Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://web.ipardubice.cz/page.php?what=akce&ida=24621

Dvě spřízněné kapely, jejichž styl se v několika bodech protíná, se výjimečně v některém z tracků tohoto unikátního koncertu propojí v jedno energické

http://www.youtube.com/watch?v=zBHtMh167-o
http://www.youtube.com/watch?v=LERtStswQYI
http://www.youtube.com/watch?v=67ggx9_aHVA

DVA

on - kytara, banjo, looping, zpěv, radiosampling
ona - zpěv, megafon, saxofon, klarinety, melodica, midikontroler
2M - živá meotarová projekce

Akusticko/elektrické duo vzniklo roku 2006. Po vydání debutového alba Fonók svůj styl charakterizuje jako „folklór neexistujících národů“ a nepřímo odkazuje k vlivům jako tango, kabaret, cirkus, kuchyňský beatbox či freakfolk. Neexistující národy k nám mluví z textů, které kapela píše ve svém vlastním jazyce. Fonók vydali u Indies Scope a pomohlo DVA etablovat mezi špičku české alternativní hudby (nominace na Anděla 2008). Úspěch v zahraničí na sebe nenechal dlouho čekat a tak kapela během posledních 2 let objela téměř celou Evropu (Německo, Norsko, Rakousko, Francie, Itálie, Rusko, Polsko, Maďarsko a další). K výraznému úspěchu lze přičíst i 34. místo z 850 nominovaných kapel v celostvětově respektovaném žebříčku Wcme s albem Fonók a také uvedení mezi nejlepšími alby roku 2009 v žebříčku předního hudebního redaktora BBC - Charlieho Gilletta. Živá verze skupiny DVA je na koncertech doprovázena originální meotarovou projekcí výtvarnic Magdalény Hrubé a Markéty Lisé (také Midi Lidi) - právě z jejich dílny jsou poslední dva čerstvě dokončené videoklipy.

Od června 2009, kdy si kapela zvolila za své nové sídlo Pardubice, vydala a nechala volně ke stažení album soundtracků s názvem Kollektt8 obsahující jejich rozsáhlou tvorbu hudby k divadelním představením, filmům či počítačové hře, dokončeny jsou čerstvé klipy k písním Badalisk a Vals Liepaja a kapela přispěla na album coververzí For Semafor a remixovala Peťo Tázoka. Od ledna DVA pilně pracují na nových skladbách pro druhé album, které vyjde na podzim 2010. Několik nových energických skladeb z tohoto alba, které bude mít podtitul "Pop z neexistujících rádií", zahrají i na tomto koncertě.

MIDI LIDI

Petr Marek - programing, synth, zpěv
Markéta Lisá - programing, syntetizátor, zpěv
Prokop Holoubek - bicí, syntetizátor, klarinet, kytara, zpěv
Magdalena Hrubá - video

Trio soustředěné kolem filmaře, herce a hyperaktivního muzikanta Petra Marka, herce, hudebníka a promotéra Prokopa Holoubka a šperkařky Markéty Lisé vzniklo na základech emo/elektro/gothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek. MIDI LIDI fungují od dubna 2006 a jejich hudba se stylově pohybuje na pomezí elektra/experimental/IDM, a to ve velmi tanečním a energickém mixu. Hudba je doprovázena odsekávaným sborovým zpěvem originálních českých textů. Součástí jejich živých performance a autory grafiky jsou i VJs – Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch, kteří patří mezi etablované české vizuální umělce.
Několik nominací na album roku 2009, nominace na Českého lva za filmovou hudbu k Protektorovi a devět týdnů na prvním místě ve hitparádě Velká sedma na Radiu 1, také tím se mohou pochlubit tito elektroničtí vizionáři, kteří právě vyrazili na Bubáks tour 2010. Pilířem turné budou zejména skladby z druhé desky MIDI LIDÍ s názvem Hastrmans, Tatrmans & Bubáks, která vyšla 17. listopadu, ale dostane se i na pár hitů z debutu a není vyloučeno, že zazní i ukázka z připravovaného materiálu na třetí album Operace Kindigo, na němž kapela začala pracovat už v lednu.
Hyperaktivní MIDI LIDI od podzimní první části Bubáks tour stihli vytvořit také hudbu k filmu Český mír z dílny Klusák & Remunda a hudbu k představení Ubu se baví v Divadle Na zábradlí.

Koncert se koná v rámci projektu Electroconnexion 2010 za finanční podpory statutárního města Pardubice, Pardubického kraje a Ministerstva kultury ČR. Doprovodný program výstav v Klubu 29 je realizován s podporou Statutárního města Pardubice.

www.2dva.cz * www.midilidi.cz

Vstupné: 150 Kč, studentské: 100 Kč

TREFIS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DREAMCASTER --- 10:54:32 19.3.2010
Voevoe v neprevazce potrebujem pokacet naky stromky..... a kere.... to znamena ze jestli prijedu tak zitra musim jet brzo nejlepe dopoledne zpet. jeste se ozvu stay tuned on the phone!
DREAMCASTER --- 8:50:06 17.3.2010
tak to nedam... to much complications.
DREAMCASTER --- 8:22:47 16.3.2010
woe ty woe mozna snad to dopadne.... Mam totis na vikend broosku takze bych musel v sobotu fakt brzo vypadnout.. a v patek se moc nevymrdat ale uvim mozna to bude ok...