Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.csfd.cz/film/1634-apocalypse-now/?text=138253

Promitani Apocalypse Now Redux ve WAKATE

Druhy filmek se ze serie "March to the Vietnam"

TRAILER - http://www.youtube.com/watch?v=0qnfbekbSa0


Kapitán Willard si během služby ve Vietnamu získal pověst vynikajícího vojáka. Je pověřen důležitou misí: musí v džungli najít a zlikvidovat amerického plukovníka Waltera E. Kurtze, který dezertoval a vede v čele oddaných domorodců soukromou válku proti Vietnamcům i proti Američanům. Cestou proti proudu Mekongu na hlídkovém člunu Willard se svými muži poznávají nejpodivnější a nejrůznější aspekty válečného pekla. Willard, obklopený zmarem a zneklidněný zprávami o Kurtzově počínání, má dost času na přemýšlení o sobě i o člověku, v němž válka obnažuje jeho sklon k ničení a zlu. Prožité peklo, objevení Kurtzovy říše zla a rozhovory s šíleným plukovníkem, který před Willardem rozvíjí své filozofické vize lidstva a války - to všechno způsobí, že pro kapitána je rozhodování o Kurtzově zabití něčím víc, než jen prostým vykonáním rozkazu ... Kultovní dílo Francise Forda Coppoly patří mezi nejlepší filmy o americkém traumatu vietnamské války.

Mistrovské, myšlenkově i formálně velmi ambiciózní drama, označované za jedno z klíčových děl americké kinematografie 70. let, vzniklo na motivy povídky Josepha Conrada (1857 - 1924) "Srdce temnoty" (1902). Z osmi nominací na Oscara získal prestižní zlatou sošku Vittorio Storago za kameru a Walter Murch, Mark Berger, Richard Beggs a Nat Boxer za nejlepší zvuk. Film získal Zlatou palmu na XXXII. MFF v Cannes.

Apocalypse Now bude promitano v prodlouzene verzi puvodniho filmu z roku 1979 - APOCALYPSE NOW REDUX. Redux je obvykle povazovan fanousky, kritiky a stejne tak i reziserem Coppolou za zcela novy film. Bylo pridano 49min noveho materialu a predstavuje se zcela nove prepracovani puvodniho filmu. Film byl prepracovan ve chvili kdy Coppola usoudil, ze je potreba ho prizpusobit soucasnym meritkum a spolu se svym dlouholetym spolupracovnikem Walterem Murchem pridali nekolik scen k posileni surrealismu a originality pribehu.

SARRI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.