Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

18 uživatelů půjde

hledání


http://yettey.cz/page.php?al=hulidi_43

Celý večer se ponese na vlnách mírného punku v mezích nekonečna v jeho různých podobách. MikkiM, Budulínek, Nahoď, Bublanová, Brožková, Herzán, ty, já

V úterý 30. března 2010 vypuknou HuLiDi od 21 hod. večer už po 43. Celý večer se ponese na vlnách mírného punku v mezích nekonečna v jeho různých podobách. Autorky a autoři čtení - A. Bublanová, V. Brožková a D. Herzán - i divadlo Nahoď pracují s jeho naštvaností i anarchickým smyslem pro humor a absurdno, západočeská kapela Budulínek kombinuje tuhle nesmrtelnou (neni mrtvej!) muziku s dalšími hudebními vlivy, ale duše je to, co se počítá, a producent Mikkim, jinak též člen skapunkové party Jet 8, se s tím už vůbec nemaže.

V literární části večera uvedeme dvě prozaičky - Alžbětu Bublanovou a Veroniku Brožkovou, obě absolventky Literární akademie - a básníka Dominika Herzána, jehož autorské čtení bude mít veskrze pankové kvality. A když pank, tak po hlavě. Povídky z per obou mladých spisovatelek se taky vyznačují sociálně kritickými rovinami, servírovanými na podnose exaltované introspekce. Veronika navíc nedávno pokřtila svou sbírku povídek Hořká lízátka (Víc info: http://www.vaseliteratura.cz/component/content/article/49-pozvanky/854-prvotiny-meni-svou-tvar.html)!

Divadlo Nahoď, které v listopadu dostávalo klub do kolen s králem Ubu (Ubu paroháčem), nekompromisně věrným Jarryho originálu, tentokrát představí svoji vlastní inscenaci, nazvanou Střední dolet aspoň sto let. Šťavnatou anotaci k 70minutové hře, v níž "se stihne zdrbnout Bůh, nebe, peklo, nekonečno, svoboda, láska i sex", vizte na stránkách souboru: http://divadlonahod.cz/.

Koncertní třešní na mnohavrstevnatém dortíku bude bude bude Budulínek, veselá "tram'n'busová" skupina z dnes již zaniklé vesnice Borek u Rokycan. Při jejím vystoupení si přijdou na své vyznavači zvuku přebuzených kytar, hřmotných dechů, uhrančivých bubnů, snivých kláves a syrového neškoleného hlasu. Potěchou pro oko jsou pak ladné pohyby urostlého tanečníka, které dotváří koncert ve strhující celek.

Po dlouhé době je nám ctí opět uvést Mikkima, čerstvého šťastného otce nového CD Crossroads a na to i vinylových dvojčátek, jejichž kmotry byli členové slovutných Dreadzone. Jeho live act bude uhrančivá smršť smixlá ze žánrů, které má Mikkim na své vlajce ? D'n'b, techno, breakbeat potkává ska, reggae, dub a punk. Na půdu HuLiDí se vrací po víc než 3 letech (ačkoli je s námi skoro pokaždé, když teda nezvučí Fredo ;-)

Cyklus HuLiDi pořádá o.s. Yettey ve spolupráci s klubem Cross, Mighty Sounds a Hl. městem Praha.

www.divadlonahod.cz
budulinek.erc.cz
www.mikkim.net

SILVESTRAGON
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DOBINKA --- 19:54:51 30.3.2010
a tak nevim, jestli se nejak zmenily jizdni rady nebo co to ma byt? do Holesovic vzdycky prece jezdila 17tka, ne? no tak to dnes nedojedu, na nejaky prestupy nejsem zvedava. jdu radsi nekde v centru na pívo :) priste si na ten presun tam musim vyhradit vic casu. ale hezkou zabavu vsem ;)