Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://www.jedensvet.cz/2010

Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, pořádaný organizací Člověk v tísni, o.p.s.

Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem v Evropě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci celé České republiky. Každoročně promítá Jeden svět přes 100 filmů z celého světa a snaží se podporovat kvalitní dokumentární filmy se sociální, politicky angažovanou a lidskoprávní tematikou. V roce 2007 Jeden svět získal Čestné uznání Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) za výchovu k lidským právům.

JULESKAH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JULESKAH --- 16:03:19 11.3.2010
a 15.3. od 14.00 vernisaz foto-vystavy Životy těch druhých, za účasti fotografky Světlany Mazepiny.
JULESKAH --- 15:42:21 11.3.2010
A připomínám, že se blíží benefice pro Jeden svět:
http://fleda.cz/program/vse-2010-3-18-benefice-pro-festival-jeden-svet-927
JULESKAH --- 15:40:37 11.3.2010
Dnes předprojekce v 18.00 v Krmítku na ESF:

TOTÁLní popření
-------------------
Milena Kaneva / USA / 2005 / 77 min.

Velké kultury vždy vznikaly na zádech otroků. Některé politické strategie se bohužel nemění, stejně jako nemizí vůle k odporu. Ka Hsaw, uprchlík z Barmy, žijící v ilegalitě v sousedním Thajsku, podniká cesty zpět do barmské džungle, aby vyhledal původní osadníky z kmene Karen. Jejich příběhy natočené na kameru mu mají posloužit k obžalobě nadnárodních ropovodních společností Unocal a Total. Tyto dva ekonomické kolosy přispívají ročně barmské vládě patnácti miliony dolarů. Jejich jména a loga jsou napsána nad dveřmi každé nemocnice nebo školy, ale už na první pohled je jasné, že peníze putují jinam. Vládnoucí vojenská junta kupříkladu neustále posiluje výzbroj svých milicí. Když se vydáme společně s Ka Hsawem do zelených hor, vidíme i druhou tvář „humánního" gesta bohatých akcionářů. Na místě původních osad domorodců, kteří si od zdejší nádherné, téměř nedotčené přírody brali jen to nejnutnější ke svému přežití, stojí teď přistávací plochy pro helikoptéry a těžební technika. Vojáci vypálili domy a tamější obyvatele odvedli do pracovních táborů, aby z nich učinili novodobé otroky. Odvaha obžalovat před soudem jedny z největších celosvětových společností, jak to učinil Ka Hsaw, inspirovala v boji o dodržování základních lidských práv i další země, jako jsou Indonésie nebo Nigérie.
JULESKAH --- 11:03:25 1.3.2010
Další předprojekce:

"Ráda bych vás pozvala na úterní předprojekci do Starého pivovaru. Začínat budeme v 18:30, pustíme film Arniny děti, po kterém bude následovat debata s odborníkem na Blízký východ Markem Čejkou, který je autorem několika knih a sám také procestoval většinu států Blízkého východu.

Můžete se podívat i na jeho stránky http://blizky-vychod.blogspot.com

Večer zpříjemní vystoupení tanečnic z orientálního tanečního divadelního studia Rahat lukum a malováví hennou. Vstup na celý blízkovýchodní večírek je zdarma. Určitě přijďte a vemte s sebou i kamarády a známé, těšíme se na vás!"
JULESKAH --- 13:01:16 22.2.2010
Aktuálně se na středu chystá předprojekce filmu Smlouva s ďáblem v kavárně Trojka:

Zveme vás na promítání filmu Smlouva s ďáblem a následnou besedu s Míšou Rychteckou, koordinátorkou kampaně Nakupuji fér. Promítání se koná v rámci předprojekcí k festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v příjemném prostředí kavárny Trojka. Vstupné je zdarma. Těšíme se na vás!

Smlouva s ďáblem / Tom Heinemann / Dánsko / 2006 / 57 min.
Severozápadní indická provincie Pandžáb je známá jako tradiční oblast pro pěstování bavlny. Méně už je známo, v jak zdraví škodlivých podmínkách zde místní lidé, často i děti, bavlnu pěstují a zpracovávají. Řadě evropských odběratelů to ale vůbec nevadí.

24.2. 2010 od 18:00