Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

21 uživatelů půjde

hledání


http://www.kampastredsveta.cz/

Festival Kampa Střed Světa. Dva dny plné veselí, hudby a tance.

Během prvního jarního víkendu proběhne v Praze na Kampě již druhý ročník dvoudenní akce s názvem Kampa střed světa. Dva dny plné veselí, hudby a tance odstartuje v pátek 19.3. konference o Kampě současné a budoucí, která proběhne v Michnově paláci a nabídne odborné příspěvky vědců, badatelů, umělců a publicistů zajímajících se o jedinečnost prostoru a historie Malé Strany, Kampy obzvláště.Slavnost vyvrcholí v sobotu 20.3., kdy park na Kampě ožije hudbou, divadlem a mnoha neopakovatelnými happeningy. Program bude doplněn o širokou škálu sportovně-dovednostních aktivit pro děti a dorost (park Kampa, Komunitní centrum Kampa). Obrazovou stránku slavnosti bude reprezentovat výstavní expozice fotografií s podtitulem „Zmizelá Čertovka“.Hlavním tématem dvoudenního happeningu je poukázat na jedinečnost Kampy jako prostoru, kde se střetává město s doposud existující místní pospolitostí, kde se snoubí klid parku s ruchem a turismem Prahy. Kampa si i přes všechny tyto aspekty zachovala svůj charakter a půvab, který láká k návštěvě. Je třeba dbát a zachovávat její stav a případné úpravy a zásahy přizpůsobovat právě její kráse i nadčasovému významu.

--------------- HUDBA

Sobota 20. března

park Kampa, jižní cíp

15:00 – 19:00HM... - 15:00

JABLKOŇ - 16:00

PSÍ VOJÁCI - 17:00

POLETÍME? - 18:00ETHNOJAZZ na smíchovské náplavce

Yvonne Sanchez

Pedro Tagliani

Flavia Torga Trio (BRA/CZ)

JazzDock, 19:00

....

--------------- DIVADLO

Sobota 20.března

divadelní šapito – střed parku Kampa

15:00 – 19:00VOSTO5 - stand´artní kabaret

19:30

--------------- VYSTAVY

Pátek 19. března

Výstava: PAPOUŠEK FELIX

Galerie Felix Figura (Všehrdova 19, Praha 1), 17:00

Vernisáž výstavy "Papoušek Felix"

- kresba, malba, plastika, grafika, koláž, origami, fotografie - umělci galerie a jejich dílo na dané téma. (J. Alt, P.Aubrechtová,M.Bláhová, M.Blábolilová, J.Blažek,E.Bužgová, V.Císařovská, P.Císařovský,V.Gebauer, P.Holeka, K.Kotlářová,F.Provazník, V.SokolV.Strnadová, J.Šusta, M.Tomek, H.Vatanen).Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli (20.+.21.3.) od 14:00 do 18:00.

Sobota 20.března

Výstava fotografií "Zmizelá Čertovka"

Park Kampa, jižní cíp

Dobové fotografie ze sbírky Muzea hl. města Prahy

--------------- DOPROVODNY PROGRAM

Prohlídky Malé Stranys občerstvením (od 12:00)

1) od kostela Na Prádle, Kampou k Juditinu mostu

2) od Maltézské jurisdikce, Saskou pod Karlův mostSlavnostní otevření brány na Kampu

brána na Kampu u Karlova mostu, 14:00Průvod na Kampu

muzikanti, kejklíři, chůdařiOdpoledne /od 15:00/ v parku na Kampě* sportovní hry pro děti* doprovodný program pro děti v KC Kampa* hudební i divadelní vystoupení v průběhu odpoledne v různých místech Kampy - kramářské písně v podání dívčího uskupení BABA, Kampáni (pěvecký sbor KC Kampa), ad.* ochutnávky produktů místních restaurací a vináren* sjezd Čertovky a projížďky na lodích na Čertovce i Vltavě* tvorba origami (japonské umění skládání papíru) v KC Kampa, povede Milada BláhováBěhem prvního jarního víkendu proběhne v Praze na Kampě již druhý ročník dvoudenní akce s názvem Kampa střed světa. Dva dny plné veselí, hudby a tance odstartuje v pátek 19.3. konference o Kampě současné a budoucí, která proběhne v Michnově paláci a nabídne odborné příspěvky vědců, badatelů, umělců a publicistů zajímajících se o jedinečnost prostoru a historie Malé Strany, Kampy obzvláště.Událost Facebook

DHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.