Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


www.rakouskaostuda.cz

Mezinárodní kampaň vyjadřující solidaritu s rakouskými aktivisty, kterým za jejich aktivity hrozí vězení.

V Rakousku právě probíhá skandální politický proces s ochránci zvířat, kterým hrozí až 5 let vězení za takové aktivity, jako je organizace demonstrací, filmování zvířat na kožešinových farmách, či vyjadřování nekonvenčních názorů v rámci odposlouchávaných soukromých diskuzí.

Rakouská prokuratura používá vykonstruovanou teorii o tom, že právě tyto aktivity prokazují členství těchto aktivistů ve zločinecké organizaci, navzdory tvrdé kritice od mnoha významných osobností a organizací, včetně rakouské Amnesty International a Strany zelených. Rakousko tímto hrubě porušuje lidská práva na svobodu projevu, svobodu myšlení a svobodu shromažďováníJako součást mezinárodní řetězové kampaně, v rámci níž se proti tomuto politickému procesu koná každý týden alespoň jedna protestní akce v jedné zemi, pořádáme ve středu 28. dubna od 14 hodin v Mikulově 15minutovou blokádu hranic. Cílem protestu je využít všeobecné paměti rakouských protitemelínských blokád, slovy: "Když Rakušané mohou za Temelín v Čechách, tak my můžeme za lidská práva v Rakousku," vzbudit mediální pozornost a upozornit tak na to, co se  v Rakousku děje.Akce je naprosto legální, za účast na ni vám nehrozí žádný postih. Jde o řádně nahlášenou demonstraci konající se na silnici, která nebyla zakázána a byla úřadem v Mikulově akceptována. Blokování tedy bude probíhat za ochotné asistence policie.1. Přijďte a potvrďte účast! Napište mi email na info@rakouskaostuda.cz, ať máme přehled o tom, kolik nás tam bude, a můžeme vás informovat o podrobnostech (např. místo srazu). Na každý váš email odpovím, a pokud ne, tak se nebojte mi napsat znovu (ne každý email dojde).

2. Šiřte tuto pozvánku, kde můžete ať se nás tam sejde co nejvíce!

Co se týče dopravy, je možné, že budeme mít nějaká volná místa v autě (napište mi), nicméně do Mikulova se lze dopravit i autobusem z Brna, případně vlakem z Břeclavi.

________________________________________________________________________________________________________

Tato kampaň je velmi důležitá nejen ze solidarity k perzekuovaným aktivistům, ale také pro budoucnost hnutí na ochranu zvířat a vlastně jakéhokoli občanského hnutí. Pokud by podobný postup vůči nepohodlným aktivistům Rakousku prošel, byl by to signál pro další státy, že si mohou dovolit totéž. Proto je naprosto nezbytné, aby se o tomto skandálu dozvědela co největší část mezinárodní veřejnosti a aby vědomí o tom, že tento případ způsobuje Rakousku mezinárodní ostudu, přimělo rakouské občany k tomu, aby své politické zástupce dotlačili ke změně legislativy, která tento skandální proces umožnila.Iniciátor akce Marek Voršilka

YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YYUGH --- 15:28:37 23.4.2010
1. Společný odjezd z Prahy

Scházíme se v 7:15 na Hlavním nádraží u drogerie Schlecker. Budeme si kupovat hromadnou zpáteční jízdenku, která vyjde cca. na 450 Kč na osobu. Pojedeme vlakem odjíždějícím v 7:39 do Břeclavi a poté v 11:31 z Břeclavi do Mikulova.

2. Sraz v Mikulově na nádraží

S dalšími aktivisty, kteří se k nám nepřidají cestou ve vlaku, se setkáváme ve 12:30 u vlakového nádraží v Mikulově (ve 12:25 přijíždí dva autobusy z Brna a jeden z Břeclavi).

3. Jedete-li vlastním autem

Úderu 14. hodiny budeme společně vyčkávat u motorestu, který se nachází na české straně těsně před hraničním přechodem. Zamiřte proto směr Vídeň, projeďte první budovou bývalé hraniční kontroly a po několika desítkách metrů zabočte doprava na parkoviště u motorestu. Přijeďte pokud možno na 13. hodinu, ať máme čas se společně domluvit na podrobnostech průběhu akce.

YYUGH --- 23:34:33 21.4.2010
Zjištěný spoj z hl. nádraží Praha
28.4. Praha hl.n. 7:39 273 Jaroslav Hašek
Břeclav 10:57 11:31 Os 4510
Mikulov na Moravě 11:59 12:01


28.4. Mikulov na Moravě 15:55 16:02 Os 4519
Břeclav 16:30 17:02 272 Jaroslav Hašek
Praha hl.n. 20:21