Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://divoinstitute.org/

VERNISÁŽ V PÁTEK 20. 6. 2008 V 19:00

Letošní 5. Mezinárodní Dada festival se opět stane místem setkání umělců a účastníků z nejrůznějších kulturních odvětví ze Švýcarska, České Republiky a ostatních evropských zemí a zároveň nabídne bohatý Dada program širokému publiku.

Město Kolín se tak poprvé seznámí se vzrušující tvorbou mezinárodní curyšské umělecké scény. Pozvaným umělcům pak nabídne tvůrčí zázemí a prostor pro spolupráci s kulturními aktivisty z různých zemí.

Po skončení festivalu bude vydán katalog a DVD, dokumentující celou událost.

Doprovodná výstava bude otevřená 20.6 - do 20.7. 2008.

V rámci festivalu bude také probíhat výstava v experimentálním prostoru NOD v Praze od 26.6.2008, která potrvá týden od zahájení.

Co je D.I.V.O Institut?

D.I.V.O. Institut je živoucím muzeem, kde je vystavováno, vytvářeno a diskutováno současné umění.

D.I.V.O. Institut sídlí ve vile z roku 1904 situované v centru Kolína, atraktivního historického města vzdáleného 40 minut jízdy vlakem od Prahy. V suterénu probíhají dočasné výstavy, workshopy a koncerty. V přízemí je umístěna sbírka "Domy a My" (Sammlung Hauser und Wir), "obývaná skulptura" a sbírka současného české umění. V prvním a druhém podlaží a v podkroví je osm pokojů pro hostující umělce. Zahrada je určena pro venkovní výstavy a koncerty klasické hudby.

"Obývaná skulptura" slouží jako tavící kotel pro širokou škálu tvůrčích odvětví (vizuálního umění, divadla, filmu a hudby) a zároveň vytváří barvité umělecké dílo oslovující lidi, kteří by jinak neměli snadný přístup k současnému umění. Připravuje půdu pravidelným uměleckým setkáním, předčítání, koncertům, vystoupením a diskuzím, a pomáhá tak vytvořit místní i mezinárodní uměleckou síť.

Program kulturních akcí, které Institut obyvatelům Kolína zajistí, pomůže rozvíjet mezinárodní turismus i evropský dialog. Pozvaným umělcům nabídne testovací půdu pro umělecké experimenty a prostor pro mezinárodní spolupráci.

Vedle role prostředníka mezi hostujícími umělci a širokou veřejností chce Institut zkoumat i vztahy mezi uměním a společností. Institut bude dále propagovat myšlenku "obývané skulptury" jako umělecké formy, která bude představena širším publiku pomocí sympozií a seminářů.

Více informací a kompletní program DADA festivalu najdete na strákách D.I.V.O Institut!

GUMAGUAR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.