Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

74 uživatelů půjde

hledání


http://www.pifpaf.cz/cs/program/ostatni/details/8-dox-jine-vize

Prezentace: Přehlídka animovaného filmu, sekce Jiné vize: Na pomezí animace a videoartuPřehlídka animovaného filmu (PAF) je festival, probíhající již osm let v Olomouci. PAF zahrnuje také soutěžní sekci Jiné vize. Snahou této soutěže, která se konala již třetím rokem, je představit díla na pomezí animace a videoartu. Na úvod prezentace pohovoří Alexandr Jančík, ředitel (PAF) a Martin Mazanec, dramaturg a kurátor (PAF), následovat budou ukázky vítězných snímků a diskuse s autory.

Většina snímků v soutěžní sekci je vytvořena autory z okruhu českých uměleckých škol, kteří pracují s animací ryze uměleckými prostředky. Vybranou desítku snímků je pak během festivalu možno shlédnout jak ve filmovém sále na velkém plátně, tak i v klasickém galerijním prostředí formou instalace. Problematika roviny významů obrazové animace na rozhraní mezi systémy filmu a vizuálního umění byla také předmětem výstavy Objekt animace. Třetí smysl (KGVU Zlín, 2009), o možnosti přenést proces animace v dialog mezi objektem animace a výsledným obrazem. Diskutována bude také problematika instalace v rovině vztahu mezi tzv. white cube a black box.


Moderátoři:

Martin Mazanec – dramaturg a kurátor Přehlídky animovaného filmu
Alexandr Jančík – ředitel Přehlídky animovaného filmu
Irena Lehkoživová – koordinátor prezentace

Hosté prezentace:

Viktor Takáč – vítězný tvůrce Jiné vize 2007
Martin Kohout - vítězný tvůrce Jiné vize 2008
Daniel Pitín - vítězný tvůrce Jiné vize 2009
Matěj Smetana – vítěz divácké ceny Jiné vize 2009


Martin Mazanec - vystudoval sociologii a filmovou vědu na Univerzitě Palackého v Olomouci, v současnosti je doktorandem na FAMU. V disertaci se zabývá kurátorstvím a dramaturgií pohyblivého obrazu a jeho remediačními procesy. Od roku 2007 dramaturg PAFu. Editor sborníku Peter Kubelka (Pastiche filmz 2008), kurátor výstavy Objekt animace. Třetí smysl.

Alexandr Jančík – student katedry teorie a dějin dramatických umění Univerzity Palackého v Olomouci. Ředitel Přehlídky animovaného filmu, zabývá se specifickými projevy animace v současném českém videoartu, a tématem vyprázdněné narace ve filmu.

Irena Lehkoživová – studentka katedry dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2009 dramaturgyně soutěže Jiné vize. Spolupráce např. s Archivem výtvarného umění, Vědeckovýzkumným pracovištěm AVU aj. V současnosti pracuje v Galerii Jaroslava Fragnera. V diplomové práci se zabývá vztahem současného umění a architektury.


Viktor Takáč – v současnosti student ateliéru Monumentální tvorby Jiřího Příhody na pražské AVU. Viktor Takáč se zabývá převážně tvorbou narativního videa s přesahem do interaktivních instalací, časoprostorovými rovnicemi a objektovou reprezentací v rámci media 2D pohyblivého obrazu. Vítěz soutěže Jiné vize 2007.
http://viktortakac.cz

Martin Kohout – od roku 2004 student pražské FAMU, roku 2007 absolvoval stáž v ateliéru Jiřího Davida na VŠUP, od roku 2008 studuje na Universität der Künste Berlin. Jeho filmy byly vystaveny či uvedeny na mnoha výstavách a festivalech u nás i ve světě. Známý také pod pseudonymem Pash. Vítěz soutěže Jiné vize 2008.
www.martinkohout.com

Daniel Pitín – v letech 1994-2001 studoval na AVU, kde prošel ateliéry klasických malířských technik (Zdeněk Beran) a konceptuální tvorby (Miloš Šejn). Jeho hlavní doménou je malba, v poslední době ale vytváří také filmy a videa. Obdržel několik výtvarných ocenění. Vítěz soutěže Jiné vize 2009.
www.huntkastner.com/en/artists/pitin
www.charimgalerie.at/kuenstler_daniel_pitin.htm

Matěj Smetana – v letech 2001-2007 studoval na FAVU v Brně, od roku 2008 doktorand v ateliéru Jiřího Příhody na pražské AVU. Zabývá se především instalacemi, videem a komiksy, v nichž se projevuje Smetanův silný konceptuální přístup.
www.matejsmetana.com


Vstupné 60,- Kč. Pro studenty výtvarných uměleckých škol je snížené vstupné 40,-Kč. Kapacita CAFÉ DOX je omezená (na cca. 60 lidí)
Rezervace míst: judita@doxprague.org

IRIS23
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KULHY --- 20:37:44 24.2.2010
zdar .. nevim jestli jsou nejsou listky, ale kdyby neco tak mam jedno volny reserve :) posta
DJVOREL --- 15:43:45 24.2.2010
A ja zrovna makam :/