Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


www.myspace.com/menuevent

13. březen 2010 přinese do královehradeckého klubu La Putika pořádně našlapaný line up hudebně experimentální klubovky MENU. Dvojici tahounů LIKE SHE, MIDI LIDI doplní nadějní FIORDMOSS a o následnou afterparty se postarají opět LIKE SHE tentokrát jako dj team OSTRAVA SENATORS. Více informací naleznete na http://www.myspace.com/menuevent

Těšit se můžete na koncert stále populárnější elektro kapelu MIDI LIDI v rámci turné k novému albu Hastrmans, Tatrmans & Bubáks. Jak název napovídá, v porovnání s předcházejícím albem „Čekání na robota“ je laděné na temnější notu. „Hity jsou pryč, přicházejí city“ říká kapela.
Ovšem vesměs veselé a taneční elektro MIDI LIDI má stále širší zázemí fanoušků. Kapela už není jen triem pro znalce „undergroundu“. Toto uskupení okolo filmaře Petra Marka, herce a hudebníka Prokopa Holoubka a šperkařky Markéty Lisé vystoupilo z "anonymity malých klubů" kupříkladu i soundtrackem k filmu Protektor, jimž si na vyhlášení filmových cen Český lev vysloužilo nominaci v kategorii Hudba k filmu i zájem komerčních médií.
MIDI LIDI vznikli transformací hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume (Filip Čenek, Magdalena Hrubá, Jan Šrámek – aka Vj Kolouch). A právě vizuální složka tvoří nedílnou součást jejich vystoupení. Stylově se kapela pohybuje na hraně elektra / experimental / IDM a to ve velmi tanečním a energickém mixu podtrženým signifikantními heslovitými texty.

http://www.myspace.com/midilidi
http://www.midilidi.cz


Ostravská 8-bit punková dvojice Like She se tváří „jako malé zvířátko co neumí zpívat“, ale věřte, že pod plyšovými maskami se skrývají pořádní dravci. Pavla Malinová ( zpěv, klávesky) a Pavel Ptáčník( el.podklad, midi, basa) představují to nejdivočejší na co u nás narazíte! Škatulky hýbejte se! Takže: elektro, součastná trendy nezávislá hudba, co už je stejně endy, ne crystal castles, ale diamanti dementi. Discotrahspunk, tuc tuc oh oh, black pop, visual antivirtual … Osobitost, excentričnost a pukový drive kapely podtrhuje vjingem Jan Vytiska. Dadistickou bizarnost navíc často podporuje přerývané tempo, ve kterém se však neztrácí melodie. Písně tak nabývají nezaměnitelné destruktivní formy, s níž by se nemohla srovnávat ani leckterá punková skupina. Budete tančit!

http://www.myspace.com/likeshe

A konečně o support se postará duo Fiordmoss, které spolupracuje od roku 2007. Tvoří ji Roman Přikryl (pc, midi) a Petra Hermanová (vokál, kytara). Název tohoto projektu evokuje jak sami říkají „ severskou náladu, drsné fjordy a měkký mech, ten kontrast, to jsme my dva.“ Hudební mix křehkých vokálů, kytarových písní a elektroniky uplatňující glitchové a minimalistické přístupy dává jejich hudbě příznačnou éterickou esenci a velký příslib do budoucna.

http://www.myspace.com/fiordmoss
http://www.fiordmoss.cz/

MENU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.