Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


http://nod.roxy.cz/?p=915

Napszyklat (PL)
Minimalistická kytara, strohé a těžkotonážní bicí, sampler a naléhavý raper.
Polskou kapelu Napszyklat můžeme směle označit za vycházející hvězdu středoevropské hudební scény. Existují od r. 2003. V roce 2007 vyhráli prestižní Polskou soutěž Jarocin Festival. V Polsku se od té doby v hudební publicistice zažil pojem “napszyklat hiphop” jako synonymum originálního přístupu k tomuto žánru. Kapela však suverénně oscilují na pomezí hip hopu a temné elektroniky, kromě samplů a syntetických zvuků používají i živé bicí a kytaru. Samotní Napszyklat se nechávají slyšet, že s označením „hip hop“ pro svou tvorbu nesouhlasí, podle nich s ním má nejvíce společného agresivní, rytmický rap vokalisty Ansmana. Mezi interprety, ovlivňující jejich tvorbu, Napszykłat řadí kupříkladu Burial, Efterklang, Dälek, Battles, Four Tet, Animal Collective a dokonce i Black Heart Procession. Poprvé o sobě dali vědět svým debutem „Plenum”, který vzbudil ohlasy nejen na tamní hip hopové scéně a Napszyklat založili label, pojmenovaný podle místní řeky Dzieci Świny. V roce 2008 vydali svoji druhou desku s názvem “Brudne Zwierzaky”, která obsahovala několik poloh. Od ironického stylizovaného rapu přes plochy plné vrstvených kytar až po chladné industriální beaty. Deska je plná naléhavé, temné hudby, úderného frázování a industriální atmosféry. Na následujícím turné, které mělo zastávky i v Česku, se naživo představili jako výbušná a energická kapela. Naposledy se u nás o Napszyklat mluvilo pouze v superlativech a to hlavně ve spojitosti s letošním brněnským vystoupením, na kterém téměř zastínili hlavní hvězdu večera, Chrise Clarka z legendárního vydavatelství Warp.

http://www.myspace.com/napszyklat

Table (CZ)
Table budou utajeným překvapením letošního roku. Jejich dlouho očekávaná debutová nahrávka se blíží k vydání a opravdu je se na co těšit. Každý jejich koncert je jako přesně narýsovaná cesta do diskotékového království, ve kterém všichni strnuli a nikdo se nemůže pohnout. Jenom mrtvá diskokoule se točí a točí a točí…
Ukázka z rozhovoru na serveru electronicbeats.cz:
Jak vznikl projekt Table?
R: Před dvěma a půl lety v Plzni. Studovali jsme tam společně v ateliéru multimédií u Dušana Zahoranského a Michala Pěchoučka.
Jak byste popsali svou hudbu?
R: Nejdřív to byl takový folk. Používali jsme různé dětské hračky, piánka, na koncertech jsme seděli, to nás ale hrozně brzy omrzelo a chtěli jsme tomu dát větší energii. Od samého začátku jsme si říkali, že chceme dělat písničky, a ne umění. Chceme být kapela a ne soundartový projekt. Potom jsme do hudby zapojili počítač a začali jsme dělat se samply. Momentálně se pokoušíme vyhnout laptopu úplně a pracovat jen s hardwareovými nástroji, které by nám daly větší volnost při hraní. Počítač nebereme jako nástroj, je to něco co tam jen straší. Chtěli bychom hrát na samplery, sekvencery..
Jakou hudbu poslucháte?
R: Když to vezmu hodně zeširoka, já jsem vyrůstal na The Doors. Potom přišli Smiths a Morrisey a osmdesátky. To poslouchám rád, ale takovou hudbu samozřejmě nechceme hrát. Aspoň ideově jsou to vzory, které nedokážu odmazat.
D: Třeba poslední, co nás oba dva chytlo, byli Future Islands, nebo mě se hodně líbí Liars.

http://www.myspace.com/tableweb

HELEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
POLAR_BLAZE --- 8:59:17 5.3.2010
V Brne byli velmi zabavni!