenými beaty half-stepových nakopávek i deep temnoty, jedna věc však v jejich hudbě nikdy nechybí - hustá hluboká basa.

Věci se tedy vyvíjí pro Truth velmi dobře: vyšla jim hudba na předních dubstepových labelech, v roce 2010 jim vychází album a další releasy a remixy, několikrát odehráli tour po Austrálii a Novém Zélandu, projeli Asii a Evropu, především pak U.K., kde mimojiné hráli na nocích DMZ, The Den a na BBC Radio 1 show známé Marry Anne Hobbs. Hráli na Sonar festivalu v Barceloně i na noci Sub Dub v New Yorku a… a v Praze zahraje DJ tria - Tristan - poprvé na noci VFA!

Takže se máme na co těšit… Can you handle the Truth?!

www.myspace.com/truthdubstep
www.facebook.com/truthdubstep
http://twitter.com/truthdubstep
http://dnbshare.com/download/Truth-OutragedBySilence.mp3.html


Za českou scénu vám na hlavní stagei zahrají organizátoři VFA mejdanu Priapus a E.S.P. a přední národní dubstepper Matoa a talentovaný Valoa!

... na dolní stagei vám tentokrát představíme zvuk Glitch Hop.

Sound system bude výrazně posílen… nahoře uslyšíte zvuk unikátní sílou i kvalitou, který nemá v českých klubech obdoby a díky kterému mejdany VFA vždy prodělávají balík.

VFA - Very Foreign Affairs - zásobují Prahu pravidelně nejlepšími dubstepovými hudebníky (od června 2009 jako VFA, dříve několik let v rámci uskupení Sound Headquarters)... přijďte si poslechnout jednu z nejlepších podob Dubstepu a zažít energii VFA!

www.veryforeignaffairs.com

_____________________________

Horní Dubstep stage:

kromě Truth zahrají -

Matoa
přední pražský dubstepový producent a DJ, vychází mu hudba na vlastních i zahraničních labelech a… hrajou ho po světě!
Hraje hudbu svojí a ostatních světových, ale i českých producentů – kterých naštěstí stále přibývá!! Matoa je hustej…
http://www.myspace.com/djmatoa

VALOA
DJovat začal v 2000, Dubstepu propadl v 2005, hraje hlavně na Moravě a ... převážně deep Dubstep!

Priapus
pražský dubstepový bad boy (od 2000), organizátor mnoha dubstepových akcí v posledním desetiletí - spolu s E.S.P.im *, (včetně noci Very Foreign Affairs),
hraje "original Dubstep vibe - pure gutter"
www.veryforeignaffairs.com

E.S.P.
hraje Praze již deset let... původně House, UK Garage a 2step... dnes UK Garage Dubstep a organizuje dubstepové akce včetně VFA *
zvuk "broken deep dance"
www.veryforeignaffairs.com

Dolní Glitch Hop stage:

Dolní stage vám tentokrát nabídne národní a mezinárodní "Glitch Hop" zvuk… beat Hip Hopu, wobble, chyby… basová hudba příbuzná s Dubstepem.
Line-up pro vás připravili... www.subbass.cz , www.subbass.cz/category/bass-trap a www.glitch.cz

Dewey dB (Canada)
Poslední desetiletí se Dewey dB pohybuje v první linii nové hudby a hudebních technologií. Inspirován původně Hip Hopem / Turnatablismem se začal zabývat elektronickou hudbou při studiu elektro-inženýrství a dnes je naladěn především "glitchy" zvuky a silnou basu. Je jedním ze zakladatelů torontských Dubslingers Crew - hybnou pákou kanadského dubstepu během posledních čtyř let. Dewey vede webové Glitch Hop Forum a www.dubstep.ca

Emotional Spy (France)
Skryté zvuky, ostré beaty a hustá basa… tak by se dal popsat jeho zvuk, kterým proniká do vašich hlav, těl a popraskaných duší. Hrál s Marry Anne Hobbs (BBC Radio 1), Milanese (Mu) a Funckarma (Warp) a mnoha dalšími.

Ingtzi (U.S.A.)
Ingtzi je kulturní hybrid, který momentálně přebývá v Praze. Jeho současný styl je ovlivněn spoluprací s DJem a producentem Sugarpillem. K akustickému zvuku přidává glitch a masívní basu, ale hybridita stále zůstává klíčová.

Claviq
Claviq Valetudinarian je dvacetiletý producent z Prahy, který produkuje pod labelem Amenorea a má za sebou i spolupráci s českým labelem Case Records. Hodně se přiklání ke glitchové vlně, můžete od něj slyšet i dubstep a útržky mluveného slova a vážné hudby. Základ? opět.. mohutné basy!

Denoir
Jednou částí sluchového ústrojí do něj putují všechny podoby londýnského "hardcore continuum" (hardcore rave, 90's jungle, uk garage, grime, uk funky, dubstep...), tou druhou pak funk, hip hop a jejich bizarní podoby. Oldschoolové analogové syntezátory vs. distorzované wonky zvuky. Temné basové linky vs. sladké dívčí vokály. Rozlámané breaky vs. monotónní housový rytmus. Klasický vinylový djing vs digitální technologie. Schizofrenní selecta bez hranic.


_____________________________

Line-up:

Nahoře
21:00-23:00 Valoa
23:00-01:00 Matoa
01:00-02:30 Truth
02:30-06:00 Priapus & E.S.P.

Dole:

21:00-22:00 Ingtzi
22:00-23:00 Denoir
23:00-00:00 Claviq
00:00-01:30 Dewey dB
01:30-03:00 Emotional Spy
03:00-04:00 Claviq + Denoir + Ingtzi
_____________________________

ANIMAMVNDI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANIMAMVNDI --- 10:46:36 21.4.2010
pripominam, ze ve ctvrtek od 23h Dewey dB (Canada) hostem na Radiu 1 v poradu BassTrap ;)
***
Poslední desetiletí se Dewey dB pohybuje v první linii nové hudby a hudebních technologií - představil se minulou sobotu na akci VFA. Inspirován původně Hip Hopem / Turnatablismem se začal zabývat elektronickou hudbou při studiu elektro-inženýrství a dnes je naladěn především "glitchy" zvuky a silnou basu. Je jedním ze zakladatelů torontských Dubslingers Crew - hybnou pákou kanadského dubstepu během posledních čtyř let. Dewey vede webové Glitch Hop Forum a www.dubstep.ca
ANIMAMVNDI --- 17:33:21 17.4.2010
Nevadi, we'll rock it as hard as we can.
LORENZO --- 13:37:51 17.4.2010
nepodařilo dopravit:(
LORENZO --- 13:28:42 17.4.2010
Bohužel se nám nepodařilo projekt Truth do Prahy jinými dopravními prostředky, než leteckou dopravou, takže projekt Truth dnes neuvidíte. Jinak zbytek lineupu platí, takže zahranicčních zajímavých hostů bude dost....
Vstup se snižuje na 70,-

http://www.crossclub.cz/program-detail/1156/
REEFER --- 19:44:59 16.4.2010
would really like to come, but will be out of town :(
XFLARE --- 15:09:28 16.4.2010
jupiii :-D