Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

17 uživatelů půjde

hledání


http://fleda.cz/program/vse-2010-4-10-reggaenerace-938

--- special reggae/breaks/jungle event ---
Tenor Fly (UK) backed by Nattynational Rockers, AfaRastaFa a Joe D, local support P.Z.

V poslední době pro Vás kolektiv REGGAENERACE připravuje samé lahůdky. Nedávno tu byl jamal s titulem nejrychlejší raper planety Daddy Freddy nebo uznávanej dub-reggae soundsystemovej umělec Kenny Knots. Konec klubové sezóny završí další zásadní jméno, ikona reggae, junglu a breakbeatu, TENOR FLY.
Svou hudební kariéru začal Tenor Fly na slavném londýnském soundsystému Sir Coxsone, se kterým cestoval po celé Anglii v podstatě sedm dní v týdnu. Díky svému originalnímu vokálnímu stylu se Tenor brzo stal známou veličinou UK reggae-jungle scény.
Zásadní bylo setkání s jednou z největších osobností raggajunglu vůbec, s chlapíkem známým pod nickem Rebel MC - producentem a zakladatelem labelu CONGO NATTY Recordings. To vyústilo v dlohodobou spolupráci, na jejímž počátku nahráli první legendární earlybreak šlágr "Comin on Strong".

Jak už bylo zmíněno, Tenor vedle reggae a dancehallu nezanedbává ani ostatní žánry, hlavně raggajungle nebo breakbeat, což potvrzuje pilným koncertováním a studiovými nahrávkami s Congo Natty a spoluprací se jmény jako Pendulum [výsledkem byla mega chune „Tarantula“] a Freestylers. S těmi v roce 1997 vydal známou pecku "B Boy Stance". V Brně představí pestrý set složený z uvedných žánrových odnoží.

S Reggae si většina lidí spojí pohodu, pozitivní vibrace a slovíčko „ganja“. Ale s reggae se pojí i pojem „conscious“ - texty tepající do sociální nespravedlnosti, rasismu, chudoby a jiných politicky nepohodlných témat. Ty v českém podání často sklouznou do nepřesvědčivých klišé a výkřiků. Jednou z mála světlých vyjímek je jihlavská dvojka „AFARASTAFA & JOE D“. Jejich produkce na pomezí reggae a hip hopu dává průchod trochu jiné lyrice, než na kterou jsme od domácích MCs zvyklý. I tenhle aspekt je součástí Reggeanerace.

Samozřejme nebude chybět ani barová - funkovo breaková - stage v podaní mAd4Ce /RnF/ a Telky /Radio 1/.
____________________________
čajovna To-K, bylinkový guru shamanic a iniciativa Food Not Bombs http://jmz.ecn.cz/

vstup predprodej 110,- / do 22hod 130,- / pak 130,-
WODNYA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WODNYA --- 20:02:29 10.4.2010
Line Up Reggaenerace 10.4.2010

21:00 Pawlač Zewls feat. MC Gandhi and Salix [zezacatku raggadubstepy a pak roots .]
23:00 AfaRastafa & Joe D
00:00 Tenor Fly
01:30 Yukimura ?
02:30 Lokálové
BUGER --- 18:03:20 6.4.2010
Vyborne!

...sluvko "conscious" je velmi dulezite :-]